Čerokézské vlasové tampony [s04e07]

Hodnocení:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 3,33 / 5
South Park - Hodnocení epizodyLoading...

Popis

Pan Garrison není ve škole, a proto třeťáky supluje pan Wyland. Po prezentaci žáků, kdy si kluci vymění jména, což je taková legrace, až Cartmanovi začne téct mlíko z nosu, se třída pustí do dělání přáníčka pro Kyla, který je nemocný. Přáníčkem se stane Butters, kterého děti oblepí barevným papírem a pozlátky a dají mu do ruky ceduli s přáním brzkého uzdravení.

Pan Garrison je zatím před komisí, která se usnesla na tom, že bude nejlepší, když si učitel od učení na chvíli odpočine. Pan Garrison sice protestuje, ale nedá se nic dělat. Odevzdá tedy svůj odznak a zbraň. Ve škole se svěří Mackeymu se svým problémem a ten mu poradí, ať udělá něco, co vždy chtěl. A protože Garrison chtěl vždy napsat knihu a jak sám říká, je děvkař, rozhodne se napsat milostný román.

Večer se tedy pan Garrison pustil do psaní. Jeho popis milostných scén je však trochu netradiční. Jediné, čemu se věnuje a co popisuje, jsou penisy. Dokonce na jejich líčení dojde i v lesbické scéně. Ale jakmile má popsat něco z ženského těla, je v koncích.

Po škole přijde za Kylem domů Stan a jeho matka. Kyle vypadá opravdu nemocně a nepomůže ani Butters jako přáníčko. Dozvídáme se, že Kyle má problémy s ledvinami a Stanova matka se zmíní o přírodní léčbě a o obchodě ve městě. Všichni tam tedy zajdou, a slečna Informace jim sdělí, že za Kylův stav mohou zlé toxiny. Dá jim tedy nějaké bylinky.

Druhý den ráno navštíví slečna Informace Kyla u něj doma. Tomu je viditelně ještě hůř než včera, avšak slečna Informace to popírá. Bohužel, všechny matky, které se na ní přišly podívat, jí věří. Stan však přírodní léčbě nedůvěřuje, a tak navštíví doktora v nemocnici. Ten mu vysvětlí, že Kyle potřebuje transplantaci ledviny, jinak zemře. Také se ukáže, že jediný vhodný dárce v South Parku je Cartman. A protože má Eric Kyla opravdu rád, svolí, že mu svou ledvinu mu dá výměnou za deset milionů dolarů.

Ve městě mezitím vypukne homeopatická mánie a v obchodě slečny Informace nakupuje spousta lidí. Slečna Informace zaměstnává také dva „indiány“, kteří vyrábějí přírodní léčiva. Ti přislíbí, že se na Kyla kouknou a zatím nosí do obchodu své přírodní produkty. Náhle tam ale vtrhne Stan a začne matky přesvědčovat, že takhle Kyla zabijí a že homeopatika a přírodní produkty jsou na dvě věci. Nikdo mu však nevěří. A tak se Stan rozhodne, že svolá děti, které chtějí pomoci Kylovi.

Následuje hraná, velice povedená a na konci trochu nechutná reklama na Čerokézké vlasové tampony, jenž jsou pleteny z dvou set praménků pravých čerokézkých vlasů a ozdobeny korálky.

Stan jde tedy s kluky pomoci Kylovi. S jejich podporou vtrhne do Cartmanova domu a chce mu ukrást ledvinu, avšak Cartman má chránič ledvin a plán je tak překažen.

Pan Garrison konečně dopsal svůj román a nakladatel si ho pozval na pohovor. Nakladatel Garrisonovi vyčítá, že v románu je přepenisováno, a že takovému románu se odborně říká „teplý“. Garrison však argumentuje, že to je čtení pro ženy, které nezajímá nic jiného než penisy.

Stan si stěžuje Kennymu, že neví, co má dělat, aby Kylovi pomohl. Stanova neustálá starost o Kyla Kennyho naštve a jde domů. Bohužel, spadne na něj z jeřábu piáno. Zatím Kylova matka přitáhne Kyla do obchodu a chce, aby ho indiáni vyléčili. Ti však vědí, že Kylovi nemohou pomoci a přiznají se, že jsou vlastně Mexičané. Rozhořčený dav si to se slečnou Informací pěkně vyřídí. Konečně začali dospělí Stana poslouchat a tak mohou zosnovat plán na ukradení ledviny. Nastraží na Cartmana past, aby si myslel, že mu Stan ledvinu ukradl. Eric si jí vydobyde nazpět a odnese do nemocnice. Místo souhlasu k navrácení ledviny do těla mu však podstrčí povolení k transplantaci, které Cartman nevědomky podepíše.

Na konci je vidět, že je Kylovi už lépe, Cartman je nasranej a pan Garrison slaví úspěch se svým románem Údolí penisů. A když se Kyle začne smát, vyteče mu z nosu mlíko.

Kennyho smrt

Při naštvaném odchodu od brečícího Stana na Kennyho spadne z prvního patra piáno a rozmáčkne ho.

Zajímavosti

  • Cartman se na začátku dílu vydává za Kennyho. Může to být narážka na animovaný filmeček Santa vs. Frosty. Tam se Cartman jmenoval Kenny.
  • Když si Kenny hraje s Cartmanem, můžeme vidět hračky, jako Kyborg Bill z dílu o Činpokomonech a křesťanskou vesmírnou loď z dílu Hladovej Marvin ve vesmíru.
  • Cartmanova krevní skupina je AB negativní. Kyle tedy musí mít také AB.
  • Samuel Adams je americké pivo společnosti Boston Beer Company, založené Jimem Kochem v roce 1985. Receptura piva byla vytvořena Louisem Kochem v r. 1860. Obsahuje 18 % alkoholu.
  • Samuel Adams (1722-1803) byl také americký vůdce, politik, spisovatel a politický filozof, který pomohl vytvořit Spojené státy. Shromáždil podporu v amerických koloniích k rebelii proti Velké Británii. To vedlo k americké revoluci.