Randy Marsh

Své jméno získal po Randy Parkerovi, otci Treye Parkera. V novějších sezónách se z Randyho stává jedna z nejústřednějších dospělých postav. Jeho manželka je Sharon Marshová a společně mají dvě děti, Stana a Shelley.

Jeho chování v mnohých epizodách napovídá, že Randy mnoho inteligence nepobral. Podobně jako většina dospělých v South Parku, i on snadno přilne k nejnovějšímu trendu či názoru, kterému se zrovna daná epizoda věnuje, a stejně pohotově nakonec i dojde k protichůdnému názoru na věc, který je totožný s názorem tvůrců. Když se všichni dospělí spojí a jdou bojovat za nějakou myšlenku či společnou věc, Randy často bývá vůdce. Na druhou stranu je někdy, podobně jako další postavy, hlavně ztělesněním hloupých nápadů, často je melodramatický a plný zlostných či emocionálních výbuchů.

Zajímavosti

  • Společně se Sharon býval zastáncem hnutí hippies (902). Za podobné pohnutky Randy bojoval i v epizodě 701, kde protestoval proti válce v Iráku.
  • V druhé řadě se mu z ničeho nic vytvořila rýha na bradě, kterou si už nese po zbytek seriálu. Poprvé se s ní ukázal v epizodě 205.
  • Na střední býval členem sboru, odkud ho vybrali do chlapecké skupiny The Ghetto Avenue Boys, což je parodie na New Kids on the Block. Jeho dny slávy mu skončily v 19 letech, kdy dostal vyhazov se slovy, že je na účinkování v chlapecké skupině příliš starý.
  • Podle slov “budoucího Stana” (616) nemá rád kuře.
  • Na vysoké studoval mongolštinu, ale nakonec ji neuplatnil (611).
  • V epizodě 1113 se ukazuje, že je zdatný ve hře na kytaru.