Paterčata [s04e03]

Hodnocení:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5,00 / 5
South Park - Hodnocení epizodyLoading...

Popis

Na začátku epizody jdou kluci s rodiči do cirkusu, kde jsou místo zvířat jen akrobati a zpěváci. Kluci se vůbec netěší a ještě před vystoupením je znechutí klaun s blbým fórem s deštníkem. Poté následují nekonečné minuty teplé hudby, nudy, akrobatů, nudy, pestrých kostýmů a nudy. Vše se ale změní s příchodem pěti rumunských hadích děvčat. Jejich výstup kluky probere a naprosto uchvátí. Po představení se všichni nahrnou ke stánku se suvenýry, a když kluci vidí, kolik to vynáší, rozhodnou se udělat vlastní cirkus.

V zákulisí se zatím děvčata převlékají a dva muži jim sdělí, že se musí vrátit do Rumunska. To se však nelíbí jejich babičce, a tak s dívkami uteče. U Starkova rybníku nastoupí do motorového člunu, jsou ovšem pronásledovány kánoí. Díky svým akrobatickým zkušenostem se jim podaří pronásledovatele setřást a utéct.

Kluci zatím nacvičují výstup, ale vůbec jim to nejde. Vše svedou na Kennyho nemožný zpěv. Později večer u Marshů někdo zazvoní na zvonek. Jsou to paterčata s babičkou a žádají, jestli by nemohli jednu noc přespat. Marshovi souhlasí. Dědovi Marshovi se zalíbí babička Vladčiková a začne si s ní v ložnici povídat. Dozví se, že byla také hadí žena a požádá jí o ukázku. Kenny se zatím doma učí zpívat pomocí knih a CD „Zpívání a la Bocelli pro debily“. Ve třetí lekci začne zpívat Con Te Partiro. A v nedaleké ložnici, za asistence Kennyho zpěvu a krásné hudby, probíhá starý, seschlý, avšak velmi ohebný sex.

Ráno se Stanovi rodiče radí, co s návštěvou a chtějí si o tom popovídat s babičkou Vladčikovou. Zjistí ale, že je mrtvá. Stan zatím ukáže klukům, koho má doma a domluví se s paterčaty, že založí společný cirkus. Během nácviku na dvorku je vyruší rodiče a „ohleduplně“ sdělí děvčatům zlou novinu. Kluci se tedy domluví, že si holky nechají. Bohužel, situace děvčat se proslaví v médiích a zpráva o nich se dostane až do Rumunska. Tamější vládě se však nelíbí, že jsou zesměšněni a rozhodnou se jednat. Pošlou do Ameriky nahrávku s otcem děvčat, který tvrdí, že se mu stýská a chce je zpět. Kluci jsou však rozhodnuti si dívky nechat, a tak jim jdou ukázat krásy Ameriky.

Dva rumunští vyslanci a otec dívek mezitím navštíví Janet Reno a poprosí ji o pomoc. Před domem Marshových zatím probíhá protest proti odvezení děvčat a na místo se dostaví i ozbrojené síly, které nařizují vrátit děvčata jejich otci. Marshovi mají čas do Velikonoční neděle.

Kenny se od učitele hudby dozví, že chce-li být dobrým zpěvákem, musí jet na konzervatoř do Evropy. A aby si na cestu vydělal, zpívá na nádražích a na letišti. Nakonec se do Evropy opravdu dostane a dokonce je přijat na rumunskou hudební školu. Pro velký úspěch se Kenny rozhodne v Rumunsku zůstat.

Na velikonoční ráno si pro děvčata přijde sama Janet Reno, převlečená za velikonočního králíčka. Vplíží se do domu zadem a vhodí do obývacího pokoje, kde Marshovi a děvčata koukají na televizi, velikonoční vajíčko plné slzného plynu. V tom do domu vtrhne speciální jednotka a začne vše prohledávat. Kvůli dědovi začnou policisté střílet všude kolem sebe, útočit na protestanty a nakonec vyhodí dům do vzduchu. Paterčata jsou bohužel chycena. Americká vláda to chce Rumunsku oplatit, takže pošle do Rumunska nahrávku s Kennyho otcem, kde říká, že se mu po synovi stýská a chce ho zpět.

Kluci jsou ale rozhodnuti nenechat si zkazit nápad s cirkusem, a tak přesvědčí protestanty, aby jim pomohli. Vtrhnou do areálu, kde jsou paterčata držena a svedou boj s policisty. To se však dívkám už přestává líbit, takže zavolají Oprah a všem, včetně kluků, vytknou, že se o ně zajímají jen z vlastních, sobeckých důvodů, a že na ně nikdo nebral ohled. Nakonec nasednou do limuzíny a odjedou k Oprah a poté na turné. A klukům nakonec dojde, že cirkus byl stejně blbej nápad.

A Kenny? Pro toho si do Rumunska přijede americká policie. Vtrhne do Kennyho domu, okupovaném protestanty, a Kennyho najde. Bohužel, jeden policista nezvládne situaci a Kennyho zastřelí.

Kennyho smrt

V závěrečné scéně omylem zastřelí příslušník zásahové jednotky Kennyho, který se schovává se svou matkou v šatníku.

Zajímavosti

 • Cirkus má být kanadsko-francouzský, ale žádný Kanaďan není v cirkusu vidět.
 • Když na začátku dílu kluci nastoupí před rodiče, je tam s nimi i Kennyho bratr. Avšak když přijede děda, Kennyho brácha zmizí.
 • V suvenýrech se prodávají plakáty za 15 dolarů a CD za 20 dolarů.
 • Když je Kenny u učitele zpěvu, je vpravo v rohu vidět obrázek s Yoko Ono a Kennyho G, kteří byli v epizodě Světový koncert.
 • Nákupní středisko, které kluci ukazují paterčatům, vypadá jako Westside Pavilon jižně od Westwoodu v Los Angeles.
 • Obchody v promenádě jsou stejné na obou stranách, akorát jsou vpravo převráceny barvy.
 • Janet Reno je bývalá generální prokurátorka Spojených států, kterou jmenoval tehdejší prezident Bill Clinton. Trpí Parkinsonovou chorobou.
 • Když sedí Janet Reno ve své kanceláři, díky stromům v pozadí vypadá, jako by měla rohy.
 • V záběru, kdy se davy lidí snaží dostat do cirkusu, je na pozadí několik postav, které se pohybují rychleji, než je u lidí normální.
 • Paterčata nebyla odvezena na radnici, ale na vojenskou základnu.
 • Babička Vladčiková má ve scéně, když vylézá zpoza dědy Marshe, tři nohy.
 • Když Stan burcuje protestanty, vymění si v záběrech s Kylem místo.
 • Muž, který protestoval proti kožichům, byl vybaven i nápisy „Free Kevorkian“ (osvoboďte Kevorkiana) a „Sleeping bags kill“ (spacáky zabijejí).
 • Jack Kevorkian je muž, který si odseděl osm let v Michiganském vězení, protože v 90. letech pomohl více jak 130 údajně nevyléčitelným lidem spáchat sebevraždu. Odsouzen byl však jen za jednu. Je přezdívaný také jako doktor Smrt.
 • O Oprah se toho dá více dozvědět v epizodě A Million Little Fibers.