Cartman dostává anální sondu [s01e01]

Hodnocení:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars 4,38 / 5
South Park - Hodnocení epizodyLoading...

Popis

Kyle, Stan, Kenny a Cartman čekají na autobus, kde Cartman poví ostatním o svém snu, ve kterém mu v noci do pokoje vstoupili mimozemšťané, jenž jej unesli a implantovali mu anální sondu. Ostatní se ho pokoušejí přesvědčit, že to sen nebyl. Cartman je ale tvrdohlavý a nechce celé záležitosti uvěřit a je přesvědčen, že se ho chlapci snaží jen vyděsit. V tom k nim přijede Šéf a poví jim, co se bude podávat k obědu a poté se jich zeptá, jestli někde nespatřili vesmírnou loď. Chlapci mu poví o “snu”, který se zdál Cartmanovi.

Šéf nasedne do auta a odjede. Chvíli poté přijede školní autobus řízený paní Crabtreeovou. Při odjíždění autobusu se Kyle ohlédne zpět a spatří mimozemšťany, držící jeho mladšího bratra, Ika. Kyle se chce dostat z autobusu a pomoct bráchovi, ale paní Cabtreeová ho nechce pustit a vyhrožuje mu, že ho nahlásí.

Mezitím bylo několik krav na statku obráceno naruby. Nekompetentní policista Barbrady byl zavolán, aby vyšetřil, kdo za tím stojí. V tom se objeví za stromem dva mimozemšťané a odlákají dobytek pryč z ranče a ten se poté pokusí dostat vlakem z města. Barbrady se vydá krávy najít a přivést zpět.

Kyle se ve škole pokouší přemluvit pana Garrisona, jestli by ho nemohl na zbytek vyučování omluvit, protože chce jít hledat svého bratra. Pan Garrison chce po Kylovi, aby se na to zeptal pana Klobouka, což je Garrisonův maňásek. Ten ho však nepustí.

Po vyučování stojí čtyři chlapci v jídelně, kde Stan prozradí svojí lásku k Wendy tím, že se pozvrací, když k němu promluví. Když je Šéf otázán na to, co dělat, když mu nikdo nevěří, začne zpívat vášnivou, erotickou píseň, která je absolutně mimo téma.

Když se Šéf dozví, že byl Kylův bratr unesen mimozemšťany, pronese: “A to tu chcete jíst Salisburskej steak?! Najděte ho!” Oni mu poví, že je pan Garrison nepustí a myslí si, že si celou záležitost vymýšlí. Šéf spustí požární alarm, aby mohli jít kluci hledat Kylova bratra.

Venku Cartman znovu opakuje, že celá záležitost s mimozemšťany je jen sen a nic takového se nestalo. V tu chvíli ale dostane nějaký impuls a začne zpívat a tancovat. Zanedlouho se objeví vesmírná loď a Kyle po ní hodí kámen.

Loď opětuje útok a vystřelí z laseru. Koho jiného by měla trefit než Kennyho, kterého rána odhodí až na silnici. Poté ale vstane a zdá se, že je v pořádku. Nato ho ale srazí k zemi stádo splašených krav. Zase vstane, oklepe se a v tom ho přejede policejní vůz řízený policistou Barbradym, jenž pronásleduje stádo krav. To už je Kenny definitivně mrtvý. Cartman ale řekne, že nic neviděl a odchází se slovy: “Seru na vás, jdu domů!”

Stan a Kyle jdou na místo, kde má mít Stan rande s Wendy, která se s nimi pokusí za pomocí Cartmanovy sondy v zadku přimět návštěvníky z vesmíru, aby se vrátili.

Stan, Kyle a Wendy přivážou Cartmana ke stromu. Po pár Cartmanových prdech se mu ze zadku vztyčí osmdesátimetrový satelit. V tom se ukáže několik vesmírných lodí. V jedné z nich je i Ike. Kyle ho přemlouvá, aby seskočil dolů. Mimozemšťané se omlouvají krávám za obracování jejich těl naruby. Mohl za to nový člen, Carl. Návštěvníci jim dali zařízení, které při spuštění přinutí lidi zpívat a tančit.

Další den, když ráno čekají Kyle a Stan na autobus, spadne Cartman z oblohy na zem. Cartman má zánět spojivek a tvrdí, že mu ho dal Scott Baio ve snu.

Kennyho smrt

Nejdřív Kennyho sestřelí UFO a Kenny spadne na silnici. Přežije, ale pak po něm přeběhne stádo krav. Opět přežije, ale následně ho zajede policejní auto a zemře.

Zajímavosti

  • Když policista Barbrady vyšetřuje zmrzačený dobytek, farmář tvrdí, že viděl černé náklaďáky a helikoptéry. Černé nebo neoznačené vojenské helikoptéry (obvykle patřící nějakému ministerstvu) jsou typické znaky folklóru UFO a únosů, které naznačují, že fenomén UFO se snaží vláda utajit.
  • Když Stan uvidí v jídelně Wendy, usměje se podobně jako Charlie Brown když uvidí Malou Červenovlasou holčičku. Tyto postavy jsou z komixového stripu Peanuts.
  • Písnička I Love to Singa, která hraje když je Cartmana a Barbradyho ovládají mimozemšťané je z animovaného kraťasu Texa Averyho Merrie Melodies. Písničku složili Harold Arlen a E.Y. Harburg.
  • Cartman řekne, že kruh v obilí vypadá jako Tom Selleck, herec který je neznámější díky své roli detektiva Thomase Magnuma v seriálu Magnum P.I.
  • Když Cartman prdí u stromu, tak Wendy poznamená, že je jako Rudolf. Rudolf je Santův vánoční sob, kterému z nosu svítí červené světlo.
  • Když Šéf volá na mimozemšťany, aby už přišli, nabádá je aby spěchali, protože má začít americký sitcom Sanford and Son.
  • Když Kyle volá Ika, aby skočil z mimozemské lodi, říká mu, aby napodobil kariéru Davida Carusa (dnes známý jako Horatio Caine z Kriminálky Miami), v té době ale opustil velice úspěšný seriál NYPD Blue, aby se mohl věnovat filmové kariéře, ve které se ale nedokázal prosadit.
  • Na konci má Cartman zánět spojivek a tvrdí, že mu ho dal herec Scott Baio, který je znám díky své roli v seriálu Happy Days.