Jerome “Šéf” McElroy

Šéf, jak jeho přezdívka napovídá, pracuje jako šéfkuchař ve školní jídelně, kam si k němu čtveřice hlavních hrdinů chodí pro rady a poučení, jichž se jim často dostane formou písničky, která nakonec tématicky sklouzne k sexu. Mimo vaření se totiž Šéf aktivně věnuje zpěvu. V minulosti napsal například song Smradlavý trencle, který si přivlastnila Alanis Morissette, a pomohl mnohým zpěvákům s rozjezdem jejich hudební kariéry.

I přes svoji zaujatost ženami a sexem se Šéf jeví jako jedna z nejrozumnějších dospělých postav ve městě. Kromě výchovných rad, které předával klukům, často protestoval proti řadě špatných nápadů a několikrát pomohl zachránit South Park před blížící se pohromou. I přesto se ale občas nevyhnul nesmyslným činům, mezi které například bezesporu patřila koupě nové moderní hi-tech televize, na které ani nešly nastavit kanály (a nakonec se přeměnila na bojového robota).

Příjmení “McElroy” naznačuje, že měl keltské předky. Jeho rodiče žijí ve Skotsku a když jednou za čas přijedou (jako tomu bylo v epizodě Sukuba, když se Šéf hodlal oženit), vyprávějí řadu pochybných historek o Lochnesské příšeře, která je neustále obtěžuje.

Dne 13. března 2006 Isaac Hayes oznámil, že už nehodlá dále spolupracovat na seriálu, údajně kvůli epizodě Trapped in the Closet, ve které si autoři udělali srandu ze Scientologické církve, které byl Hayes členem. Autoři na tento fakt posléze reagovali epizodou The Return of Chef, ve které se postava Šéfa objevila naposledy. Její děj alegoricky kopíruje skutečné události týkající se odchodu Hayese. Na konci epizody je Šéf brutálně zabit a posléze přiveden k životu pomocí obleku ala Darth Vader. Tímto krokem si tvůrci otevřeli zadní vrátka pro případ, kdyby si chtěl Hayes své rozhodnutí rozmyslet a k seriálu se vrátit. Což se ale už nikdy nestane, neboť dne 10. srpna 2008 Isaac Hayes vydechl na následky mozkové příhody naposledy.

Zajímavosti

  • Postava Šéfa je prý inspirována šéfkuchařem ve školní jídelně, kterou spolu Trey Parker a Matt Stone na univerzitě navštěvovali.