Něco, co můžeš udělat prstem [s04e09]

Hodnocení:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4,00 / 5
South Park - Hodnocení epizodyLoading...

Popis

Na začátku dílu se ocitneme uprostřed rozbouřených fanynek v Madison Square Garden, na koncertu chlapecké skupiny Prstoklad. Skupinu netvoří nikdo jiný, než hlavní čtveřice kluků. Všechna děvčata je milují a Cartman se cítí jako hvězda. Bohužel, skutečnost je jiná, protože se mu to celé jen zdálo. Vezme to však jako znamení od Boha.

Svolá si tedy kluky a řekne jim, že Bůh mu ukázal cestu, jak získat deset milionů dolarů. Těm se to ze začátku nelíbí, ale nakonec se nechají ukecat. Aby byly pravá chlapecká skupina, musejí si ale najít pátého člena. Konkurz se bude konat příští ráno. Večer to Stan řekne doma, ale jeho táta se bez příčiny rozzlobí a účast ve skupině mu zakazuje. A kdykoliv na toto téma přijde řeč, chová se Stanův otec odmítavě.

Ráno tedy probíhá konkurz. O místo se ucházejí mimo jiné Butters a Ike. Nakonec přijde Wendy a všem kromě Cartmana se její výstup líbí. Je tedy přijata. Druhý den Eric přinese pro každého kostým, Kenny jim objasní co to prstoklad vlastně znamená a mohou začít zkoušet.

Skupina se po pár zkouškách vydá za ředitelem obchodního domu, aby jim tam povolil vystupovat. Narazí však na ochranku, která je nechce pustit a po naléhání na Cartmana použije pepřový sprej. Skupina tedy odejde a ochranka se zatím zabývá svojí klasickou prací: buzerováním lidí. Z jejich klidu je však vyruší hlášení, který vyvolá davové šílenství a ochranka se musí od ředitelových dveří vzdálit. Cesta je tedy volná a kluci mohou řediteli předvést, co dovedou. Výsledek je bohužel žalostný a v obchoďáku hrát nemohou.

Zklamaný Eric jde pro radu za Šéfem a ten mu prozradí tajemství úspěchu všech chlapeckých skupin: Gomlichův efekt. To znamená, že jakmile začne ječet jedna žena, přidají se postupně všechny v okolí pěti mil. Eric tedy musí natočit videoklip se spoustou uječených holek a okurkou v kalhotech.

Natáčí se na školním hřišti a po pár problémech se klip podaří natočit. V tom se ale objeví Stanův táta a odvede Stana domů. Tam Stanovi vysvětlí, proč nechce, aby byl členem kapely. Sám totiž v mládí kvůli chlapecké skupině opustil South Park. Nejprve šlo vše dobře, stal se slavným, měl plno holek a velký dům, ale jak náhle to začalo, tak to i skončilo. Vše mu vzali a musel se potupně vrátit domů.

Eric zatím s videoklipem míří za ředitelem obchodního centra, ke kterému se za pomoci lsti dostane. Jakmile však pustí kazetu, vše je zase špatně. Timmy, který celý klip nahrával, to úplně zkazil. Nakonec však ředitel povolí skupině vystoupit a než Eric odejde, na kazetě se ještě objeví jeho matka a pan Mackey, který byl opravdu zlobivý a zasloužil si trest.

V obchoďáku celá skupina čeká na Stana. Ten se doma snaží utěšit svého tátu, který mu nakonec dovolí v obchoďáku vystoupit. Přijedou na poslední chvíli. Když už se zdá, že mohou začít, slisuje Kennyho výtah. Ericův sen se pomalu hroutí, ale Stan má nápad. Skupina vystoupí s Randym namísto Kennyho.

Po skončení vystoupení kluci přemýšlejí, co bude dál. Jsou z nich sice hvězdy a každý je miluje, ale neví, jestli opravdu chtějí žít takový život. Nakonec se rozhodnou se skupinou skončit a jít na cukrovou vatu.

Kennyho smrt

Výtah rozmáčkne Kennyho před vystoupením v nákupním centru o zem.