Pip [s04e05]

Hodnocení:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4,00 / 5
South Park - Hodnocení epizodyLoading...

Popis

Díl nezačíná klasickou znělkou, ale záběrem na starou knihovnu, kde v křesle sedí vypravěč. Ten nás seznámí s obsahem dnešní epizody. Ta bude celá o Pipovi a o díle Charlese Dickense — Nadějné vyhlídky. Příběh se knihy celkem drží, avšak v knize nejsou na konci robotické opice a genetický přistroj.

Přeneseme se tedy do staré Anglie, kde sledujeme Pipa, jak jde za svými rodiči na hřbitov. Protože se začne stmívat, nepobude tam dlouho a vydá se směrem k domovu, kde na něj čeká jeho sestra a její manžel. Na hřbitově však narazí na uprchlého vězně, a protože mu je ho líto, dá mu jídlo a zbaví ho pout.

Když se vrátí domů, začne na něj hned jeho sestra řvát. Poté začne řvát i na svého muže, kováře Joa. To je opravdu zručný kovář. Ková pohrabáče, ovoce, noviny… Pipova sestra posléze rozhodne, že si Pip musí najít práci. Podívají se tedy do novin a práci mu skutečně najdou. Pip bude dělat společníka jedné bohaté dívce v sídle její matky.

Druhý den tedy Pip zajde k Haveshamovic sídlu a tam potká svou životní lásku: dívku Estel. Ta se na něj povyšuje a oslovuje ho opravdu šťavnatými nadávkami. Zavede ho do pokoje své matky. Ta je bohužel tak trochu potrhlá a důvod, proč Pipa zaměstná je ten, aby mu mohla Estel zlomit srdce. Pip se do ní opravdu zamiluje. Avšak trápí se. Ví, že pouhý kovářský učeň se nemůže ucházet o ruku urozené dívky.

Jednoho dne navštíví Joa právník z Londýna a řekne mu, že někdo bohatý chce, aby se z Pipa stal v Londýně gentleman, který jednou zdědí jeho majetek. Pip se však nesmí nikdy dozvědět, kdo jeho opatrovatel je. Má však tušení. Po týdnu opravdu odjede do Londýna a je ubytován s chlapcem Pocketem, který mu bude pomáhat stát se gentlemanem. Pip zjistí, že to je kluk, kterého potkal v zahradě u Haveshamů. Ten mu u večeře začne povídat o minulosti paní Haveshamové a také mu dá pár cenných rad o stolování. A o několik měsíců později, se z Pipa stal opravdivý gentleman.

Rozhodne se tedy navštívit paní Haveshamovou, protože si myslí, že ona je jeho sponzorem. Také chce vidět Estel. Paní Haveshamová mu sdělí, že Estel se zúčastní zítřejšího plesu a Pip se tam tedy chystá také. Na plese se s Estelou dá do řeči i do tance. Ale jak to tak bývá, Estela už má chlapce. Pip celý nešťastný utíká za paní Haveshamovou říct, co se stalo. Avšak Estel a její přítel tam již jsou. Plán staré paní vyšel, Pip má zlomené srdce. Poté sdělí Pipovi, proč to vše dělá. Potřebuje totiž slzy zlomených mužů, aby fungoval její genetický přístroj. Díky tomuto stroji se mysl staré paní přenese do mladého těla Estel. Pipovi se naštěstí povede utéci.

Probere se v kovárně u Joa, který ho našel ležet v bezvědomí. Je tam s ním i mladý Pocket a také trestanec ze začátku příběhu. To on se o Pipa staral, protože se z něj díky němu stal nový člověk a boháč. Pip a ostatní se rozhodnou, že půjdou paní Haveshamovou zastavit.

Vtrhnou do jejího sídla a svedou boj s robotickými opicemi. Pip začne pomocí králíčků přesvědčovat Estel, že není tak bezcitná, jak si myslí. Mladík Pocket se zatím neúspěšně snaží zabránit pláči mužů, kterým Estel zlomila srdce. A když Estel zabije 26 malých králíčků, zjistí, že srdce a city opravdu má a na poslední chvíli se odpoutá od přístroje. Stará Haveshamová na přístroji zemře a sídlo vyhoří. Pipův opatrovatel bohužel boj nepřežije.

A jak to tak bývá, všichni žili dlouho a blaze. Kromě mladíka Pocketa, který zemřel na žloutenku typu B.

Zajímavosti

  • Malcolm McDowell, který zde dělá uvaděče, je známý svou rolí ve filmu Mechanický pomeranč a často ztvárňuje psychopatické šílence v béčkových hororech.
  • Ve scénkách s vypravěčem slyšíme klasickou hudbu. Je to La Primavera (jaro) od Antonia Vivaldiho. Tato skladba je součástí jeho díla Čtyři roční období.
  • Když Pip přesvědčuje Estel, že má city, je všude kolem něj plno mrtvolek králíčků. Ale při scéně, kdy se Estel odpoutá od stroje, tam už žádní nejsou. Také není známo, co se stalo s posledním přeživším králíčkem. Můžeme jen doufat, že neuhořel.
  • Až v závěru epizody má na sobě Pip stejné oblečení, jako normálně v seriálu.