Boj o rasistickou vlajku [s04e08]

Hodnocení:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4,00 / 5
South Park - Hodnocení epizodyLoading...

Popis

Na radnici řeší paní starostka jeden z nejvážnějších sporů v South Parku. Jedná se o městskou vlajku, na které jsou zobrazeny čtyři bílé postavičky, které uprostřed na šibenici věší postavičku černou. Šéf si myslí, že vlajka je rasistická a neuctivá, naopak Jimbo tvrdí, že je historická.

Ve škole se pan Wyland tohoto tématu chytne a zadá to dětem jako téma do diskusního klubu, v němž je nejlepší debatér Eric Cartman. Vždycky se totiž nasere a jde domů, tím pádem je po diskusi. To Eric odmítá, nasere se a jde domů. Děti se tedy jdou seznámit s názory obou stran, aby se mohly rozhodnout, koho se zastanou.

První skupina v čele se Stanem a Kylem navštíví Jimba. Ten jim vysvětlí, že vlajka je historická a jde o respektování minulosti, a že by se historie neměla měnit kvůli politice. Ned jim potom začne vyprávět o historii South Parku, což děti nezajímá a tak jdou raději pryč. Druhá skupina dětí v čele s Wendy zajde za Šéfem, který se snaží uspořádat demonstraci proti vlajce. Nikdo se však ze začátku nechce přidat. Nakonec se po velkých problémech pár lidí domluví, ale jakmile zjistí, proč jdou protestovat, rychle si to zase rozmyslí.

Druhý den ve škole je situace nerozhodná. Polovina třídy je pro vlajku a polovina proti vlajce. Vytvoří se tedy dvě skupiny. První skupinu, která je pro vlajku, zastupuje Stan a Kyle. Druhá, která je proti vlajce, má v čele Wendy a Cartmana.

V jídelně zjistíme, že Šéf na protest přešel k islámu a změnil si jméno. Kluci od něj chtějí poradit, ale když se Šéf dozví, že jsou pro zachování vlajky, rozzuří se a odejde ze školy. Zatím v knihovně Wendy a pár dalších dětí připravují svůj projev. V tom ale přijde Cartman a změní jejich strategii. Tu založí na napadnutí důvěřivosti Stana s Kylem a vyšle děti do terénu.

Opět se před radnicí sejdou obě strany. Aby Šéf ukázal, jak moc mu vlajka vadí, rozhodne se upálit mnicha. V televizi mezitím lidé odpovídají, co si o situaci myslí, ale všichni jsou nerozhodní. V tom se do konfliktu vloží Ku-Klux-Klan, jehož členem je i pan Klobouk. Starostka se tedy rozhodne vlajku poopravit. Zavolá si k sobě Šéfa, ale tomu se nová verze vlajky nelíbí. Jediné, co se na ní změnilo je, že se oběšenec usmívá. A aby se starostka zbavila odpovědnosti, napadne ji, že by o vlajce mohly rozhodnout děti v diskusi.

V knihovně zatím Wendy pilně studuje, ale Cartman ji pořád vyrušuje. Poté co mu dovolí pomáhat, Eric přijde s dobrými argumenty a Wendy se přistihne při tom, že se jí Cartman líbí. Eric je na tom stejně. Wendy se o Ericovi večer zdá a tak zajde za Bebe a ta jí poradí, že musí Erica políbit a tím bude vše jako dřív.

Kluci se mezitím sešli v kanceláři Kylova táty a chtějí použít jeho knihy. Kenny se tam přejí mentolek a dostane žízeň. Ukáže se, že to nebyly mentolky, ale léky na žaludek. Poté, co se Kenny napije, začne pěnit a vybouchne.

Před radnicí pokračuje protest a tentokrát v televizi proběhne anketa ohledně Ku-Klux-Klanu. Lidé jsou opět nerozhodní. Jimba ale štve, že je bílá síla na jejich straně a obává se, že pro ně nikdo nebude hlasovat. Rozhodne se tedy přemluvit členy Ku-Klux-Klanu, aby se přidali na stranu protestujících proti vlajce.

Proniknou tedy na shromáždění Ku-Klux-Klanu a předloží jim svou myšlenku. Plán se bílým kápím líbí a je přijat. Poté nastává večer plný her. Cestou ze shromáždění ale potkají Šéfa a ten si o nich myslí, že jsou z nich rasisti.

Nastává den velké diskuse a děti přednášejí své argumenty. Diskusi začne Wendy, ale je nervózní. Jde tedy políbit Cartmana a nervozita se ztratí. Poté bez problému přednese jejich argumenty. Jako druhý řečník vystoupí Kyle. Argumentuje tím, že zabíjení nikomu v dnešní době nevadí a proto by se vlajka neměla měnit. Šéf se rozzlobí a obviní děti z toho, že vůbec nepochopili, o co se jedná. Poté si ale uvědomí, že děti vlastně nejsou rasisti, protože na vlajce viděli jen pět lidí, bez rozdílu rasy. Město se tedy rozhodne vlajku změnit tak, že černocha ponechá, ale místo samých bělochů, ho teď věší lidé různých barev, i černé.

Všichni jsou šťastní, že vše dobře skončilo. Až na Erica, který se trápí nenaplněnou láskou.

Kennyho smrt

Kenny sní velké množství antacidových tablet, o kterých si myslí, že to jsou bonbóny, a zapije to vodou, což způsobí nafouknutí a následnou explozi jeho těla.

Zajímavosti

  • I když má Kyle příjmení Broflovski, na kanceláři jeho otce je nápis Brovlofski.