Gerald Broflovski

Gerald nosí růžovou jarmulku, šedé sako a zelené halhoty. Na hlavě mu roste udržovaný vous a pod svojí čapkou, jak se ukázalo v epizodě Major Boobage, se mu blyští pleška. Jeho manželka se jmenuje Sheila, se kterou vychovává dvě děti, Kyla a Ika. V epizodě More Crap se zmíní, že má bratra.

Ze všech rodičů v South Parku se Gerald jeví jako nejstarostlivější a nejrozumnější otec. Dává Kylovi pevné morální zásady, přestože jeho poučné výklady občas mírně váznou. K tomu podle všeho ze všech obyvatel nejvíc dbá o životní prostředí a současné dění.

Je to milý a přátelský člověk, přestože se občas umí zachovat i protivně a tvrdohlavě. Má problémy s hazardem a psychotropními látkami (jak se ukázalo v epizodách Red Man’s Greed a Major Boobage) a čas od času velmi prahne po penězích (Sexual Harassment Panda).

Gerald se živí jako právník. Své povolání například uplatnil, když se snažil Šéfa podepsat pod písní “Smradlavý trencle”, když Cartmanovi pomáhal žalovat Stana, který ho nazval “ližprdelkou” nebo když hodlal zilegalizovat držení koček ve městě.

Zajímavosti

  • Přestože je Žid, v epizodě Cripple Fight sedí se svojí manželkou v křesťanském kostele.