Cartmanland [s05e06]

Hodnocení:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4,67 / 5
South Park - Hodnocení epizodyLoading...

Popis

Eric Cartman se musí účastnit pohřbu své babičky, která mu nečekaně odkázala milion dolarů. Ambiciózní Eriček však okamžitě ví, kde peníze utratit. Neváhá a koupí si obrovský zábavní park — budoucí Cartmanland. Ovšem ne aby na něm dále vydělával, ale aby si konečně mohl užít všechny atrakce sám, bez otravných front a mačkajících se lidí. Kyle se z nenadálého Cartmanova štěstí psychicky zhroutí. Stan se ho snaží utěšit a tak se dozví, že Kyle onemocněl hemeroidy.

Cartman prožívá v parku klidné a nádherné chvíle, ale instinktivně tuší, že tam něco chybí. Navzdory tomu zarputile odmítá do svého parku vpustit živou duši, především Stana s Kylem. Poté, co se Cartman objeví v televizi a veřejně se všem posmívá, chtějí se Stan s Kylem dostat do parku za každou cenu. První pokus jim ovšem nevyjde. Cartman je načape a Kyle si při přelézání plotu poraní hemeroidy.

Rozhněvaný Cartman si uvědomí, že na ochranu parku potřebuje hlídače, kterému za jeho služby štědře nabízí dvě jízdy denně na jakékoliv atrakci. Hlídač se však nedá a Ericovi nezbývá než park znovu otevřít pro minimální počet lidí, aby mohl zaplatit hlídači.

Kylovy hemeroidy se zhoršují a musí být hospitalizován v nemocnici. Poznává, že na světě není spravedlnost a obviňuje boha z toho, že Cartmanovi daroval milion dolarů a Kylovi pouze hemeroidy. V zoufalství se zřekne své židovské víry.

Cartman při výskytu prvních technických potíží v parku zjišťuje, že provoz bude velmi nákladný. Chtě nechtě musí do parku vpouštět stále více lidí, aby mohl zaplatit personál. Stan se v převleku pokouší proniknout do areálu, ale Cartman ho pozná a hlídač mu za trest nastříká pepřák do očí. Při jízdě na horské dráze nám zemře Kenny poté, co mu prorazila lebku ocelová tyč. V parku se to opět hemží lidmi a naštvaný Cartman se kvůli nim vzdává parku a dostává zpátky svůj milion dolarů. Kylův stav je kritický a pomalu umírá.

Za Cartmanem přijdou úředníci, kteří mu seberou všechny peníze, protože si řádně nevedl účetnictví a navíc bude muset zaplatit odškodné Kennyho rodičům. Tak Eriček přišel o legendární Cartmanland i o všechny peníze po babičce. Stan tuší, že Kylovy problémy rostou s Cartmanovým štěstím. Dostává geniální nápad. I s nemocniční postelí ho převeze před zábavní park, kde trucuje nadávající Cartman, až vyprovokuje vrátného, který ho zpacifikuje svým pepřovým sprejem. Když Kyle vidí brečícího Erica, znovu se mu vrátí všechny síly, ztracená víra i naděje a zázračně se uzdraví. Svět se hned zdá spravedlivější…

Kennyho smrt

Při projížďce na vozících s ostatními dětmi se Kennymu do hlavy zabodne čouhající ocelová trubka.