Deep Learning [s26e04]

Hodnocení:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4,00 / 5
South Park - Hodnocení epizodyLoading...

Popis

Když Bebe Stevensová vychvaluje romantické zprávy, které jí píše Clyde Donovan, stěžuje si spolužačka Wendy Testaburgerová svému příteli Stanu Marshovi, že jeho odpovědi na její zprávy se skládají z pouhých zdvižených palců. Stan jde za Clydem, který mu řekne o ChatGPT, aplikaci založené na umělé inteligenci, kterou k psaní textovek používá, ale varuje Stana, aby o tom nikomu dalšímu neříkal. Stan se začne spoléhat na aplikaci, že bude psát zprávy a příběhy pro Wendy, zatímco se bude věnovat jiným zábavám. Wendy je povzbuzována Staninými procítěnějšími texty, ačkoli Stan není schopen reagovat na její otázky ohledně podrobností těchto textů.

Stan a Clyde používají aplikaci také k psaní školních esejí, stejně jako jejich spolužáci Eric Cartman a Butters Stotch. Cartman si stěžuje, že pokud se o tom dozví více studentů, ztratí svou neférovou výhodu a jejich učitel, pan Garrison, se dozví, že podváděli. Garrison mezitím naříká svému partnerovi Rickovi, že se teď musí víc snažit, aby mohl hodnotit a komentovat eseje svých studentů. Rick mu řekne o ChatGPT, ale místo toho, aby si uvědomil, že ho jeho studenti použili k psaní esejí, Garrison si uvědomí, že ho může použít k hodnocení prací. Poděkuje Rickovi za jeho podpůrné odpovědi na Garrisonovy texty.

Školní poradce pan Mackey informuje Stanovu třídu, že jeden ze studentů používá ke své práci technologii OpenAI. Technik Hunter ze školního poradenského sboru, převlečený za sokolníka, a jeho sokol Shadowbane jsou najati, aby analyzovali práci studentů a identifikovali podvodníka. Stan a Garrison se navzájem přiznají, že aplikaci používali. Zdůvodňují si to tím, že používání takových aplikací je pouze podobné tomu, že mají dobrého asistenta spisovatele, ale když se Garrison dozví, že ji lze používat k psaní textových zpráv, rozzlobí se, když zjistí, že Rick ji používal k psaní textových zpráv jemu. Hunter oznámí, že Shadowbane zjistil, že chatbot píše ve Wendyině mobilu, ačkoli ona používání aplikace popírá. Stan se obává, že není dostatečně kreativní, aby vymyslel, jak z toho ven, a tak dá aplikaci pokyn, aby napsala příběh, který se vyřeší, když všechny přesvědčí, že je v pořádku, že o používání aplikace lhal, a že technologické společnosti, které zpeněžují OpenAI, by neměly určovat etické hranice umělé inteligence. Zbytek epizody zobrazuje tento příběh a jeho rozuzlení. Stan poznamenává, že někdy je lepší palec od člověka než strojově vygenerovaná lež, ale když se Clyde Stana zeptá, jak to dokázal, Stan prostě řekne: “ChatGPT, vole.” A pak se ozve: “To je pravda.” A Stan se na to podívá.

TEASER: