Cartmanův trestný čin [s04e01]

Hodnocení:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5,00 / 5
South Park - Hodnocení epizodyLoading...

Popis

Kluci na školním hřišti závodí v sáňkování a díky Cartmanově tloušťce hlavní čtveřice pokaždé vyhraje. Sáňkovat by chtěla i děvčata, ale kluci jim tvrdí, že to není nic pro ně. Holky tedy navrhnou závod na kopci Phila Collinse. Kluci jsou přesvědčeni, že vítězství je jejich a za závodníky určí ty nejlepší z nich: Kyla, Stana, Kennyho a Cartmana. Token však poznamená, že vyhrávají díky Cartmanově tlusté prdeli a Eric ho za to trefí kamenem do hlavy.

U poradce Mackeyho se Eric Tokenovi musí omluvit a předstírá, že je mu to líto. To ale nestačí a tak dostane dva týdny po škole. V tom do kanceláře vtrhnou dva agenti FBI a Cartmana odvedou, protože hodil kámen po Afroameričanovi, což je klasifikováno jako zločin z nenávisti.

V soudní síni je Eric vyslýchán, ale když je mu vnucováno, že nenávidí Afroameričany, jediné co přizná je, že nenávidí hipíky. Žalobce však přesvědčí porotu a ta pošle Cartmana do Alamosské věznice pro mladistvé, kde bude vězněn do svých 21 let. Cartman po vyřčení rozsudku uteče ze soudní síně za Kennym. Oba nasednou do Kennyho auta, Akčního Mustangu a rychlostí srovnatelnou s rychlejší chůzí míří do Mexika. Po třináctihodinovém pronásledování, během kterého museli chlapci prorazit policejní zátaras a ujíždět obrovské koloně policejních aut, jim těsně před hranicí dojde baterie v autě.

Eric je tedy odvezen do věznice a přiřazen do cely Hravého Dupače, největšího tvrďáka ve věznici. Úspěšně projde testem, ve kterém musí odpovědět na otázku, jestli kouká na animáky. Odpoví, že ne a tak ho spoluvězni nezmlátí. Dupač mu také slíbí, že mu za cigarety prozradí jak utéct.

Ostatní kluci se zatím připravují na závod a zvolí Clyda novým tlusťochem. Bohužel, pořád jsou moc lehcí a uprostřed svahu se zastaví. Nahradí tedy Clyda hromadou cihel převlečenou za kluka. To jim však také nevyjde. Na svahu se začnou točit a Stan s Kylem ze saní seskočí. Kenny to však nestihne a je slisován cihlami. Přijedou holky a začnou se jim posmívat. Vypadá to, že je vše ztraceno. Stan se ale rozhodne to nevzdat a dostat Cartmana z věznice.

Stan a Kyle jdou tedy na návštěvu za Cartmanem. Přinesou mu cigarety a dort, ve kterém je zapečený pilník. Dort si Eric vzít nemůže, ale cigarety si strčí do prdele a tak je propašuje do cely. Na záchodě je s obtížemi vyndá, ale omylem je spláchne. Dostane další pokus a tentokrát do cely propašuje stolní hru. Dupač se mu ale vysměje a řekne mu, že žádná cesta ven nevede. Cartman začne brečet a Dupač mu tedy slíbí, že mu pomůže. Ne proto, že jsou kámoši, ale proto, že chce vidět Disneyland.

Kluci jdou zatím za Tokenem zeptat se ho, jestli by Cartmanovi neodpustil. Dozvědí se, že jediný, kdo může Ericovi pomoci, je guvernér. Předvedou mu tedy svou prezentaci „Zločin z nenávisti, sprosté pokrytectví“, ve které tvrdí, že všechny zločiny jsou páchány z nenávisti, a proto je čas přestat lidi dělit do skupin. Guvernér s nimi souhlasí.

Cartmanovi s Dupačem se povede utéct z věznice. Uprostřed lesa ale Dupač zakopne a zlomí si nohu. Dá Ericovi svoje boty a řekne mu, ať uteče sám. Jsou však chyceni. To už je ale Cartman omilostněn a rychle se vrací domů, aby stihl závod. Přiběhne na poslední chvíli a všichni kluci ho rádi vidí, nejvíce novej tlusťoch Clyde. I přesto, že chlapecká posádka zmešká start, kluci zvítězí. Cartman po holkách hodí Dupačovy boty a ty holky odkloní z dráhy a spadnou ze srázu.

Nakonec Eric navštíví Dupače ve vězení a v prdeli mu tam propašuje atrakce z Disneylandu: Piráty z Karibiku, Vesmírnou horu, Malej svět, Cákající horu a horskou dráhu.

Kennyho smrt

Při sáňkovací zkoušce s hromadou cihel místo Cartmana se sáně vymknou kontrole a Kenny dopadne na kmen stromu, kam ho cihly zamáčknou.

Zajímavosti

 • Token má u Mackeyho ruku zavěšenou v šátku, ale kamenem dostal do hlavy.
 • Jubilejní 50. epizoda.
 • Film Piráti z Karibiku byl inspirován stejnojmennou atrakcí, která je zmíněna na konci epizody.
 • Kenny je poprvé vypípnut.
 • Hra, kterou Cartman propašuje do věznice, se jmenuje Tic-Tac-Throw. Má podobný název jako Tic-tac-toe, což jsou piškvorky na hracím poli 3×3.
 • Když Cartman projíždí vězením, kouká z levého okna, ale obraz na vězně vypadá tak, že by měl koukat z okna pravého. Správně je akorát pohled na Medvěda Brumlu.
 • Cartman má na uniformě číslo 26354, ale dozorce ho čte jako vězně 24601. 24601 je číslo přiřazené Jeanu Valjeanovi z Bídníků za krádež chleba.
 • Romper Stromper (Dupač) je pojmenován podle Romper Strompers, což jsou obrácené žlutozelené plastové kbelíky přidělané k botám. Rukama se tahá za provázky a tak se mohlo hýbat nohama. Byly k vidění v dětské show Romper Room (1954-1979).
 • Romper Stromper je i název filmu s Russellem Crowem z roku 1992.
 • Tetování se slzou znamená, že jste někoho zabili. Co slza, to mrtvý.
 • Phil Collins se také objeví v epizodě Timmy 2000.
 • Cartmanovi je podle Stanova počítání zase osm. Deváté narozeniny měl ale už v epizodě Damián.
 • Clyde je na konci epizody (19:26) vidět dvakrát v jednom záběru. Stojí vepředu a pak vlevo vzadu. To stejné u děvčete, které má červené vlasy, ale o pár vteřin později. Stojí si v záběru za hlavou. A poté je to vidět ještě několikrát s oběma.