Tweek Vs. Craig [s03e04]

Hodnocení:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4,00 / 5
South Park - Hodnocení epizodyLoading...

Popis

Všichni kluci ze třetí třídy (kromě Kennyho, který se nejspíš chtěl vyhnout smrtelnému nebezpečí, které by mu hrozilo v dílnách) mají první den dílen, které vyučuje pan Adler. Zeptá se, kdo ve třídě je největší průserář, což je podla Stana a Kyla Tweek, ale Cartman tvrdí že nejvíc zlobí Craig.

Mezitím paní Pearlová, která učí vedení domácnosti, seznamuje dívky a Kennyho se základy o hospodaření.

Zpět v dílnách se Cartman vsadí se Stanem a Kylem, že Craig by přepral Tweeka, kdyby se porvali, a poštou Tweeka a Craiga proti sobě. Když má po hodině dojít ke rvačce, zjistí ale, že oba už odešli domů.

Stan a Kyle jdou za Tweekem, a řeknou mu, že Craig se ukázal a řekl že Tweek se ho bojí, což ho přesvědčilo aby se pral. Cartman a Kenny zajdou za Craigem přesvědčit jeho.

Tweek i Craig se ptají rodičů co dělat, když se mají prát, ani jednomu se ale nepodaří dostat od rodičů dobrou radu.

Paní Pearlová jde s Richardem Adlerem k němu domů, který ji ale nepozve dál, protože se stále nemůže vyrovnat se smrtí své snoubenky, jež se kdysi zřítila s letadlem do vody a utopila se. Aby na to nemusel myslet, užívá nikotinové žvýkačky.

Následující den Stan, Kyle, Cartman a Kenny zorganizují tiskovou konferenci, při které předávají všechny informace o zápase. Cartman se pohádá s Kylem kdo vyhraje, začnou se prát a přidají se k nim i Stan a Kenny, Tweek a Craig oba jen nečinně přihlíží.

Po škole se jdou všichni podívat na zápas, ale tentokrát zjistí, že jak Tweek i Craig se ještě nikdy neprali, takže neví, co mají dělat.

Stan a Kyle vezmou Tweeka na lekce boxu k Jimbovi, kde Tweek zápasí s Nedem. Jimbo mu poradí použít Offenheimerovu techniku, s níž Tweek knockoutuje Neda. Cartman vezme Craiga na bojové umění sumo, kde Craig zápasí s Cartmanem, ale prohraje když ho Cartman odrazí z kruhu do zdi svojí tlustou prdelí.

Druhý den, při hodině domácností, paní Pearl řekne Kennymu, že to není předmět vhodný pro něj a měl by přejít na dílny, z čehož má Kenny smrtelnou hrůzu.

Po hodině se všichni jsou podívat na zápas, a zatímco ho všichni sledují, pan Adler napíše dopis na rozloučenou a rozhodne se spáchat sebevraždu, protože mu došly nikotinové žvýkačky, a nedokáže přestat myslet na svoji snoubenku.

Zapne cirkulárku s pohyblivým pásem a lehne si na ní, nejdřív nohama napřed, což si po několika sekundách uvědomí a otočí se. Pak ho vyruší Kenny s oznámením, že ho poslali z domácností na dílny. Pošle Kennyho pracovat k pile, a čeká dál, ale nedočká se, protože oknem dovnitř proskočí Tweek s Craigem kteří se stále perou, a všichni ostatní vejdou dovnitř. Tweek vrazí Craiga na pilu vedle Kennyho, Kennymu se zamotá kapuce do pily a odhodí ho to krabice s rezavými hřebíky. Pan Adler ho z ní vytáhne a zatímco Kenny umírá, vidí přes něj obraz své snoubenky a ostatních zemřelých příbuzných. Jeho snoubenka mu říká ať se netrápí, a chce aby žil dál a byl šťastný.

Později jdou Stan, Kyle, Cartman a ostatní do nemocnice za Tweekem a Craigem, přiznají se, že je proti sobě poštvali a omluví se jim. Když už jsou na odchodu, tak se zmíní o tom, že ve zprávách se jejich rodiny navzájem pomlouvaly, a navedou je znovu proti sobě, takže v bitce pokračují i v nemocnici.

Kennyho smrt

Kenny je zamotán do stolní pily, roztočen a odhozen do krabice starých zrezivělých hřebíků. Učitel dílen, pan Adler, chtěl Kennyho křísit a volat záchranku, což Stanovi a Kylovi přišlo poněkud nezvyklé.

Zajímavosti

  • V této epizodě jsou několikrát použity živé záběry, když se Adlerovi zdá o jeho snoubence.
  • Adlerovu snoubenku hraje Pam Brady, která spolupracovala s Treyem Parkerem a Mattem Stonem na South Parku a filmu Team America – World Police.
  • Craig pochytil svůj zlozvyk ukazovat všem zdvižený prostředník od svých rodičů.