Eric Cartman

Antisociální, tlustý, rasistický, sobecký, fanatický sociopat. Erica můžete považovat za antihrdinu South Parku, obzvlášť nesnáší Židy, jednou se pokoušel dokončit dílo Adolfa Hitlera, který je jeho idolem, a vyhladit je, a také hipíky, proti kterým bojuje už od svých pěti let.

Dokáže dokonale využít situace ke svému prospěchu. Když už to náhodou vypadá, že má starost i o ostatní než jen o sebe, jde většinou o mylný dojem.
Svou tlustou postavu si nikdy nepřizná a tak na neustálé narážky odpovídá: “Já nejsem tlustý, jen svalnatý.”

Jeho nejčastější hláška je: “Seru na vás, jdu domů.”

Jeho matka, Liane Cartmanová, je velice promiskuitní a splní skoro každičké jeho přání, takže je jeho výchova na bodu mrazu. Donedávna nebylo známo, že jeho otec je bývalý hráč denverských Mustangů Jack Tenorman, kterého Cartman předtím z důvodů pomsty zabil. Cartmanovo prostřední jméno je Theodore.

Cartman má potíže budovat vztahy, protože je na ostatní hrubý jak fyzicky tak psychicky. Stýká se Stanem, Kylem a Kennym a v posledních dílech i s Buttersem, jehož dětská naivita je ideálním cílem pro Ericovu manipulaci. Stan, Kyle a Kenny ho ale nepovažují za dobrého přítele. Cartman se je několikrát dokonce pokoušel zabít a skoro mu to i vyšlo. Ti ovšem ví, jaký je a zachovali by se k němu stejně, pokud by měli možnost.

Navzdory tomu všemu je Eric nebezpečně inteligentní a charismatický, pokud jde o navrhování geniálních plánů a manipulaci lidí, v čemž je mistr.

Eric je nejoblíbenější postava Treye Parkera, který ho dabuje.