Timmy [s04e04]

Hodnocení:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4,00 / 5
South Park - Hodnocení epizodyLoading...

Popis

Díl začíná ve škole, kde pan Garrison zkouší z dějepisu. Vyvolá pár žáků, až dojde na nového chlapce, Timmyho. Ten je však postižený a umí tak maximálně říct jen své jméno. Pan Garrison si ale myslí, že si z něj Timmy dělá srandu a pošle ho do ředitelny. Tam mu paní ředitelka promluví do duše, a když vidí, že jí Timmy neposlouchá, chce ho dočasně vyloučit ze školy. Poradce Mackey však dostane podezření, že Timmy trpí poruchou pozornostního deficitu. Zajdou tedy za doktorem a ten provede test. Ten se skládá z přečtení jedné knihy a následné odpovědi na jednu otázku ohledně děje. Zjistí, že Timmy má opravdu PPD. Druhý den předá Timmy panu Garrisonovi dopis, kde se píše, že nemůže být zkoušený. Toho samozřejmě využije celá třída a všichni tvrdí, že poruchu mají také. U doktora se prokáže, že je tomu skutečně tak. Všichni si tedy jdou do lékárny pro Ritalin, lék na tuto nemoc.

V garáži zatím trénuje kapela Pánové podsvětí. Chtějí vyhrát soutěž kapel a stát se předskokanem Phila Collinse v Lalapalůze. Bohužel, jejich muzika je strašná. V tom se ale objeví Timmy a stane se jejich zpěvákem. Skupina v novém složení začne zkoušet a soutěž díky Timmymu vyhrají. Lidé v publiku mají však na Timmyho účast rozdílné názory. Dokonce i Phil Collins si myslí, že lidé se chodí dívat jen na Timmyho a ne poslouchat hudbu a snaží se, aby kapela nehrála.

Ráno na zastávku přijde lehce omámený Cartman, protože si opravdu vzal Ritalin. Hned ho nabídne klukům, a ti si ho tedy vezmou také. Ve školní jídelně to řeknou Šéfovi, ale tomu se to vůbec nelíbí. A tam začnou na Cartmana působit vedlejší účinky Ritalinu: poprvé uvidí malou růžovou Christinu Aguileru.

Díky stanici MTV se dozvíme, že v Lalapalůze nebude hlavní hvězda Phil, ale Timmy a jeho kapela. Philovi se to samozřejmě nelíbí, a tak si zajede popovídat s Timmyho rodiči. Ti jsou bohužel také retardovaní, takže z nich kromě jejich jmen nic nedostane. Ze zpráv se ještě dozvíme, že se Phil Collins rozvedl a obratem znovu oženil.

Ve škole pan Garrison zkouší učit, ale klidné děti ho velice deprimují. Dokonce nereagují ani na sprostá slova. Vrcholem všeho je, že Eric nechce být sprostý. Učitel nezvládne situaci, a aby se uklidnil, nasype si do pusy spoustu Ritalinu.

Po jednom koncertu Pánů podsvětí začne Phil Collins tvrdit Skylerovi, kytaristovi skupiny, že je mnohem lepší než zbytek kapely, a že publikum zajímá jen Timmy. To Skylera naštve a pohádá se s kapelou. Nakonec odejde ze skupiny a ta se rozpadne. Hlavní hvězdou večera se opět stane Phil Collins a předkapelu mu bude dělat samotný Skyler. A kluci se rozhodnou, že na koncert stejně půjdou. Cartman ale opět uvidí Christinu, jak leze Kennymu po obličeji a ve snaze ji zabít omylem zabije Kennyho.

Šéf si zatím svolá rodiče a ukáže jim alternativní možnost léčby PPD. Ta se jednoduše skládá z mlácení dětí a řvaní na ně. Rodiče jsou však také na Ritalinu, takže nic nevnímají. A když mu kluci sdělí, že jedou na koncert Phila Collinse, Šéf se rozhodne s tím něco udělat. Zajde do lékárny a vysvětlí lékárníkům, jaká je situace. Ti se nejdříve brání, že nedělají nic špatného, ale když se dozvědí, že lidé půjdou na Phila Collinse, jsou zděšeni a rozhodnou se Šéfovi pomoci. Znají protilátku na Ritalin.

Na koncertu hodí protilátku do pití a postupně jí roznesou dětem. Ty se začnou pomalu probírat, a když zjistí, kde jsou, začnou vypískávat Collinse a chtít Timmyho. Ten je se zbytkem kapely nedaleko, a když za nimi přijde Skyler a omluví se jim za své chování, rozhodnou se zahrát. Vše tedy dobře skončilo a Phil Collins pocítil, jaké to je mít někoho hluboko v sobě a cítit ho až na srdci.

Kennyho smrt

Nadopovaný Cartman uvidí na Kennyho obličeji malou Christinu Aguileru a praští Kennyho po hlavě pánvičkou, což ho zabije.

Zajímavosti

  • Na nástěnce ve třídě je mezi obrázky hlava mimozemšťana.
  • Když moderátor říka, že si Phil Collins vzal 27 letou mladici, neříká tak docela pravdu. Bylo jí 26, když se brali (27. 7. 1999). O rok víc jí bylo v době odvysílání epizody. Kvůli své druhé ženě se s tou první v roce 1996 rozešel.
  • Hit skupiny Timmy a Pánové podsvětí lze v tabulaturách najit na webu 911tabs.com.
  • Skutečné vedlejší účinky Ritalinu jsou: problémy se spánkem, ztráta chuti k jídlu, podrážděnost, deprese, bolesti břicha, bolesti hlavy, sucho v ústech, nevolnost. Pět procent dětí zažívá halucinace, kde vidí hady, červy nebo hmyz.
  • Phil dostal Oscara za píseň You’ll Be in My Heart k animovanému filmu Tarzan.
  • Píseň Bu bu budio paroduje Philův hit z roku 1980: Sussudio.
  • Náhradní kuchař za Šéfa (pan Drc) je vidět v Lalapalůze, jak prodává limonádu.
  • Když Šéf mluví s lékárníky, v záběrech se mění jeho vzdálenost od dveří a ještě k tomu jsou dveře v jednom záběru otevřené a v druhém zavřené.
  • Kurt Loder je americký filmový kritik, autor, fejetonista a televizní osobnost. Nejvíce je znám z uvádění zpráv na MTV.
  • Planeta Zardon je nejspíše odkaz na hru Missile Command. Tam bráníte pomocí děl planetu Zardon před střelami letícími z vesmíru, z planety Krytol. Hra byla na starých Atari.