Posilovač 4000 [s01e02]

Hodnocení:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4,33 / 5
South Park - Hodnocení epizodyLoading...

Popis

Cartman vyhraje literární soutěž “Zachraňte naši planetu”. Kathie Lee Giffordová má přijet do South Parku, aby Cartmanovi předala cenu. To ovšem naštve Wendy, která věří, že Cartman podváděl.

Každý ve městě se začne připravovat na příjezd Kathie, včetně starostky McDanielsové, která organizuje velký uvítací průvod, v naději, že by to mohlo pomoct její kariéře. Šéf, který má na předávání zazpívat, doufá, že by ji mohl svojí písní dostat do postele.

Mezitím jsou děti požádány, aby zahrály divadlo o historii South Parku, včetně osadníků a indiánů a Pan Garrison má celou hru režírovat. Naneštěstí, při zkoušce divadelní hry děti, hrající osadníky, přijdou na jeviště a začnou mlátit indiány falešnými zbraněmi. Aby toho nebylo málo, Pan Garrison je zmanipulovaný panem Kloboukem a chystá se zastřelit Kathie Lee Giffordovou. Chce ji zabít z toho důvodu, že jako děti vystupovali na přehlídce talentů a Kathie je porazila.

Starostka McDanielsová řekne Cartmanovi, že se musí na Kathienin příchod dostat do formy. Cartman uvidí v televizi reklamu na Posilovač 4000 (v podobě jídla). Cartman řekne své mámě, aby mu nějaké Posilovače 4000 koupila. Následně díky onomu posilovači rapidně přibere na váze. Mezitím Pan Garrison navštíví obchod se zbraněmi, aby si koupil pušku. Jimbo mu nabídne velké množství pušek, z nichž si Pan Garrison vybere jednu s dřevěnou rukojetí.

Wendy prohledá věci Pana Garrisona, aby potvrdila, že Cartman podváděl. Přijde na to, že Cartman jednoduše vzal výtisk jiné knihy, přeškrtl jméno a napsal tam svoje. Wendy a Stan se pokoušejí, bohužel však neúspěšně, zabránit Panu Garrisonovi v zabití Kathie Lee Giffordové. Když přijde na věc, Garrison mine Kathie a trefí Kennyho do hlavy, kterého rána odhodí a napíchne se na vlajkový stožár. Kathie Lee bude ihned nato odvezena svými bodyguardy pryč a Cartman ztratí svoji šanci objevit se v televizi.

Pan Garrison leží v blázinci (s Panem Kloboukem ve svěrací kazajce). Cartman se přeci jen objeví v televizi, kvůli své obezitě, kde pronese: “Držte se svých snů. Dosáhnete svých cílů. Jsem živý důkaz… Svaly, SVALY!” Šéf nakonec uspěje a vyspí se s Kathie Lee Giffordovou.

Kennyho smrt

Když se pan Garrison snaží zastřelit Kathy Lee Giffordovou, netrefí se a zastřelí Kennyho, kterého střela odrazí a hlavou se napíchne na vlajkový stožár.

Zajímavosti

 • Šéf tvrdí, že má minimálně třikrát větší penis než Frank Gifford. Frank Gifford je bývalý hráč amerického fotbalu a také manžel Kathy Lee Giffordové.
 • Cartman a duhy – co ti leze po nohách a pak štípe do zadku? Cartmanův monolog je inspirován monologem jedné ženy, kterou Trey and Matt zaslechli v restauraci. Očividně taky neměla ráda duhy. Asi proto, že označují konec bouřky a ona měla ráda déšť.
 • Když pan Garrison oznamuje, kdo Cartmanovi předá cenu, na tabuli najednou není nic napsáno, ikdyž v předchozích záběrech je popsaná.
 • Panu Kloboukovi svítí červeně oči a hlava se otáčí o 360 stupňů, to je narážka na film Vymítač ďábla.
 • Píseň Kathie Lee Giffordové If They Could See Me Now je parodií na její zpěv stejné písničky v reklamě na Carnival Cruise Lines v letech 1992 až 1995.
 • Hláška pana Klobouka “Prošlo by mi to, kdyby se do toho nepřipletly ty děti” je narážka na animovaný seriál Scooby Doo.
 • Knižní sklad je místo, ze kterého Lee Harvey Oswald zastřelil Johna F. Kennedyho.
 • “Pro mě už je příliš pozdě, mladá Wendy” je parafráze věty, kterou řekne Darth Vader ve filmu Star Wars: Epizoda VI – Návrat Jediho Luku Skywalkerovi, když se ho snaží odvrátit od Temné strany síly.
 • Kathy Lee jede v autě, které připomíná Papa Mobil, vozidlo které je speciálně upraveno a vyztuženo neprůstřelným sklem. Tato opatření se zavedla po neúspěšném atentátu na papeže Jana Pavla druhého v roce 1981.
 • Pan Garrison se pozoruje v zrcadle a říká Mluvíš se mnou?, to je věta ze slavného filmu Taxikář, v hlavní roli Robert De Niro, jehož postava říká před zrcadlem tu samou větu.
 • Wendy odhalí, že Cartmanova esej je skutečná kniha jménem Walden, jen je přeškrtlé autorovo jméno Henry David Thoreau.
 • Když se Cartman konečně dostane do televize, je hostem moderátora jménem Geraldo Rivera, který měl předtím než nastoupil v roce 2001 do televizních novin televize Fox, vlastní talkshow na stanici NBC.