Slon miluje svini [s01e05]

Hodnocení:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4,33 / 5
South Park - Hodnocení epizodyLoading...

Popis

Cartman, Stan, Kyle a Kenny čekají na zastávce na autobus, když si Eric všimne, že má Stan monokl. Ten se přiznává, že je mlácen sestrou, která si vybíjí vztek za nová rovnátka. Cartman na to reaguje slovy: „To bych ženský nikdy nedovolil. Kdyby něco zkoušela, řekl bych: ‚Vodser zpátky do kuchyně a udělej mi koláč!‘“ Stan si najednou uvědomí, že Kyle má s sebou nového domácího mazlíčka — slona. Kyle si stěžuje, že je slon velký a proto ho nechce máma pustit do baráku. Cartman poznamenává, že mu matka radši koupila prase. Protože slona paní Crabtreeová v autobusu nechce, kluci ho nechávají na zastávce a odjíždí do školy.

Ve třídě pan Garrison a pan Klobouk poučují žáky o genetickém inženýrství. Díky tomu se Kyle rozhodne zkřížit slona s prasetem. Tomuto nápadu se však vysměje Kylův spolužák Terrance Mephisto, syn šíleného genetického vědce Dr. Mephista. Vsadí se s Kylem, že dřív naklonuje člověka, než on zkříží prase se slonem. Kyle se rozhodne, že použije pro pokus Cartmanovo prase Fluffy. Všichni odcházejí ze třídy, ale pan Garrison si zavolá Stana a zajímá se o jeho monokl. Když se s panem Kloboukem dozvědí, že ho mlátí sestra, vynadají mu a pošlou ho pryč.

Kluci společně s Fluffy vyrazí na genetický ranč. Hned u vchodu potkají Mephista, který je provází svou laboratoří a představuje jim věci, které změní svět k lepšímu, jako například čtyřprdelní opice nebo čtyřprdelní mangusta či králíčkoryba. Kyle se bohužel dozví, že zkřížit slona a prase je nemožné. Vždyť se to zpívá i v písničce od Loverboy (jméno singlu: Prasečí a sloní DNA se nezkříží). Než stihnou chlapci odejít, vezme Mephisto Stanovi vzorek krve.

Ve školní jídelně nejprve chlapci odpálkují Pipa, který se s nimi chce bavit a hned poté zjistí, že Terrance již naklonoval lidskou nohu. Kluci si jdou pro radu k Šéfovi. Ten samozřejmě zná písničku od Loverboy a ví tak, že zkřížit slona s prasetem nejde. Proto poradí klukům, aby zapomněli na genetické inženýrství a dopřáli slonovi a praseti sladkou lásku.

Stan nechce jít ze školy domů, protože se bojí sestry. Proto přemlouvá na zastávce ostatní, aby šli s ním. Cartman na to reaguje slovy: „Kdyby mě holka chtěla zbít, řeknu: Přestaň mě voblíkat jako pošťáka a nenuť mě tancovat, zatímco v ložnici kouříš trávu a souložíš v tátově posteli s někým, koho ani neznáš!“ Nikdo tuto větu nechápe. Stan se vydává domů a Eric, Kenny a Kyle jdou pro Fluffy.

Mezitím co je Stan mlácen svou sestrou, se v Mephistově laboratoři zrodil jeho klon, který má posloužit Terrancovi při školním projektu.

Chlapci mají slona a prase pohromadě a snaží se je opít. Na scéně se objeví Šéf přicházející zkontrolovat, jestli jde sbližování zvířat tak, jak má. Aby je dostal do nálady, zazpívá jim milostnou píseň a navíc si přizve na pomoc Eltona Johna. Vše se podaří a kluci mohou sledovat zázrak života.

V Mephistově laboratoři se klon vymkne kontrole a uteče, aby ničil město. Nikdo nepozná, že jde o Stanovu kopii, a proto jsou na něj všichni rozzlobení. Jelikož má klon identický mozek jako Stan, brzy se potkají. Stan toho využije a zavede své druhé já domů, aby se pomstil Shelley. Klon se opět vymkne kontrole a rozbije celý dům. Zpacifikuje ho až Shelley, která ho zmlátí stejně jako Stana. Do bytu vtrhne Mephisto a klon zastřelí. Mezitím se vrátí Stanovi rodiče. Chtějí svému synovi pořádně vyčinit za to, že zničil dům i celé město, ale Shelley se ho zastane a vše mu je odpuštěno. Stan má radost ze své sestry, ta ho ale hned po odchodu rodičů z pokoje opět zmlátí.

Ve škole pan Garrison vyhodnocuje vědecké projekty. Terrance představuje revoluční pětiprdelní opici, ale Kyle, Stan a Eric přinesou prase, které již porodilo malé. Všichni jsou zvědaví, zda vypadá jako slon. K velkému překvapení se prase podobá panu Garrisonovi. Ten je z toho očividně překvapen. Nakonec uděluje chlapcům první cenu.

Kennyho smrt

Stanův klon hodí Kennyho do mikrovlnky, která se zavře a zapne. Z trouby pak vypadnou jen ohořelé zčernalé ostatky.

Zajímavosti

  • Část scény ze školní jídelny je naprosto odlišná stylem. Ať už jde zvuk, pohyby pusy, kolorování či postoje jednotlivých postav, vše je stylově odlišné od druhé půlky scény. Důvod je ten, že první půlka měla být součástí pilotního dílu. Byla však vystřižena a až později vložena do této epizody.
  • Postava Dr. Mephista je parodií na postavu Dr. Moreau z filmu Ostrov Dr. Moreau. Hlavní roli šíleného vědce, který kříží lidské a zvířecí geny ztvárnil Marlon Brando. Dále se ve filmu objevil například Val Kilmer. Na tento film odkazuje i věta z epizody, kdy Šéf potká Dr. Mephista. Říká: „Vy jste ten šílený vědec, co kříží lidské a zvířecí geny.“