Liane Cartman

Postava svérázné Ericovy matky, na jejíž promiskuitě bylo zpočátku vystavěná celá řada vtipů, je oblečená v červených kalhotech a modré halence, má hnědé vlasy a nevinný dobrotivý výraz.

Jeden by řekl, že Liane je báječná matka. Na svého synáčka Erica bere neuvěřitelné ohledy a téměř vždy udělá, co mu na očích vidí, čímž ho neustále rozmazluje. Může se zdát, že jsou svázáni silným poutem, přesto v epizodě Tsst už začala mít synáčkovo chování dost a snažila se ho převychovat. Nakonec ale všechno zajelo zpět do starých kolejí a v nejnovějších epizodách ho opět rozmazluje a brání.

Jedná se o dobromyslnou osobu, která především v prvotních sezónách byla až překvapivě sexuálně aktivní, z čehož si ostatní kluci dělali před Ericem legraci. Dokonce hrála v německém fekálním pornu a nafotila choulostivé fotky do erotických časopisů. Není tedy divu, že se nebála navazovat milostné vztahy s cizinci, kteří se zrovna ocitli u ní doma (naposledy s opravářem v Death of Eric Cartman).

Všichni jí nazývají paní Cartmanová, přestože nikdy nepadla ani zmínka o tom, že by se někdy vdala. V epizodě Cartman’s Mom Is Still a Dirty Slut se ukáže, že je hermafrodit a není domnělou Ericovou matkou, nýbrž jeho otcem, což je o deset let později vyvráceno a vysvětleno, že Cartmanův otec je Jack Tenorman, hráč denverských Mustangů.

Zajímavosti

  • Liane je pojmenována podle snoubenky Treye Parkera, Liane Adamové, kterou nachytal před svatbou v posteli s jiným mužem a posléze se s ní rozešel.