Smrt [s01e06]

Hodnocení:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4,00 / 5
South Park - Hodnocení epizodyLoading...

Popis

Marshovi slaví dědečkovy 102. narozeniny. Ze svého požehnaného věku není Marvin Marsh zrovna nadšený. Přímo naopak, již velmi dlouho si přeje zemřít. Když odbije osmá večerní, Stan odchází sledovat svůj oblíbený seriál – Terrance a Phillipa (dále jen T&P). V obývajícím pokoji mu dělá společnost i jeho dědeček. Po neúspěšném pokusu o sebevraždu (snaha zastřelit se brokovnicí) nabídne Marvin Stanovi, kterému ovšem říká Billy, jeden dolar za to, když ho zabije. I přestože Marvin v dětství zabil svého dědu, Stan mu pomoci odmítá. Mezitím běží T&P i u ostatních dětí v South Parku. Kylova matka, Sheila, je však znechucena úrovní pořadu a zakáže synovi dále televizi sledovat. Navíc obvolá rodiče všech Kylových spolužáků a doporučí jim, aby seriál dětem zakázali.

Druhý den se ve škole hned Cartman pustí do Kyla i jeho mámy. Když přijde do třídy pan Garrison, okamžitě začne žáky poučovat o tom, jak by měli trávit volný čas. T&P označí jako záchodový humor, který je nesmyslný a bezduchý. Oznámí všem, že trvá na tom, aby rodiče zakázali T&P svým dětem nadobro. V průběhu učitelova proslovu přichází do třídy Kenny, který se omlouvá za zpoždění z důvodů explozivního průjmu. Na svém místě dlouho nevydrží a odchází zneuctít záchodovou mísu. Po Garrisonově moralizování má Stan na učitele jednu otázku: „Je správné někoho zabít, když to chce?“ Pan Garrison to rozuletně odmítá slovy: „Takového člověka bych se nedotkl ani klackem!“ Ve školní jídelně se kluci ptají na stejnou věc Šéfa. Ten jim odpovídá stejně jako učitel. Sheila Broflovská mezi tím pořádá setkání rodičů, na kterém se všichni usnesou, že půjdou bojkotovat televizní stanici Cartoon Central, která T&P vysílá.

Protože Stanovi rodiče nejsou doma, jdou všichni sledovat T&P k němu. Marvin Marsh se opět pokouší o sebevraždu. Zase neúspěšně. Nepodaří se mu ani donutit Cartmana, aby ho zabil. Stan neví, co má dělat, a proto se rozhodne požádat o radu Ježíše, který má v TV vlastní talk show nazvanou Ježíš a přátelé. Když položí Stan svoji otázku, Ježíš odpoví: „To bych se tě ani klackem nedotknul.“ Při sledování T&P využije dědeček Stanovy nepozornosti a málem se s jeho pomocí oběsí. Vše uvidí Shelley, která to poví rodičům. Ti toho zneužijí a tvrdí, že za hrozné chování jejich dětí může právě T&P, kterého kluci sledovali.

Všichni southparkští dospělí se přesunou do New Yorku, kde demonstrují před budovou produkční společnosti. Mezitím chlapci u Stana doma využívají nabyté svobody. Marvin Marsh vezme Stana bokem a ukáže mu, jaké to je být starý. Stan prozře a rozhodne se dědečkovi ulehčit odchod z tohoto světa. Při přípravě asistované sebevraždy, která se odehrává kousek za městem, se zničehonic objeví Smrtka. K dědečkově smůle si však po krátké honičce vybere Kennyho. Ten po dotyku Smrťáka umírá. Než stihne smrt s Kennyho duší odejít, ukáže ještě Marvinovi duši jeho dědy. Ten se dostal do pekla, protože se nechal od svého vnuka zabít.

Mezitím v New Yorku volí rodiče radikální formu protestu. Vrhají se sebevražedně proti budově Cartoon Central. Vedení společnosti zareaguje až na smrad z výkalů, které se kupí pod okny budovy, protože všichni dostali od Kennyho střevní virózu. John Warson, ředitel stanice, oznámí, že T&P jsou staženi a nahrazeni Šerifkou. Při prvním díle tohoto nového seriálu však všichni zjistí, že je přinejmenším stejně vulgární jako T&P a tak Sheila Broflovská bere transparent a vrací se do New Yorku. Kluci mezi tím vymýšlejí nové způsoby zábavy jako čichání toluenu nebo sledování porno filmů. Vyruší je Marvin Marsh, který odjíždí do Afriky.

Kennyho smrt

Kennyho se dotkne Smrt a Kenny hned poté zcepení.

Zajímavosti

  • Tato epizoda paroduje situaci, do které se dostal po svém uvedení seriál South Park. Zápletka se vzdáleně podobá South Park filmu, až na to, že tady to neskončí válkou s Kanadou.
  • Seriál Terrance a Phillip je parodují seriálu Beavis & Butt-Head ze začátku 90. let, který se proslavil právě tzv. záchodovým humorem. Seriál je jedním z nejúspěšnějších z produkce MTV.
  • Když Kyle hovoří o Jacku Leborkianovi, poukazuje na Jacka Kevorkiana, který pomohl asistovanou sebevraždou nejméně 130 lidem. Byl za své skutky pravomocně odsouzen. Ve vězení byl 8 let. Prvního června 2007 byl za dobré chování propuštěn.
  • Sheila Broflovská požaduje po produkční společnosti více pořadů jako Plný dům. To je seriál z konce osmdesátých let, který patří do skupiny rodinných sitcomů. Pokračovatelem byl velmi úspěšný Krok za Krokem.
  • Dalším seriálem na který je odkazováno je Šerifka ze stejné doby. Titulní roli ztvárnila Suzanne Somers. Později známá jako Carol Fosterová ze seriálu Krok za Krokem.
  • Píseň, kterou Marvin Marsh pouští Stanovi se jmenuje Orinoco Flow. Autorem tohoto skvostu je Enya.
  • Chyba v epizodě: při první scéně, kdy Marshovi zpívají písničku dědovi, je v jednom záběru dort, ale ve následujícím ne. V posledním jsou vidět jen svíčky.