Tweek Tweak

Tweek je mimořádně vynervovaný kluk, co nemá rád jakékoliv napětí a stres. Je neustále roztěkaný, což jeho rodiče vysvětlují tím, že trpí poruchou pozornostního deficitu. Skutečnost je ale taková, že Tweek pije nadměrné množství kávy, kterou mu jeho otec, který vlastní kavárnu, dává na uklidnění. To má ale přesně opačný efekt a způsobuje jeho paranoidní myšlení a stálou nespavost, v důsledku čehož ve 3:30 ráno vždy vidí spoďárové skřítky, kteří mu kradou spodní prádlo a tím ho ještě víc nervují.

Tweek byl hlavní postavou v první půlce šesté série, kdy v epizodě Profesor Chaos vyhrál konkurz na nového kamaráda na místo Kennyho, potom co Stan, Kyle a Cartman vyhodili Butterse z jejich kruhu. Pravděpodobně mu na nich (kromě Cartmana) dost záleželo (viz Zachraňte film a Čepce – 609). Jeden ze Spielbergových bodyguardů ho v té stejné epizodě nazval jako “kluk co má problém s kokainem”.

Jeho jméno je odvozeno od slangového výrazu pro občasné uživatele pervitinu.

Po šesté sérii se skamarádil s Craigem, i když se s ním pral v epizodě Tweek vs. Craig (304), ve rvačce, kterou jim de facto sjednali Stan, Kyle a Cartman. Paradoxně se několikrát dostane do velice stresující situace.