Sheila Broflovski

Sheila nosí tmavě modré sako, vínovou sukni a rudé vlasy spletené do drdolu. Trpí nadváhou a v porovnání s ostatními obyvateli je malého vzrůstu

Sheila je téměř dokonale stylizovaná do role typické židovské matky. Až přespříliš se snaží ochraňovat své děti a často má tendence strkat nos do věcí, po kterých jí nic není. Vždy, když zaslechne něco nečekaného či nepatřičného, vyhrkne své: “Co, co, co?” Pokud jen zavětří nějaké nepráví vůči svému synovi nebo židovské komunitě, začně vyvádět a nafukovat celou záležitost do absurdních rozměrů, na druhou stranu se v novějších sezónach často drží vzadu, když ve městě je nějaký rozruch. Tyto její vlastnosti Cartman upřímně nenávidí a tak jí s radostí často nazývá “blbou krávou”.

Sheila nepracuje a zůstává jako matka v domácnosti. Přesto ve filmu dočasně zaujala post ministryně útoku, když se schylovalo k válce s Kanadou.

Zajímavosti

  • V epizodě Smrt ji Liane Cartmanová oslovuje jako Carol, zřejmě si jí popletla s Carol McCormickovou.
  • Mluví venkovským přízvukem, přestože se ve filmu zmiňuje, že pochází z velkého města, později se dozvídáme, že se jedná o New Jersey.
  • Má minimálně jednu sestru, jejíž syn se jmenuje Kyle Schwartz.