Stephen Stotch

Stephen je oblečený do nazelenalé košile a modrých kalhot, nosí výraznou bílou kravatu a vojenský sestřih. Má syna Butterse, kterého se svou ženou Lindou tvrdě a nekompromisně vychovává. Mezi jeho nejčastější výchovné prostředky patří domácí vězení, které neváhá Buttersovi za každý prohřešek udělit.

Stephen se chová homofóbně, přesto paradoxně má sklony k homosexualitě, které však téměř naprosto potlačil, neboť kvůli nim v epizodě Butters’ Very Own Episode málem přišel o celou rodinu. O několik sezón později, v epizodě Cartman Sucks, Buttersovi narovinu přiznává, že je bisexuálně zvědavý a nebude mu vadit, když Butters bude v tomto stejný. V epizodě Raisins se dokonce se svou ženou Lindou vsadil o to, jestli Butters je nebo není gay.

Stephen se občas umí projevit velice sobecky a neohleduplně, jako když v epizodě Stupid Spoiled Whore Video Playset hodlal prodat svého syna Paris Hilton, která za něj nabídla tučný balík. Přátelí se s Randy Marshem a Geraldem Broflovským, se kterýma často tráví večer v místním baru u sklenice piva.

Zajímavosti

  • Stephen má několik identických dvojníků. Jeden z nich se ukázal mezi protestujícími v epizodě Paterčata, druhý zase zastával roli reportéra v Are You There God? It’s Me, Jesus.
  • Je taktéž nositelem dvou jmen. Ve valné většině případů je označován jako Stephen, ale např. v epizodě Stupid Spoiled Whore Video Playset ho Linda nazývá Chris. Že by v tom sami autoři měli bordel?