Velká růžová plavba teplého Ala [s01e04]

Hodnocení:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 3,50 / 5
South Park - Hodnocení epizodyLoading...

Popis

Jednou ráno následuje kluky na autobusovou zastávku Stanův pes Sparky (nadabován Georgem Clooneym). Eric se Stanem se začnou hádat o tom, kdo je nejtvrdší pes v South Parku, jestli místní ořech Silvestr nebo Sparky. Kluci začnou na psy pokřikovat a ti se začnou obcházet a připravovat na boj. Najednou Sparky skočí na Silvestrovu zadnici a začne po ní velmi energeticky skákat, načež Silvestr začne kňučet. Cartman na to reaguje slovy: “Ten tvůj ořech je gay.”

Později, když chlapci cvičí americký fotbal ve škole, ukáže se Jimbo a jeho kámoš Ned (absolventi této základní školy). Ti se ptají trenéra (Šéfa), jestli letos dokáží Southparkské krávy překonat loňskou porážku o 72 bodů. Zaujati zadákem Stanem zajdou k Bookmakerovi a vsadí si na tým 500 $, což zapůsobí na ostatní návštěvníky, kteří si okamžitě vsadí své veškeré peníze a pohrozí jim, jestli Krávy prohrají. Jimbo a Ned tak začnou hledat náhradní plán aby zabránili porážce týmu, protože nechtějí na Stana spoléhat. Dozví se tak, že o poločase bude bratr Johna Stamose, Richard, zpívat Loving you.

Po tréningu přijde Sparky a začne obtěžovat jiného psa Rexe, který pak odběhne s kňučením pryč. Další den se po skončení hodiny zeptá Stan pana Garrisona, kdo že to ti homosexuálové vlastně jsou. Ten mu poví, že homosexuálové jsou zlí. Zlo prý vychází z jejich chladných, černých srdcí, která nepumpují krev jako máme my, ale hustý, hnusný olej, který jim teče shnilými žilami a sráží se jim v malinkých mozečcích a způsobuje jejich nacistické chování. Stan se rozhodne změnit svého psa, aby byl více mužný a nebyl gay. Jeho první pokus s fenkou pudla jménem Fifi dopadne však mizerně, když jí Sparky ukradne náhrdelník. Stan si pomyslí, že homosexualita není tak špatná a zavolá Ježíšovi do pořadu Ježíš a přátelé, aby se jej na jeho názor o homosexualitě zeptal. Naneštěstí, než Ježíš stihne Stanovi odpovědět, je show odstřihnuta kvůli Cartmanovu oblíbenému pořadu: Martyho filmová recenze. Frustrovaný Stan řekne Kylovi, že nechce teplýho psa, ale samce Rin Tin Tina. Sparky tohle uslyší a smuten uteče pryč do hor, až nakonec skončí ve Zvířecí rezervaci Velkého teplého Ala.

Po promluvě s Carlem, expertem na bomby, se Jimbo a Ned rozhodnou vyhodit nepřátelský tým pomocí zvukově spouštějící se bomby, která vybuchne až Richard Stamos při písni zaspívá své dvoučárkované F. Bombu připevní na middleparkového maskota. Jenže nepočítali s tím, že Richard Stamos nedokáže zazpívat ono F a tak plán o poločase ztroskotá. Pan Garrison na Richarda ještě zakřičí: “Je jasné, že talent v této rodině je jinde!”

Když Stan zjistí, že Sparky je pryč, začne se o něj strachovat. Vykašle se na zápas a začne ho hledat do doby, než ho najde v oné zvířecí rezervaci. Zde se od teplého Ala naučí, že homosexualita tu byla už od pradávna a Stan přijme homosexualitu svého psa. Poté se Stan navrátí k zápasu a rozhodne přihrávkou na Kyla, který skóruje touchdownem s finálním výsledkem 73:6. Všichni se radují, protože South Park poprvé neprohrál s nulou a v interview Stan řekne, že je dobrý být gay.

Zavede lidi tam, kde dříve stála Zvířecí rezervace Teplého Ala. Ta ale záhadně zmizí a na jejím místě zůstanou všechna teplá zvířata co lidem utekla. Velký Teplý Al poděkuje Stanovi, že sem všechny přivedl, aby se mohli šťastně shledat a zmizí taky.

Nakonec se ukáže Richard Stamos aby dokázal, že už dvoučárkované F dokáže zazpívat a odpálí tím maskota.

Kennyho smrt

Kenny je chycen middleparkskými hráči při běhu s ragbyovým míčem, kteří mu utrhnou ruce a setnou hlavu.

Zajímavosti

  • Když epizodu vysílali na kanadské televizní stanici Global, byla vystřižena věta komentátora: “Takhle jsem neviděl utíkat Žida od dob Polska 1939.”
  • Homofobní proslov pana Garrisona je velice podobný názorům Westboroské baptistické církve.
  • Sparky vychází z teplého psa, kterého Isaac Hayes (Šéf) a jeho kamarádi jako malí škádlili. Naopak Sparkyho útěk a Stanovo hledání má zase původ v Treyově dětství.