Zubní víla [s04e02]

Hodnocení:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 5,00 / 5
South Park - Hodnocení epizodyLoading...

Popis

Cartman od Zubní víly dostane za zub místo obvyklého čtvrťáku neuvěřitelné dva dolary. Přes rady své matky, která mu doporučuje, aby si peníze šetřil, se rozhodne koupit si skateboard. Celý šťastný přiběhne na zastávku a vypráví klukům, co se stalo. A pak dostane nápad: začnou sbírat zuby a za ušetřené peníze si dohromady koupí Segu Dreamcast. A jediný, kdo z nich má ještě mléčné zuby, je Kenny.

Na školním hřišti tedy přivážou Kennyho ke sloupu, obvážou zub provázkem a ten přidělají na Timmyho invalidní vozík. Vše je připraveno, ale v tom přijde Butters a z rozhovoru s ním vyplyne, že mu vypadl zub. Kluci tedy vymyslí nový plán: v noci se vplížit do Buttersova pokoje a zub mu ukradnou. Všichni jsou nadšeni, ale Timmy to špatně pochopí a rozjede se. Kenny je vytáhnut ze své mikiny a dopadne nahý před Erica. Na kameru je ale otočen zády, takže jediné co z něj vidíme, jsou blonďaté vlasy a jeho druhá tvář. Ericovi se však naskytne pestřejší pohled.

V noci se Cartman převleče do kostýmu Zubní víly a kluci ho, zavěšeného na tyči, oknem vmanévrují do Buttersova pokoje. Ten se ale probudí a tak Eric zahraje vílu Zubničku. Butters tedy začne dělat, že spí a Eric mu sebere zub a dá mu místo toho kámen. A večer si schová zub pod polštář. Ráno zas přiběhne Cartman na zastávku a v ruce drží čtyři dolary. Tak se kluci rozhodnou v plánu pokračovat.

Paní Cartmanová je ale starostlivá matka a tak po čase zavolá na zubní oddělení, protože si začne dělat starosti o Eričkův chrup. Sdělí zubaři, že Ericovi zatím vypadlo 112 mléčných zubů, za jednu noc dokonce 15 najednou. Zubaři jí ale odpoví, ať týden počká, že musí odjet na zasedání asociace zubařů a poté se na to podívá. Ráno se Cartman vzbudí, avšak zub nebyl přeměněn na peníze. A tak mu Liane vysvětlí, jak to je doopravdy.

Cartman to řekne klukům. Kyle mu ale tvrdí, že by mu táta nikdy nelhal a jde se ho na to zeptat. Dopadne však stejně. A od té doby se po celou epizodu Kyle trápí s otázkou své existence a začne o tomto tématu číst i knihy. Stan ale přijde se skvělým nápadem: začnou navštěvovat domy bohatých kluků, dávat jim pod polštáře zuby a brát si peníze. Zajedou tedy do Denveru, do Cherry Creeku. Plán jim však překazí druhá parta falešných víl a ta je odvede za svým šéfem Loogiem.

Ten jim vysvětlí, jak to ve světě víl chodí a dá jim na vybranou mezi uříznutím pinďoura nebo pracováním pro něj. Po těžkém rozhodování přijímají druhou možnost. Z kluků se stanou boháči a Šéf myslí, že je to kvůli drogám, a tak jim zazpívá písničku. Kluci ho ujistí, že drogy to nejsou. Cartman poté dostane nápad odpojit se od Loogieho a založit vlastní mafii. Loogie se to dozví a po telefonickém rozhovoru s Cartmanem nechá Kennyho hodit s nohama zalitýma v betonu do řeky. Ta není naštěstí hluboká a Kenny přežije.

Mezitím se na zasedání zubařů řeší problém se ztrácením zubů a peněz od Zubní víly. Dojdou k závěru, že za to může Obří napůl kohout, napůl veverka. Jistý zubař Foley má ale jinou teorii o mafiánech. Všichni se mu vysmějí, a tak vezme vyšetřování do vlastních rukou. Zajde za Loogiem a začne mu vyhrožovat. Poté zinscenuje televizní reportáž, kde malý Billy potřebuje transplantaci kostní dřeně, která stojí 600 dolarů. Billymu zrovna vypadl zub a moderátor naznačí, že by za ně mohl ty potřebné peníze dostat a „velice nenápadně“ rodičum peníze předá. Reportáž uvidí Cartman a rozhodne se peníze ukrást.

Před domem, když je už Cartman zavěšen na tyči jako Zubnička, dojde Kyle k závěru, že vlastně neexistuje a rozplyne se. V tom přijde Loogie a jeho mafiáni. Cartman omylem spustí alarm a přiběhnou i zubaři. Už to vypadá, že kluci půjdou do vězení, ale v tom se objeví velká Kylova hlava a začne roztahovat a smršťovat prostor. Poté je záběr na lidské embryo s Kylovou čepicí a několik dalších věcí a zvířat. Nakonec se objeví Obří napůl kohout, napůl veverka a všechny rozežene. Kyle se poté opět zhmotní. Loogie se rozhodne seknout s mafiánstvím a klukům nic neudělat a Kyle řekne závěrečné moudro.

Kennyho smrt

Zubní mafiáni vyhrožují Cartmanovi, že svrhnou Kennyho v betonových botách do řeky a následně tak udělají, ale voda v řece je sotva po kotníky. V závěrečných titulcích se snaží Kenny přeskákat na břeh řeky, zahučí však do hlouby a utopí se.

Zajímavosti

 • Poprvé se zde objevil Timmy.
 • Byla zde použita nová mimika obličeje. Je to zavření Buttersových očí, když ho navštíví víla Cartman.
 • Přibližně v čase 5:40 hodí Cartman z postele na zem polštář, ale o chvíli později se na posteli zase objeví.
 • I přes odpověď Cartmanovy matky jsou Santa a Ježíš v South Parku skutečné postavy. Paní Cartmanová se dokonce s Ježíšem vyspala (viz epizodu Cartman’s Mom Is a Dirty Slut).
 • Dan Rather je bývalý americký televizní moderátor na CBS. Byl z televize vyhozen poté, co odvysílal reportáž o Georgovi Bushovi, ve které tvrdil, že Bush z protekce místo ve válce ve Vietnamu sloužil u texaské letecké národní gardy. V září 2007 žaloval CBS o 70 milionu dolarů, protože se domnívá, že byl nespravedlivě propuštěn.
 • Loogie je založen na postavě Dona Corleona z filmu Kmotr.
 • Loogie zaměstnává Timmyho a bude také jeden z kandidátů na nového kamaráda v epizodě Profesor Chaos.
 • Montreal je město v Kanadě, přibližně 60 km na sever od hranice s USA. Leží na jihu provincie Québec.
 • Obří napůl kohout, napůl veverka je velká 3-5 stop, což je asi 0,9-1,5 metru.
 • V jídelně visí na nástěnce obrázek hlavy mimozemšťana a vedle je napsáno „Have you seen me?“ („Viděl jsi mě?“).
 • Kyle čte knihy Space-Time and Quantum Theory a Taoism and Zen Philosophy.
 • Za šéfem je plakát s holčičkou a nápisem „Fruits are Fun“ („S ovocem je zábava“). Holčička na plakátu si to očividně nemyslí.
 • Embryo s Kylovou čepicí je parodie na film 2001: Vesmírná odysea.