Scott Tenorman bude pykat [s05e01]

Hodnocení:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5,00 / 5
South Park - Hodnocení epizodyLoading...

Popis

Cartman září štěstím a vychloubá se před ostatními, že se „stává mužem“. Hrdě oznamuje, že má první pubické ochlupení, které jim také hned ukáže. Pak dodá, že ho koupil za 10 dolarů od deváťáka Scotta Tenormana. Stan s Kylem mu vysvětlí, že koupené ochlupení není znakem dospívání, ale hlouposti. Cartman naštvaně odkráčí ke Scottovu domu a chce zpět svých 10 dolarů, které ale Scott odmítne vrátit. Nešťastný Cartman neuspěje ani v převleku za daňového úředníka, který si pro dokonalé zamaskování přilepí Scottovy chlupy na tvář jako vousy. Navíc ho obere o dalších 6 dolarů. Scott namluví Cartmanovi, že se ve Fort Collins koná Veletrh chlupů, kde mohou lidé směňovat své ochlupení za peníze. Cartman, zaslepen touhou po bohatství, Scottovi uvěří.

Když se Cartman po neúspěchu na veletrhu znovu objeví u Scottových dveří, rozhodne se Scott dát Cartmanovi tvrdou lekci za jeho hloupost a přímo před Cartmanovýma očima peníze spálí. Cartman se rozhodne pomstít. Trénuje proto malého poníka na Denkinsově farmě, aby ukousl Scottovi jeho přirození. Ned a Jimbo poradí Cartmanovi, že pokud se chce pomstít, musí najít slabou stránku svého nepřítele.

Cartman využije Scottovu oblíbenou kapelu Radiohead a přede všemi pustí video, ve kterém předaboval členy skupiny v nenávistný projev proti Scottovi. Na oplátku Scott znemožní Cartmana tajným videem, ve kterém Cartman napodobuje chrochtající prasátko. Kenny má tentokrát příjemnou smrt. Zemře smíchy.

Ponížený Cartman za pomoci úhloměru a kružítka zosnuje ďábelský plán. Prozradí jej Stanovi a Kylovi, kteří v dobrém úmyslu varují Scotta. Protože se chce Scott stůj co stůj zbavit potenciálně nebezpečného poníka, vymyslí si, že na Denkinsově farmě žije opuštěný koníček. Milující rodiče ochotně souhlasí, že poníka odvezou do zvířecího útulku.

Cartman poté pořádá chilli karneval se soutěží o nejlepší chilli a snaží se nalákat Scotta, aby přišel. Ten chystá za poníka krutou odplatu. S kamarády shromáždí ochlupení od dobrovolníků z městečka a přimíchá je do svého chilli. Vše dokonale vychází. Nastává slavnostní den karnevalu a Scott přináší Cartmanovi své vylepšené chilli, které si na ochutnávku navzájem vymění.

Jenže Cartman to předpokládal. Právě v tuto chvíli vyplouvají na povrch Cartmanovy ohromující detektivní a dedukční schopnosti. Cartman ví, čím Scott ochutil chilli, ví, že Stan s Kylem vyslepičili Cartmanův plán Scottovi a také ví, že ho varovali před agresivním trénovaným poníkem.

Cartman s tím počítal od začátku. Scottovo chilli tedy před ochutnáváním vyměnil za vynikající Šéfovo kulinářské dílo. Také tušil, že se Scott neodváží k poníkovi přiblížit a ze strachu o své mužství nejspíš pošle své rodiče. Využil pana Denkinse, který s oblibou střílí na všechno, co vkročí na jeho pozemek a předem ho varoval před zabijáky poníků. Ubozí Scottovi rodiče. Na oplátku za Scottovo zákeřné a odporné chlupaté chilli a dětinsky spálených 16 dolarů Cartman mrtvá těla ukradl, rozřezal a přimíchal do svého zbrusu nového receptu na chilli, na kterém tvrdě dřel celou dlouhou noc. Ubohý Cartman.

Kennyho smrt

Při promítání Cartmanova zpěvu Kenny propukne v šílený smích, a pak padne do sněhu tváří napřed mrtvý.