Kyle Broflovski

Kyle Broflovski se narodil 26. května, je židovského původu, a je jedním z čtveřice hlavních postav South Parku. Jeden z tvůrců, Matt Stone, přiznal, že ho volně vytvořil podle sebe a svých vlastních zkušeností z vyrůstání v Coloradu. Dokonce i Kylovo příjmení Broflovski je odvozeno z Brosloski, původního příjmení Stoneovy matky. Neustále na hlavě nosí zelenou beranici (ušanku), pod kterou skrývá afro. Ze všeho nejvíc nemá rád banány a spolu s Wendy patří k nejchytřejším dětem ve třídě.

Jeho matka Sheila je neúnavná aktivistka, často bojující za vyšší cíle. Rozpoutala tak třeba válku mezi Kanadou a USA v celovečerním filmu. To vše kvůli “extrémně fekálnímu filmu s hvězdičkou” od Terrance and Phillipa, kanadských herců. Což jednou komentoval Cartman: “Vypadá to, že každej měsíc, přesně v tuhle dobu, Kylový matce rupne v bedně a já to vždycky musím odsrat.”

Kylův otec Gerald je právník. Kylova rodina ale navzdory tomu není na tom vůbec tak dobře, jako například Token. Kyle má také adoptovaného, mladšího, kanadského brášku Ika.

V neposlední řadě má Kyle neduživého bratrance, jenž se jmenuje taky Kyle (mohli jsme jej vidět v epizodách The Entity, Red Sleigh Down, The Losing Edge).