Volte mě!

Středa, 28. duben 2010, 11:45 | Napsal ShadoW

Upozornění: tento článek se netýká přímo South Parku, proto jej není nutné vůbec číst a zabývat se jím.

Strana svobodných občanůTak jsem se na stará mladá kolena dal na politiku. Jistě víte, že se 28. a 29. května 2010 budou konat volby do PSP ČR. Zřejmě jste si také všimli, že je volební účast chabá (v roce 2006 to bylo necelých 65 %) a že hodně lidí nadává na současnou politiku, zvláště z důvodu, že, podle nich, „není koho volit“. Osobně nejsem zklamán ani tak z politických stran a jejich členů, ale ze samotných voličů. Pokud vezmeme v úvahu fakt, že v demokratickém zřízení má lid takovou vládu, jakou si zaslouží, pak to o naší společnosti nevypovídá nic dobrého. Příklady typického a naprosto chybného uvažování většiny naší populace zahrnují výroky „můj hlas nemá žádnou váhu, nic tím nezměním“, „stejně to vyhrajou socani s Paroubkem v čele“ a „pokud dám hlas nějaké malé straně, propadne“. Za pomoci jiných argumentů než „VOTE OR DIE, MOTHERFUCKER“ se pokusím vysvětlit, proč je nutné tento postoj změnit.

Prvně tu máme zavádějící rozdělení na pravici a levici. Většina lidí považuje ČSSD za stranu levicového směru a ODS za pravicově orientovanou stranu. Toto rozdělení je matoucí hned ze dvou důvodů. Za prvé, jedna veličina (v tomto případě míra přerozdělování státem) nemůže postihnout zaměření celého politického celku. To je jako kdybyste se zeptali na směr (vektor) a odpověď by zněla „deset“ (skalár). Přesnější je hodnotit více aspektů (např. model politického kompasu) nebo lépe zapomenout na zjednodušené rozdělování/škatulkování/nálepkování a podívat se, pro co skuteční poslanci hlasují. Tím se dostáváme ke druhému bodu: s výjimkou komunistů jsou všechny současné parlamentní strany spíše středově zaměřené. Ať už nahlédnete do volebního programu ODS, ČSSD, KDU-ČSL nebo TOP09, žádná z těchto stran nezastává ve všech oblastech zásadní pravicový či levicový názor. Spíš se populisticky zaměřují na průměrného občana, jenž ve věcech nemá zcela jasno, a podsouvají mu jakýsi nicneřešící kompromis. Příklad: zdravotnictví. Místo toho, aby došlo k opravdové reformě celého systému, zvláště v oblasti zdravotního pojištění, dohadujeme se tu ohledně třicetikorunových poplatků, o které se lékaři ani pacienti nikoho neprosili.

Máme tu tedy jakési zdání politického boje pravice proti levici a naopak, ale ve skutečnosti dochází pouze k rotaci názorů a přebíhání členů od jedné strany ke druhé. Cílem současných vládních činitelů je udržet status quo i za cenu slíbení nesplnitelného. Někteří na předvolební program dokonce úplně rezignovali a vidíme od nich pouhé kydání špíny na ostatní a pomlouvání druhých, aby jim zhoršili pozici. Jejich politický program je někde na pozadí a hned po volbách je naprosto zapomenut. Proto je potřeba změnit současné rozložení sil a dát svůj hlas nějaké neparlamentní straně, která se o své voliče zajímá i jindy než pár týdnů před volbami. Nebo mají voliči opravdu tak špatnou paměť, že si nepamatují, kolik z předvolebních slibů v minulém volebním období jimi volená strana splnila?

Dalším problémem je deformace názorů a vytváření iluze (ne)úspěšnosti různých politických subjektů. Věděli jste například o tom, že agentura SANEP, od které přebírá předvolební průzkumy většina médií, bere svá měření z obyčejného internetového dotazníku, kam se může registrovat každý, bez jakéhokoliv ověření, že hlasoval pouze jednou? Jedná se o selhání z toho důvodu, že samotní internetoví uživatelé rozhodně nejsou statisticky reprezentativním vzorkem. Tato agentura se je navíc snaží motivovat pomocí odměn, takže vlastně názory většiny reprezentuje skupina jedinců, kteří nemají na práci nic jiného, než se bavit „vyklikáváním“ předvolebních průzkumů. Nastává tak paradoxní situace, kdy stranám jako Věci veřejné je prorokováno deset a více procent, aniž by jim skutečně nějaká významná část voličů byla rozhodnutá darovat hlas. Protože však na nás média chrlí tyto zavádějící údaje ze všech stran, rozhodujeme se pro strany podle tohoto nesmyslného měřítka. Předvolební průzkumy a mediální propaganda ovlivňují výsledek volby více než je záhodno. Pokud strana nemá dostatek peněz na obrovskou předvolební kampaň a v novinách o ní nevychází aspoň deset článků denně, je považována za nevolitelného outsidera.

Přitom voliči jsou jediní, kdo může cokoliv ovlivnit. Jeden hlas se zdá jako nic, kapka v moři, ale pokud půjdete příkladem ostatním a aktivně se budete o politickou situaci zajímat, přesvědčíte tak své blízké, že to smysl má, ti se k vám přidají a z kapek vznikne potůček a poté celá řeka. Tím se dostáváme k nevoličům. Paradoxem je, že kdyby všichni lidé, kteří k volbám nechodí, založili stranu, vyhráli by jakékoliv české volby. Bojí se propadnutí svého hlasu, pokud jimi volená strana nedosáhne hranice pěti procent, přitom se sami nesnaží cokoliv změnit. Jediné, čím se liší od voličů, je fakt, že nedokázali překonat svou lenost, nezvedli své zadky, nedošli k urně a nevložili do ní obálku se svým lístkem.

Propadnutí svého hlasu se rozhodně nebojím. I kdyby se stalo, že mnou volená strana se do parlamentu nedostane, bude mít lepší pozici při dalších volbách. Uvědomuji si, že budování politické strany je běh na dlouhou trať a nestačí k tomu jenom nějaká hurá akce. Podle současného volebního systému totiž strany, které získaly ve volbách alespoň jeden a půl procenta hlasů, dostávají za každý hlas sto korun ročně. Tedy i propadlý hlas má hodnotu -- stokorunovou. Z těchto peněz se hradí další volební kampaň, takže i v případě neúspěchu můj hlas pomůže upevnit pozici pro další volby. Nevolte „menší zlo“ a dejte neparlamentním stranám šanci něco změnit.

Rozhodně je koho volit. Nevíte-li, koho, zvolte třeba mě. Zřejmě víte kdo jsem, čím se zabývám, čtete mé příspěvky na tomto webu. Nejsem členem žádné politické strany (pouze registrovaným příznivcem), zvláště z toho důvodu, že bych kvůli organizačním povinnostem zanedbával jiné věci, takže se nemusíte bát, že bych se při případném úspěchu kvůli své politické aktivitě vykašlal na práci na fanouškovského webu o vašem oblíbeném seriálu. Doporučte tento článek ostatním, aby změnili svůj pohled na současnou politiku.

O tomto tématu by se jistě dal napsat celý štos knih, proto jsem ho nerozepsal do hloubky, ale místo toho očekávám vaše dotazy v komentářích, zvláště ohledně volebního programu Strany svobodných občanů, za které kandiduji na jižní Moravě. (Tj. pokud náhodou spadáte do volební oblasti Jihomoravského kraje, sedmý kandidát na volebním lístku číslo 25 jsem já.) Předem se omlouvám, že tentokrát bude nutné komentáře udržet na úrovni, proto budu obratem příspěvky typu „Svobodní smrdí!“ mazat.

Komentáře (155)

28. duben 2010, 13:29
1 | TeRrArIoT
Ked sa to netýka south parku tak nechápem na čo to na tejto stránke vôbec je.. sprostá predvolebná kampan..
28. duben 2010, 13:31
2 | Murgh
Nechci nijak shazovat úroveň komentářů, ale myslim že bez "DRUHÝÝÝÝ" by to nešlo ;-)

A k tématu -> volit nemůžu.

28. duben 2010, 13:33
3 | ShadoW
TeRrArIoT: Ano, proto je hned na začátku uvedeno upozornění. Je to první takový článek za celý rok a půl provozu tohoto webu a nehodlám sem v dohledné době psát další příspěvky mimo téma.

Murgh: OK, snad příště.

28. duben 2010, 14:11
4 | DeathMetalist
Karty se rozdávají o úroveň výše, bohužel. Takže volit svobodné občany, Liberály, Suverenitu, apod. nemá smysl, pokud pravidelně ve volbách dostávají zanedbatelné promile hlasů. Pokud se v předvolebních preferencích nedostane aspoň na 3-4%, tak je to opravdu zbytečné. Je důležité odstavit levici.... nesouhlasím s ODS, nesnáším zelený a KDU, v TOP mi vadí Kalousek a ve VV John.... ale přesto se budu muset rozhodnout mezi VV a TOP. Hlavně jít volit a nenechávat to bejt. Já si vždycky musím vyřídit voličskej průkaz, protože nevím kde budu ve dny voleb. Ale volím vždy, styděl bych se, kdybych nešel k volbám....
28. duben 2010, 14:20
5 | ShadoW
DeathMetalist: Přesně o tom v tomhle článku píšu. Proč chceš volit „menší zlo“, tedy strany, se kterými se vnitřně neztotožňuješ? Četl jsi jejich politický program, nebo jenom přebíráš názory ostatních? Proč hodnotíš strany podle emocí a ne podle rozumu? Píšeš tu o pravidelném dostávání zanedbatelných promile hlasů. Obávám se, že to není pravda, zrovna třeba Svobodní jsou celkem nová strana (vznik: únor 2009), která jde teď do parlamentních voleb poprvé. Buď fér a dej malým stranám šanci, jinak se toho v české politice moc nezmění.
28. duben 2010, 14:21
6 | RoBman79
Pěkné.
DeathMetalist: Ty předvoledbní průzkumy jsou stejně zvláštní věc. Nechápu, proč mají média potřebu každé dva dny zadávat nový průzkum. Navíc se ty hodnoty často hodně liší agenturu od agentury dlouhodobě, je to podivné. 3-4 %? V těchto průzkumech je odchylka tuším +-2 %, na tom nemůžeš nic zakládat. Navíc pokud se nějaká strana dostane na ty 4 %, získá velké promo, o kterém se jí na 2 % nemůže ani snít. Média to prezentují tak, jako by za SPO a SZ někde na 4 % končil svět, nebyly žádné další strany. Kvůli tomu má také divák pocit, že nemá jinou možnost, než volit uvedené strany. Prostě předvolební průzkumy hodně ovlivňují konečné volební výsledky, bohužel.

28. duben 2010, 14:29
7 | Vojmor
"PÁÁÁTÝÝÝ!!!"
Wow, tento článek mě docela překvapil. Jen tím že je na téhle stránce. Ne že by mi to vadilo, já stejně volit nemůžu. Jen se vyjádřit nasr***m vyrázem při pohledu na billboardy typu "My se o vás postaráme", málo kdo totiž pochopí že jde o pomoc na cestě do chudoby a omezených možností. Ani se mi politika nechce vůbec studovat, a některé její činnosti stejně asi nikdy nepochopím. Samozřejmě některé strany ví jak státu prospět, ale jak rozeznat ty, kteří jsou k nám upřímní od těch co se chtějí jen dostat k moci? Těžce, je jen pár způsobů, a jedním z nich je... Svobodní sm- *Deleting . . . . . Deleted Succesfully*

28. duben 2010, 14:42
8 | Votypeks
Ty jsi zklamanej volici ja sem zklamanej adminama tohodle webu.Nechapu proc volby se musej srat i sem.
Chodim sem abych si oddychl od bezneho zivota odreagoval se u south parku.Ale nechci tu cist novinky typu"Volte me"..

28. duben 2010, 14:56
9 | ShadoW
Vojmor: Jak rozeznat ty, kteří jsou k nám upřímní? Empiricky. V první řadě si pročteš volební program a filozofii strany. Poté, když zjistíš, že nemáš žádné překážky k tomu, abys takovou stranu zvolil, dáš jí při nejbližších volbách hlas. Pokud se strana osvědčí a její členové se chovají podle předvolebního slibu, je všechno v pořádku, můžeš je příště zvolit zase. V opačném případě nad stranou zlomíš hůl a najdeš si vhodnější kandidáty.

Votypeks: Mrzí mě, pokud se tě to dotklo, ale tohle je jediný web, na který pravidelně přispívám, a proto jsem měl potřebu sem na tohle téma napsat. Předpokládal jsem, že většina lidí, kteří sledují seriál South Park, mají podobné politické smýšlení jako já, tudíž se mi zdálo relevantní je oslovit. Tohle je samozřejmě výjimka a budu nadále publikovat na téma South Parku a nebudou se zde tedy v následujících měsících podobné články objevovat.

28. duben 2010, 15:06
10 | gram
Nezlobte se, ale i kdyz celkem s nazorem teto strany a mozna i hodim hlas pro svobodne tak na tuhle stranku to proste nepatri.
28. duben 2010, 15:07
11 | gram
sry vypadlo mi tam slovo souhlasim :D
28. duben 2010, 15:08
12 | Amon Ereb
no tak to já sem už volil, ale jenom pro průzkum (ve škole)
28. duben 2010, 15:36
13 | ja11
já nevolim, a nestidim se za to, nestotužnuji se s volebním programem zádné strany, nevolim menší zlo,
jsem svobodný anarchista!

(odevzdávám prázdnou obálku)

číst tenhle článek je každého věc, ale přispět na něj tim, že se mi nelíbý je trochu demence!

Shadow:
Předvolební kampaně a průzkumy namají smysl, den před volbama nastane nějaká nečakaná událost a vše dopadne jinak (netýká se zapálených voličů) ,dobře že jsi poznamenal že i neodevzdaný hlas má svou cenu spousta lidí to neví!!!

28. duben 2010, 16:24
14 | lemra
28. duben 2010, 16:27
15 | Erathia knight
no, nejdřív mě překvapilo že tu je článek o politice, potom trochu podráždilo že je tam narážka "volte mě", ale když se na to podívám trochu s odstupem a analyticky, musím říct že se ShadoWem vpodstatě souhlasím, to že každý volí neustále jen ty nejsilnější strany je demence, pak se mají snažit když beztak mají jistotu že se dostanou mezi první strany...a zatím lidé, co chtějí dělat užitečnou a plodnou práci (i když v politice jich je asi menšina) nemají ani příležitost o sobě dát vědět, a jejich ideje padají do kaluže nezájmu a zapomění...tak nějak to cítím já
28. duben 2010, 16:33
16 | Janus
Ahoj Shadow, skvělý článek! Podobných tomuto tématu jsem našel už hromady, ale ti, komu jsou cíleny je intenzivně přecházejí :(
Rád bych se omluvil, že tě nebudu volit. Jesem realista a vím, že když se dozvím, že 40% lidí (jen z 16000 dotazovaných samozřejmě...) jde do nějaké neparlamentní strany, musím toto snažení podpořit. Mé heslo je: Lepší něco než nic a proto se snažím volit stranu která má šanci se někam dostat. Např. jsem volil zelenáče, když jsem se doslechnul že na to mají.
Proto budu volit věci veřejné, oproti kterým vy zaostáváte s pouhými 7% :(

Jak to tak čtu, tak asi nebude na škodu dodat že nejsem členem strany věcí veřejných :D

(zdroj: www.vymentepolitiky.cz
prosím žádné přímé reakce, ať se to nezvrhne v off topic jako pod mohamedem)

28. duben 2010, 16:44
17 | Erathia knight
Janus, nic proti, ale realista by si měl uvědomit, že ten kdo straně tu šanci dává, je právě volič, který se nenechá zatlačit do volení strany, kterou volit nechce, jen proto, aby mohl další měsíc všem lidem co potká cpát, že "jeho" favorit vyhrál :)
28. duben 2010, 16:45
18 | Eramagor
tem co se tento clanek neliby: nikdo vas nenuti abyste to cetli a myslim si ze jako fanousci South Parku byste se o takova temata meli zajimat nekoukateli na south park jenom kvuli tomu ze se tam mluvi sproste

to Shadow: skvelej clanek ;)

28. duben 2010, 16:51
19 | magorG
jj..polotika nam to primo podstrkava aby sme je volili..a ja s tim zadnej problem nemam ze tady davate veci mimo south-parku,aspon se dozvim neco novyho a klidne si sem davejte co chete kdyz ste to zalozily :)
28. duben 2010, 17:06
20 | Janus
Erathia knight:
Žádné přímé reakce, že? :)
Inu dobrá... Zdá se mi příteli, že žiješ v ideálním světě kde se nikdo nenechá oblbnout médii, kde se soustavně mluví od ods a čssd. Mimořádně o menších politických stranách. V kombinaci s masivní reklamní kampaní z peněz za korupci získávají tyto strany své stálé místo v parlamentu.
Rád bych měl na výběr, jenže to nepůjde, dokud budou v čr většinově tupci, kteří nevolí, nebo soustavně volí velkou dvojku a nadávají přitom na politiku!

28. duben 2010, 17:35
21 | dobyjatel
Směji se všem mladým přesvědčeným pravičákům, neboli voličům ODS a Top 09. Zatím to vypadá, a to vycházím z předběžných předvolebních výzkumů, že 3/4 našich středoškoláků má někde na kontě schovaný slušný ranec peněz nebo si malují budoucnost, ve které budou zastávat post vrcholných manažerů, či ředitelů finančních institutů. O to větší bude má škodolibá radost, až skončí jejich sladká studentská léta. Někteří z nich zkusí vysokoškolské studium, ale stejně jak už to bývá, většina z nich zjistí, že to není to co si představovali nebo to, že na to prostě nemají a nastoupí do pracovního procesu. Na rovinu si přiznejme, že středoškolské vzdělání v dnešní době = dělnická profese. Minimálně ze začátků vaší pracovní dráhy. Někdo by se mnou mohl nesouhlasit nebo dokonce tvrdit opak, že zastává skvělý post za tolik a tolik tisíc. Uvědomte si ovšem, že nemluvím o individuálních šťastlivcích, ale o mase. Jak by se vám líbilo dělat otrockou práci, za mrzký peníz, bez žádných sociálních výhod a jistot. Vítejte v diktatůře kapitálů pravicových stran. Zásluhou antikampaně a lobbystů je dnes pojem socialismus vnímán jako něco škodlivého nebo snad zvráceného, zejména mezi mladými lidmi. Na antipatii k levici a sympatiím k pravici studentstva si můžeme krásně demonstrovat, jak je v tomto statě vše postaveno na hlavu. Vždyť snad po celém světe je studentstvo levicové, byť jen okrajově. Prosím, aby mí milí čtenáři předtím než na mě začnou prskat své urážky, zvážili, že mám na mysli skutečný socialismus a ne loutkovou diktatůru autoritářského socialismu minulého režimu. Dále uvádím, že nechci dělat reklamu žádné levicové ani pravicové straně. Všechny parlamentární strany jsou jen banda podvodníků, lhářů, zlodějů a mafiánů. Proto nevolte ODS a TOP 09, ani ČSSD, zelené, fialové, či rudé. K volbám jděte, ale projevte svou nespokojenost vhozením prázdné obálky, či obálky se svým vzkazem, prostě a jednoduše neplatného hlasu. Změnu nedosáhnete záměnou politika, či strany, ale změnou celého státu. Proto volte sociální anarchismus, ale ve volebních urnách, ale ve svých srdcích a myslích. Vyjděte projevit svou účast prvního máje do Prahy.
28. duben 2010, 18:24
22 | RoBman79
dobyjatel: Protiřečíš si. Změny nedosáhneme výměnou výměnou strany? Tak čím? Nějakou násilnou revolucí? Mně se nelíbí, že 90 % lidí podle mě volí špatné strany, ale je to prostě je to jejich svobodný názor, který musím respektovat. Jak tedy chceš dosáhnout změny systému, když nechceš ani "autoritativní socialismus" ani vítězství díky svobodným volbám? A jinak by mě zajímalo (vážně), jak si ten skutečný socialismus představuješ. Vysoké daně a pro každého nějakou základní mzdu? Tady máme ten problém, že každý pořád mluví o kapitalismu, ale ve skutečnosti tu opravdový kapitalismus nikdy nebyl. Máme tu zákony protkané samými regulacemi, které omezují volný trh a říkají, kdo má kolik čeho pěstovat nebo kolik čeho vyrábět. Tím je i všechno dražší, protože nevyhrává ten, kdo přijde s tím nejvýhodnějším. Myslím si, že třeba ČD jsou tím nejlepším příkladem. Ale to je jedno, to by bylo fakt na dlouho. Spíš se tě na něco zeptám. Respektuješ soukromé vlastnictví? Protože to je podle mě jedna ze základních věcí. Bez něj nemůžeme mluvit o svobodném systému, ale o totalitě.
28. duben 2010, 18:26
23 | Emo-T
Jaká reforma zdravotnictví!!Neni treba zadna reforma zdravotnickeho systemu je to vsugerovana myslenka vtisknuta do mysli masmediama typu Tv Nova a dalsich komercnich televizi,příkladem nepovedené reformy je zrd. reforma v Americe, zdravotnictví od té doby je jedno z nejdrazsich na svete v prumeru na jednoho obcana a zaroven jeho uroven je daleko od evropského průměru , proto odkazuji na filmy znameho dokumentaristy Michael Moore SiCKO a Capitalism a love story.
28. duben 2010, 18:26
24 | Kerberos
Skvělej článek. Sice svobodný volit nebudu, nicméně moje názory jim v mnohém vzdálené nejsou a nezbývá mi než ti popřát úspěch.

dobyjatel:
Co je to ten tvůj "skutečný socialismus"?

28. duben 2010, 18:30
25 | Kerberos
Jinak když jsme u té politiky, tak taky přidám svůj názor. Celej západ se díky levicovému utopickému multikulturalismu žene do pekel, takže pokud jde o mě, budu ve volbách preferovat nějakou národně orientovanou stranu. Jinak pokud mohu všem něco poradit, tak volte politiky podle činů a ne podle slibů. Probíhající kampaně osobně totálně ignoruju, protože jméno si u mě politické strany dělaj svými činy, nikoliv svými sliby.
28. duben 2010, 18:36
26 | Erathia knight
Janus, omlouvám se za přímou reakci, ale snad to tolik nevadí, ostatně tu jsou většinou lidi relativně na úrovni, co jsou schopní normálně komunikovat :) Já chtěl říct, že to volení loserů JE pokrok, je to minimální posun, ale pořád radši pomalý a nejistý posun NĚKAM, než jistý a rychlý posun tam kde už beztak jsme - to totiž znamená likvidaci vývoje, a to zatím podle mě není úplně žádoucí :)
28. duben 2010, 18:39
27 | ShadoW
Erathia knight: Jo, občas mi to připadá, že někteří lidé berou politiku jako nějaký druh sportu, ve kterém se „sází“ volební hlas na svého favorita.

Emo-T: Na TV Nova se nedívám, Sicko jsem viděl, na Capitalism se chystám podívat. Reforma zdravotnictví je potřeba jako sůl, protože současný systém povinného zdravotního pojištění (čti: 13,5% daň pro fungování zdravotnictví) nefunguje jak by měl. Chybí tu konkurenceschopnost a VZP je de facto monopol. O kvalitě radši ani psát nebudu, každý máme svou zkušenost. Proč musím platit nepřímo drahou jednotnou zdravotní péči místo toho, abych si mohl vybrat a měl takovou péči, za jakou si zaplatím? Zdravotnictví není zadarmo a ani nikdy nebylo.

Kerberos: Ad činy místo slibů -- kéž by ostatní voliči měli stejný přístup.

28. duben 2010, 18:39
28 | Oomph!
Nevolím, protože je mi to jedno. A teď si mě třeba kamenujte.
28. duben 2010, 18:40
29 | dobyjatel
RoBman79: Ano násilnou revolucí, protože někdy se musí něco spatného zbourat, aby se mohlo vybudovat něco nového a krásného. Opravdový socialismus? Proč pořád živořit v područí pánů. Nebyla by rovnostářská společnost plná vzájemné solidarity lepší, než ta, kterou známe dnes? Dost planých slibů, útlaku a ovládání druhých pomocí zastrašování a nátlaku. Konec nadvlády člověka nad člověkem. Nechme se inspirovat v Asturijské komuně.
28. duben 2010, 18:41
30 | Hurley
Když už se někdo denodenně nimrá s tak kvalitním fan webem, jako je tento, tak snad přece sem tam nějakej osobnější článek nemusíme adminům zazlívat. Když se vám to nelíbí, nečtěte to.
28. duben 2010, 18:45
31 | IrushiNo
ShadoW píše: Proč musím platit nepřímo drahou jednotnou zdravotní péči místo toho, abych si mohl vybrat a měl takovou péči, za jakou si zaplatím? Zdravotnictví není zadarmo a ani nikdy nebylo.

A proč bys měl platit hasiče? Dojdeš si do banky až ti bude hořet barák. A lidi co vydělávaj minimální mzdu at pochcípaj když onemocněj. Stejně nejsou potřeba protože se oblíkaj jak bezdomovci.
Jasně. Jestli tohle smažeš tak jsi vlastně mrtvej. Žádná lidskost. Zamysli se co píšeš.

28. duben 2010, 18:46
32 | Asgeirr
Nikdy jsem nevolil, ale pokuď to pomůže straně člověka, který překládá south park, na kterém jsem vychovanej, tak počítejte s mým hlasem, aspoň jako malou vděčnost za tu práci, kterou si s tím léta dáváte.
28. duben 2010, 18:51
33 | kalabas
no, jen nechápu proč se tady vyskytnul takový článek, to patří spíš do nějakýho politickýho fóra a ne na fanklub south parku.
28. duben 2010, 18:53
34 | RoBman79
Já viděl všechny Mooroviny. A zdá se mi, že začíná trochu senilnět. Na Bowling for Columbine jsem si našel pár věcí, se kterými jsem mohl souhlasit. Ale Capitalism už je úplnej výplach mozků.

Jinak k tomu pojištění. Zdravotní pojištění by mělo být pojištění, ne předplatné, jak ho teď většina lidí bere. Mělo by fungovat tak, že až budete potřebovat nějakou nákladnou operaci, tak vám jí uhradí nebo alespoň pomůže, ne aby vám pojišťovna hradila Paralen za 10 korun.

dobyjatel: Tak hodně štěstí. Vytlučte ze všech bohatých (rozuměj zločinců) co nejvíc peněz, abyste potom mohli být solidární a žít v lásce a míru. :)

28. duben 2010, 18:57
35 | ShadoW
dobyjatel: To jsem opravdu nečekal, že lidé s takovými názory sledují něco tak amerického, něco tak kapitalistického, jako je South Park. To, co píšeš, je naprostá utopie a nikdy to nebude v praxi fungovat. Důvodů je hned několik -- například to, že se vždy najdou jedinci, kteří se snaží zneužít moc ve svůj prospěch. Následky implementace levicových teorií jsme už viděli několikrát. Vlastně i u nás, pár desítek let zpátky.

Hurley: Díky za pochopení.

IrushiNo: Já vždycky přemýšlím nad tím, co píšu. Jenže jsem psal o zdravotnictví a ne o hasičích ani jiných službách. Stát by měl občanům poskytnout automaticky z jejich daní nějaké minimum. Rozdíl ve zdravotnictví, oproti třeba těm hasičům, kterými argumentuješ, je v tom, že ve zdravotnictví se markantně liší kvalita služeb. Například existují zdravotnické přístroje, jejichž pořízení je velice nákladné a nemocnice si je nemůže dovolit, protože na ně prostě z daní nic nezbude. Nebo kvůli tomu musí oželet jiné náklady, třeba rekonstrukci rozpadající se budovy. Nebo cokoliv jiného. Tvůj předchozí příspěvek jsem smazal, protože to byl jenom takový výkřik do tmy.

Asgeirr: Díky, ale chvála rozhodně nepatří jenom mně, autorů je mnohem víc.

28. duben 2010, 19:03
36 | Šéf
Stejně se ve všech ostatních debatách politika nepřímo nakousla, tak proč ji nenakousnout přímo?

Už delší dobu jsem rozhodnutej volit SSO, i kdyby měli dostat jedinej hlas (ten můj). Žádná lepší strana mě nenapadá a nevolit znamená dát hlasům ostatních voličů vetší váhu, což nechci.

2 dobyjatel: Vim co myslíš, asi si představuješ ten socialismus o kterým snil Orwell. Problém je že nic takovýho neexistuje a nefunguje nikde na světě , a u nás ani fungovat nemůže, protože tu máme moc vyžírek co ho budou zneužívat. Když po něm tak toužíš, jeď si do Norska nebo Švédska, tam je většina lidí slušnejch ale stejně tam ten socialismus není to co by sis ty a tobě podobní představovali.

Ad sociální jistoty: až nastoupíš do práce, a uvidíš zaměstnance který se flákaj, zašívaj a tvářej se že pracujou, který nejde vyhodit díky těmhle "sociálním jistotám" a budeš muset makat i na ně, tak hodně rychle změníš názor.

28. duben 2010, 19:04
37 | Kerberos
dobyjatel:
Koukám na tvoji odpověď RoBmanovi a je mi přesně jasné, co jsi zač. Člověk, který by k té stovce milionů dosavadních obětí budování socialismu přidal ještě pár dalších. Možná ne úmyslně, ale systém, který byses pokusil vybudovat, by to spolehlivě zvládnul. A víš proč? Protože ten tvůj rovnostářskej socialismus je obyčejná utopie, která nemá pranic společného s realitou. Přesně to, co si myslíš, si mysleli i všichni ti, co chtěli budovat ty podle tebe "nepovedené" nebo "nepravé" socialismy...přesně na myšlenkách, které prezentuješ, to stojí...

28. duben 2010, 19:06
38 | Kerberos
dobyjatel:
Mimochodem tu teď správně Robman napsal cosi o vytlučení peněz z bohatých, protože přesně takhle socialismus funguje - jako forma krádeže. Proč myslíš, že Marx třeba říkal, že společnost musí nejdříve dosáhnout nějakého stupně vývoje, aby mohla začít budovat socialismus? Protože velmi dobře věděl, že kde nic není, tam ani socialista nebere. Socialismus nutně potřebuje pro svoji funkci někoho, koho bude okrádat.

28. duben 2010, 19:11
39 | dobyjatel
Marx byl neoduk a tmář. Raději bych vycházel z učení Bukanina a Kropotkina.
28. duben 2010, 19:12
40 | Erathia knight
lololol, Dobyjatel, ty si fakt na hrušce :D Zbořit náš státní systém, aby se vybudovalo něco lepšího a krásnějšího? Za ideou se skrývá primitiv, toužící rozbít někomu hubu, ne idealista toužící něco změnit, kdyby tě bývalý generace, bojující za svobodu, pracující aby se jejich děti měly líp, podporující naši zem aby nepadla slyšely, zlynčovaly by tě za tyhle stupidní kecy na nejbližší jabloni.
28. duben 2010, 19:21
41 | Kerberos
dobyjatel:
Proč nedouk a tmář? Vždyť prosazuješ prakticky to samý a i když ty tam vidíš vzhledem ke své anarchokomunistické povaze nějaký ty samosprávy, ve výsledku by to dopadlo totálně stejně jako dopadly všechny ostatní pokusy o socialismus. Vzbuď se chlape, je to sen.

28. duben 2010, 19:21
42 | dobyjatel
Erathia knight: primitiv? Snad a proč by ne :) Z tvého projevu, odhaduji, že budeš psycholog nebo kouzelník. Bravissimo, lépe by jsi můj psychologický profil neodhadl. Bývalé generace se musí v hrobě obracet, protože kdyby viděli jak to u nás dnes vypadá, tak by si myslím ten boj za svobodu promysleli, zda-li jim to stojí za to.
28. duben 2010, 19:23
43 | dobyjatel
Kerberos: na územním celku velikosti státu ano, ale představ si to měřítku městského státu, ale máš povícero pravdu, sen to je, ale sny jsou od toho aby se snily.
28. duben 2010, 19:31
44 | Kerberos
dobyjatel:
Ano, sny jsou od toho, aby se snily, ale taky se z nich pak člověk musí probudit. Ve snu třeba můžeš kolikrát létat. A snaha vybudovat socialismus je jak vzbudit se po takovým snu a myslet si, že co bylo možný tam, to bude teď v realitě možný taky.

A co se týče měřítka malejch samosprávnejch celků, tak i vesnice je na tohle docela velkej objekt, natož pak městskej stát, byť pořád je to lepší než ještě větší celky. Záleží taky jak si představuješ to rovnostářství v takový společnosti. Vždyť to je další naprostá utopie, žádná rovnost neexistuje, neexistovala a existovat nebude.

28. duben 2010, 19:43
45 | donjuanes
chvalim autora za upozorneni na spravnou stranu, sso budu volit a cela moje rodina take
28. duben 2010, 20:35
46 | Jefrey
nevidím jediný špatný důvod na tom, že je zde článek o politice. Politika mě nezajímá a zřejmě nikdy zajímat nebude, ale to nemění nic na tom, že Shadow zde vyjádřil svůj názor na věc a více méně vám všem jenom nabídl možnost hlasovat pro něj..
Nehledě na to, že to číst vůbec nemusíte...

to Shadow: doporučuju to upozornění nějak zvýraznit... pro ty méně pozorné...

28. duben 2010, 22:22
47 | chreno
Niesom z Ciiech ale nedalo mi to a precital som si clanok aj komentare aspon viem ako sa asy mate. A niektory tu zmyslate presne ako u nas na Slovensku a ja tomu hovorim zavist. Myslim tim zmyslanie typu bohaty rovna sa zlodej dalej politik automaticky mafian klamar atd. Poznam kopu uspesnych bohatych ludi a su bohaty len vdaka tomu ze narozdiel od vas co si odrobite svoje a po robote kukate na telku a nadavate na kazdeho ktory tam je ze je zlodej mafian atd oni isli do dalsej roboty a takto kazdy den az kim sa nedostali tam kde chceli. A to iste v politike. Takze prestante nadavat na okolie na ostatnych a ako je vsetko zle a spravte nieco aby to bolo inak.
28. duben 2010, 22:24
48 | KN1Fe
Nepáči sa mi to
28. duben 2010, 22:36
49 | chreno
ShadoW tebe skladám poklonu. Konečne niekto kto nekecá ale koná.
28. duben 2010, 22:44
50 | Henk
Vote or die Motherfucker, vote or die!!!!
28. duben 2010, 23:00
51 | rapideyemovement
Ač to sem nepatří, tak souhlasím téměř s každým slovem, který Shadow napsal. SSO volit nebudu, není to směr který by se mi nějak zamlouval, ale volím Piráty, takže co se týče podpory malých stran..tak v tom se rozhodně shodnem. Byť šance dostat se momentálně do parlamentu je mizivá až nulová.

chreno: Každý politik skutečně není mafián a podvodník, ale co se týče profláklých politiků velkých stran, opravdu není na místě tvůj idealismus, že to byli tvrdě pracující lidé, kteří si šli za svým cílem. "Kamarádství" politické a soukromé sféry je už tak nepředstavitelně prorostlé..a politici oněch velkých stran měli tolik času na to, aby něco změnili..že nadávky a zašlapat do země je to jediné co si zaslouží. Neměli by se ale dočkat občanské lhostejnosti a tolerance, tak jako se jí u nás dočkávají.

28. duben 2010, 23:33
52 | chreno
rapideyemovement nepochopili sme sa. narážal som skor na to že bohaty znamena zlodej. ale to ze vela ludi si to ozaj oddre a robi alebo skor podnika od nuly uz nikto nevidi.

a aj v politike sa urcite najdu aj poctivy sice mensina ale su tam.

28. duben 2010, 23:52
53 | mceza
stačilo si přečíst první dva odstavce a mé mínění a tomto webu a jeho autorech značně pokleslo. Nemá to tu co dělat a je to zneužívání fanouškovského webu k politické propagandě. Jaký paradox, dyť právě SouthPark je seriál, který si z podobných věcí dělá jen srandu...
ShadoWe, přeji hodně štěstí u voleb, ale necpi nám to sem. Sem si chodíme odpočinout od všedního světa, do kterého patří mimo jiné záplavy bilboardů všech politických stran, neustálé reklamní kampaně, které akorát každého otravují ;)

29. duben 2010, 00:39
54 | vhoo
Svobodni sou zajimava strana, ctu hodne blogy na idnes od pana Matejky a se spoustou znich souhlasim , nektere sou na me na druhou stranu az prilis kontroverzní, nimene strana nema osobnosti , zadny vyrazny politik a krom zminovanych blogu ani zadna velka propagace, v podstate sem videl stranu jen v politickem spektru a tam se mi zdalo ze sve nazory nedokazala prezentovat a spise utocila na vladnouci strany , letosni volby to mam opravdu velmi tezke a jeste zvažím koho budu volit , stranse svobodnych by pomohlo spojeni s nejakou jinou stranou, podle me idealni partner je piratska strana, pak by byla pro spoustu volicu zajimavejsi nicmene ty osobnosti schazeji, skoda ze pan Klaus trochu zbabele nevyjadril vetsi podporu pred volbami do EU parlamentu a pak stranu defacto pohrbil, stranu svoboddnych volit asi nebudu i kdyz je mi nazorove hodne blizka , nicmene temer jistota toho ze se do PS nedostane u me bohuzel rozhoduje ( sem proste srab ) , i tak preju hodne uspechů i kdyz osobne neverim ze se prehoupne i pres to procento a pul .
29. duben 2010, 01:01
55 | vhoo
Asgeirr: přesně něčeho takového sem se bál a myslím že ani ShadoW pokud je soudný nemůže s takového hlasu mít radost , nicméně je to tvá volba budiž.

Mceza: ty postkomunisticke země to mají v tomhle strašně těžké protože nejde nevidět že spoustu firem vlastní bývalý soudruzi a tak je velice těžké si jich vážit, když ktomu přičteš vysokou korupci v zemi tak se nám vytrácí i konkurence a tím tito lídé v očích prostého lidu upadají, o tovíc si je třeba vážit těch o kterých píšeš ty.

29. duben 2010, 10:04
56 | volfinka
Děkuji za upozornění, že článek není třeba číst. Nečetla jsem ho :-D
29. duben 2010, 10:55
57 | Sharkey
Dobrý rozbor.
29. duben 2010, 13:13
58 | ten, co zabil Kennyho
hele shadowe, já mám rád to co děláš pro tyhle stránky, ale tohle sem nepleť. Není to správný. Já vim, že ta politická soutěž je teď špinavá a těžká a je těžký se prosazovat, ale tohle není dobrej způsob. ještě přijdeš o fanoušky tady. Je to stejný jak kdybys proacoval v partners a začal všem nabízet pojištění a ostatní věci s tím, že jednou budou milionáři a podobný sračky jen abys dostal provize, prostě se to nedělá. Kandiduj, já proti tomu nic nemám, přesvědčuj, ale někde na mítingu nebo někde, kde se to očekává, ale né tady. No a když už si to sem vložil, tak se musim vyjádřit: Já sem četl váš program, stejně tak jako sem četl programy jinejch stran a přijde mi, že jste trochu rasistická strana (myšleno jako strana, ne, že bych si myslel, že ty nebo většina od vás jsou rasisti). Upozorňujete na islámismu poněkud zjednodušeně a neznale. Jakože to, že islám může být nebezpečný může být pravda, ale rozhodně kvůli tomu není dobrý zastávat názor na omezení možnosti přistěhování. Svět expanduje, všichni jsme propojení díky internetu a lidi si jen musí udržovat tradice své země, ale rozhodně ne zakazovat někomu jinému v té zemi bydlet. POuze určit pravidla. Dál jste proti sňatku mezi homosexuálními páry a i když tvrdíte, že vám nevadí, nechcete jim dát stejná práva jako máme my ostatní. píšete o zrušení pořadů pro sexuální menšiny. Já vím snad jen o jednom, který se vysílal podle mě před několika lety a ještě k tomu někdy v noci, takže z toho cítím trochu odpor k homosexualitě a to je podle mě taky hodně zastaralá a omezená myšlenka. Ačkoli nejsem rasista ani v nejmenčím, tak souhlasím s omezením (nebo spíš změněním pravidel) sociálních dávek. To že romové nepracují vidím jako chybu nastavení dávek a ne jako chybu romů. Kdybych byl schopný vyžít s tím co mi někdo dá zdarma, tak bych to taky bral. a netýka se to samozřejmě jen romů. prostě v tomhle s vámi souhlasím, ale nevím jak přesně to berete. Dále jsem pochopil, že nesouhlasíte s povinným pojištěním a to je teda podle mě už opravdu hodně. Myslím, že i přesto, že tady všichni nadávají na zdravotnictví, tak náš systém pojištění je tady jeden z nejlepších. všichni máme právo dojít si k lékaři a nemusíme řešit nic víc a tak to má podle mě být. No a nakonec očividně podporujete Klause a on zase vás. Hele upřímně, já budu volit zelené, ale nejsem žádnej pacifista. jenom si myslim, že to je strana, která kromě ekonomickýho rozvoje myslí i na to, jak hodně to ublíží přírodě. ono totiž bez kyslíku toho moc neuděláš. Ale rozhodně nejsem žádnej přivazovač ke stromům nebo tak. A oni podle mě taky ne. já neříkám, že globální oteplování není ani trochu nafouknutá bublina, ale Klaus má předkládat názory a zájmy země, což nedělá. Když uděláš průměr, tak ti vyjde víc lidí, kteří si myslí, že za změny klimatu můžeme i my lidi (jako kromě přirozených změn). No a Klaus všude mluví jen za sebe. Podle mě je to narcista, který to dohlnal do extrémů. A myslím, že sem zde hodil víc argumentů než ty. Tys jen napsal, že velký strany jsou nebezpečný a že nestratíme hlas, když ho dáme menší straně. Takže si vlastně neřekl proč bychom to měli dělat. Každopádně já ho budu dávat těm zelenejm jak sem psal a taky je tam nebezpečí, že se hlas ,,ztratí" a stejně jako ty se toho taky nebojím. ale myslím, že oni jsou strana, která volí rozvoj, ale snaží se k němu přistupovat šetrně..a jako jediná parlamentní strana prošla testem bezúhonosti. A myslím, že sem nenapsal nic nijak urážlivýho, jen polemizuju s programem tvojí strany, takže doufám, že mě nesmažeš, protože si myslím, že je rozhodně lepší volit tvou stranu než ODS nebo ČSSD, ale narozdíl od tebe si myslím, že volit tvou stranu je to pomyslný ,,menší zlo".
29. duben 2010, 13:52
59 | Šéf
ten co zabil Kennyho, bože ty seš úplně jak americký liberární demokrati, až to tříská dveřma.

Prej rasistická strana ... přečti si o pár článků zpátky co islamisti vyváděj kvůli South Parku. Svobodní nechtěj nic jinýho než zajistit, aby si muslimáci nemysleli že si tu můžou dělat co chtěj, zavádět a šířit tu ty svý středověký zvyky.

Sňatek homosexuálů ...
Manželství je tradiční svazek muže a ženy. To že je někdo homosexuál neznamená, že do něj nemůže vstoupit. To že nechce protože to neodpovídá jeho preferenci je jeho problém. Speciálně kvůli nim se zavedlo reg. partnerství, právo výhradně pro onu 4% menšinu, heterosexuální reg. partnerství uzavřít nejde, takže oni teď mají víc práv než ostatní, nehledě na to že dost opravdových homosexuálů o nic takovýho ani nestálo.
Není v tom žádnej odpor k homosexualitě, jen odpor k pozitivní diskriminaci.

Ohledně cikánů - k tomu snad ani není co dodat.

Nesouhlas s povinným pojištěním - co se ti na tom zdá moc? Pojištění si uzavřu protože chci, a ne proto že mi to nějakej byrokrat nařizuje.
Někdo prostě pojištění nechce, protože si myslí, že ho nepotřebuje, tak proč mu to sakra zakazovat, snad má právo na svobodný rozhodnutí v otázce jeho vlastního zdraví? Právo dojít si k lékaři nesouvisí s tim jestli máš pojištění nebo ne. Tady jde o právo rozhodnout si, jakým způsobem si lékařskou péči - pokud vůbec nějakou někdy budeš potřebovat - zaplatíš, což u nás momentálně není.
Nehledě na to že pojišťovna hradí jen základní lékařskou péči, která u nás teda stojí za vyližprdel.

Ty prostě žiješ v představě že lidi jsou nesvéprávný ovce kterým musej zeshora furt nařizovat co musej, co nesměj atd.
To ses asi díval na nějaký filmy or Moorea a bral si je moc vážně.

Klaus prezentuje svoje názory a ani trochu v nich neustoupí, protože je charakter. A navíc se čím dál, tím víc prokazuje, že má pravdu, bohužel je ale v pozici, kde toho moc nezmůže. Mnohem raději bych ho viděl v premiérským křesle.

A zeleným že jde o ekonomickej rozvoj - to snad ani nemůžeš myslet vážně. Ty uměj akorát prosazovat kdejaký daně za auta, což ekonomice určitě straěně pomůže (ironie) a dotace pitomejch větráků a solárních panelů, který stojej spoustu peněz, větráky překážej, rušej telekomunikační vlny a hlavně jsou tu k ničemu protože tu skoro nefouká, a energie z nich se musí dotovat aby se vůbec prodala, zatímco v současný době nejefektivnější jadernou energii chtěj zrušit protože jim přijde nečistá. S nima si teda fakt pomůžem.

29. duben 2010, 14:12
60 | vhoo
Šéf , ty mě zas přijdeš jako americkej pravičák co má svůj prapor před barákem , říká dceři že když se líbá s klukem může otěhotnět a že potrat je špatný a za každou cenu chce do kdejaký války :)

ne myslel sem to pro pobavení nic osobního naopak s tvou argumentací vesměs souhlasím jen ne s její formou prezentace, nicméně snatek homosexualu mě opravdu netíží a od své strany bych nechtěl aby řešila zrovna toto , není to významné

s islámem ma evropa ted problem a souhlasím že by se to mělo řešit hlavně tvrdými pravidli pro všechny,každý přistěhovalec by musel složit test o znalosti jazyka a historie země , pak mě napadla taky myšlenka (kterou by například SSO mohlo přebrat :) ) že každý přistěhovalec by musel podepsat nějaký formulář kde souhlasí stím že v případě války je ochoten za zem bojovat,přápadně splnit nějakou vojenskou službu ( jako byla u nás vojna ). Co mě k tomu vede, sám mám velký obdiv k anglii a nedávno sem si tuto otázku položil a ano byl bych ochotný tento papír podepsat abych se stal anglickým občanem , podle mě tak si každý uvědomuje že jde do země a že jí tím také něco splácí ( samozřejmě by to mělo jen takový morální efekt protože se nedá počítat s variantou že by byla válka u které by museli být verbovaní ).

Co se týče zdravotního pojištění absoultně nesouhlasím , mladí méně vzdělaní lidé by stím měli velký problém jako v americe, prostě by si řekl raději budu mít o tisíc či víc na pásce víc než pojištění, sem mladý a nic se mi nemůže stát případně potřebuji peníze, víme kam to vede, pak mají bouračku nebo jen hloupé slepé střevo a musí si vzít hypotéku nebo pomalu umírat, opravdu si takle nepředstavuji vyspělý svět , myšlenka že se má každý rozhodovat sám za sebe je krásná ale v tomto případě naivní, proto také nesouhlasím

se zelenými vesmšs souhlasím , vzhrát má ta technologie která je nejlepší nikoliv nejlépe dotovaná.

29. duben 2010, 14:33
61 | ten, co zabil Kennyho
vždyť já ale souhlasím s tím, že to nebezpečí tady hrozí a stejně jak píšeš si myslím, že j potřeba dbát na naše tradice a nenechat si je měnit..to sem taky napsal už předtím..ale ze stránek svobodných občanů to na mě prostě působí dost nesnášenlivě. Manželství je svazek muže a ženy..hm..to je teda argument. napíšeš, že je něco středověkej zvyk a hned po tom napíšeš, že manželství je svazek muže a ženy...takže ty chceš aby muslimové měnili svoje zvyky (s čímž souhlasím, pokud chtějí žít v zemích s jinými kořeny) a na druhou stranu si stojíš za tím, že manželství je prostě pro muže a ženu a tečka...hmm..pokud mluvíš o odporu k pozitivní diskriminaci (který sdílím s tebou), tak zrušme registrované partnerství a nechme je se ženit a vdávat... Pojištění: Já si vůbc nemyslim, že jsou lidi ovce, naopak. Ale když nebude fungovat poištění tak jak je nastavené teď, tak lidi, kteří jsou na tom finančně špatně si ho platit nebuou..ale pak nebuou mít ani na to, aby si zaplatili léky nebo zákrok až ho budou potřebovat. Takže ano, myslím si, že je dobré mít povinné pojištění..když na něj nemáš, jseš bez práce...stát to zatáhne...nějakou změnu to chce samozřejmě..ale je dobře, že tu má každý možnost dojít do nemocnice...to je prostě fakt. vůbec neznám filmy od moora.. ..mimojiné.... To že musíš povinně mít pojištění není to, že ti stát nakazuje co musíš a co nesmíš..je to stejné jako, že když máš auto, musíš na něm mít značku...když tady žiješ, musíš mít pojištění, abychom tě mohli léčit, když bude třeba...já vážně nevim co na tom vidíš špatnýho...Na Klausovi se určitě neshodneme. on není charakter. on je prostě narcistickej ekonomickej demagog. no a jak píšeš tak z tech kdejakejch daní by měl být placený výzkum nových technologií, které šetří přírodu a peníze..ale dlouhodobě..to není jakože dostanou peníze z daní a hurá, máme technologii, která šetří. Podívej, Klaus ve svým novoročním projevu mluvil o tom, že nemáme řešit globální klimatický problémy, protože i kdyby se něco dělo, tak to je zatím v rukách spisovatelů sci-fi. A to měl vyjímečně pravdu. Zatim to totiž moc neovlivníme..ale abychom to jednou mohli ovlivnit (což on předznamenal) tak taky musíme vyrábět technologie, který s tím něco udělají... On řekne, že to v budoucnu technologie vyřeší..ale je mu jedno, že se taky musí vyvíjet..no a na takový věci chtějí zelení ty peníze dávat.. Souhlasim, že ty větráky jsou u nás uplně na hovno. zato vývoj získávání solární energie by mohla být jednou dobrá možnost. Co se týče jaderný elektrárny..já v tom nemám ucelenej názor natolik, abych k tomu řekl svoje víš jak...Já proti tomu, že tu je nic vlastně nemám..k nějaký katastrofě už nedojde..ale pokud vím, tak z ní vzniká jaderný odpad, který oni zatím neumí dost využít..myslím, že to je ten zásadní problém... Každopádně, když si přečteš to co jsi psal, tak je přece taky jasný, že malinko rasistický myšlenky máš taky...a já si vážně nemyslim, že je dobrý tohle podporovat chápeš..a tím netvrdím, že tu ty problémy nejsou..ale prostě všem stejným dílem,,,to že teď jsme k někomu shovívaví neznamená, že to musíme otoči o 180° a být rasističtí..musíme to srovnat na stejnou úroveň a ukázat, že prostě všem rovným dílem a že tady je česká republika s jejími pravidly a zákony a tak to prostě je..see my point?
29. duben 2010, 14:35
62 | Šéf
No skoro ses trefil, pravičák jsem, akorát ne americkej a nejsem tak konzervativní, mý názory jsou spíš libertariánský (! nikoli liberární !!!) a prosazuju kapitalismus a volnej trh.

Jo a mimochodem nemám dceru :).

Ohledně těch registrovanejch partnerství nebo sňatků, je to podle mě nefér k většině, když se menšině (ve skutečnosti menšině z menšiny!) přidělujou nějaký zvláštní práva, ale co už. Jen se obávám aby to brzo nevedlo k sňatkům se zvířaty, s kytkama atd.

Zrovna Anglii bych teda nedával jako zářnej příklad. Tam pojem "policejní stát" nabejvá úplně jinejch dimenzí.

S pojištěním to vidíš moc zjednodušeně. Zrovna u nás je to při průměrným platu mnohem víc než tisícovka.
A proč bych já měl trpět kvůli "mladejm a blbejm" co si neuzavřeli pojištění, blbě hospodařili a pak měli problém. Zase typický přesouvání problémů jednotlivce na celou společnost.
Jeden udělá průser - odnesou to všichni.
Proč, kurva, proč?!

Pro toho co zabil Kennyho:

Citace: "To že musíš povinně mít pojištění není to, že ti stát nakazuje co musíš a co nesmíš..je to stejné jako, že když máš auto, musíš na něm mít značku...když tady žiješ, musíš mít pojištění, abychom tě mohli léčit, když bude třeba"

Když bude třeba, tak si můžu zaplatit lékařskou péči přímo. Pokud jsem osoba výdělečně činná, platím si to sám tak jako tak, akorát je na mě rozhodnout si jak hodně si toho platim, což si myslim že bych měl mít právo na to rozhodnout si, jak se svejma penězma naložim. Když budu mít pocit, že mě pojištění stojí zbytečně moc, a jednorázový poplatky by mě přišly levnějc, tak to pojištění prostě nebudu chtít, co je na tom špatnýho?
Asi jako si nebudu platit celoroční předplatný za noviny, když si je chci koupit jen jednou za tejden.


Manželství jako svazek muže a ženy je tradice, která platí už pěknou řádku let na celým světě, a tedy i u nás.
Zatímco muslimský zvyky (utlačování žen, svobody slova a spousty jinejch práv, svatá válka apod) jsou věci, který možná v Evropě kdysi byly, ale naštěstí jsme se jich zbavili, a muslimové nám je sem zase cpou, ale já tu nic takovýho rozhodně zpátky nechci - nevim jak ty, doufám teday že ty taky ne, ale to je tvoje věc.

Dobrá technologie se pozná podle toho, že se uplatní na trhu, a peníze ze zisku se použijou na další vývoj. Solární panely se zatím na trhu neuplatnily, to že je někdo dotuje je akorát pokřivení trhu. Zatím to nijak ohromující technologie není, takže od toho ruce pryč a radši se zaměřit na jádro, konkrétně na termojadernou fúzi.

29. duben 2010, 14:36
63 | RoBman79
Rasismus - Mně se Islám a jejich tradice nelíbí, ale prostě to respektuji. Je to jejich země, je to jejich kultura, je to jejich historie. My můžeme protestovat, poukazovat na její chyby, ale prostě nemůžeme vzít tank a "udělat" jim tam jakousi svobodu, jak to prosazovala minulá (koneckonců docela i ta současná) americká vláda. Stejně tak mi máme právo si říct, koho si sem pustíme či ne. Tenhle stát je takový náš dům, který naši předci vybudovali. Nesoudím lidi podle vyznání, klidně bych se s muslimem kamarádil. Ale v masivním přílivu Islámu do Evropy fakt vidím problém. Mnoho muslimů je prostě ofenzivních, jak Shadow psal, zneužívají relativní svobody slova západní civilizace. Kdyby něco podobného udělal Evropan u nich, tak ho hned pověsí za koule, co si budeme povídat...

Romové a další - Zase - respektuji jejich volbu nepracovat, žít z minima. Když budou žít v souladu se zákony, ale takhle po svém, nebudu s tím mít nejmenší problém. Ale proč by to sakra měli platit ti, co pracují? A proč bychom jim měli dávat nové byty? :-|

Zdravotnictví - Já ho teda nepovažuji za jedno z nejlepších. Pojišťovny nám platí každou blbost, ale na moderní drahé přístroje nejsou peníze a třeba na operace kloubů jsou pořadníky na několik let dopředu...

Klaus - On má jednu dobrou vlastnost, kterou má málokdo z (nejen) místních politiků. Říká to, co si opravdu myslí, bez ohledu na to jak je to nepopulární. A jak říká Šéf, často se ukazuje, že měl pravdu...

A pro ty co kritizují zveřejnění takového článku tady. Vždyť South Park je ten nejpolitičtější seriál co znám! To tam všichni koukáte jen na ten fekál nebo co? :-/ Navíc mi postoje South Parku přijdou celkem podobné s politikou Svobodných...

29. duben 2010, 14:49
64 | ten, co zabil Kennyho
ty bláho šéfe, to jako fakt přirovnáváš homosexuální vztah ke vztahu s kytkou?? O tom sem právě mluvil. Na první pohled nejsi vůbec radikální, ale kdyby ses dostal k moci, tak nevím no..a stejně nebezpečně na mě působí zatím umírnění svobodní...no a očividně jsme se všichni shodli na tom, že musí být nějaká pravidla pro přistěhovalectví a a že problematika se sociálně slabími se musí řešit..vlastně jsme se shodli dost ne..??
29. duben 2010, 15:02
65 | vhoo
šéf: anglii obdivuji kvůli jiným věcem než politice, politicky je mi nejblíže švícarsko , jinak bych chtěl poděkovat za tu věcnou a celkem i hodnotnou debatu , je vidět že v south parku je inteligentní humor a sledují ho inteligentní lidé ( vesměs ) až na tu menšinu co se na to dívá jen kvůli sprostárnám :)
29. duben 2010, 15:06
66 | Šéf
Proč bych to nesrovnával, obojí je poněkud neobvyklej vztah. Ta kytka poněkud víc, ale princip chápeš, ne?
Proti gustu žádnej dišputát, ale! Mě do toho nic není s kým nebo s čím si kdo chce žít (pokud to je v souladu se zákonem), jenže proč kvůli tomu zavádět nějaký speciální práva, který maj jen symbolickej smysl, a navíc je prosazuje jen hlasitá menšina daný skupiny a Michael Kocáb, zatímco mlčící většina tý skupiny se ničeho takovýho nedoprošovala.

29. duben 2010, 15:49
67 | Emo-T
ShadoW souhlasim zdravotnictvi je neco jineho nez hasici ale uvedom si ze udelat reformu typu privatizace pojistoven by neudelala nic jineho nez monopol pojistoven ktere nezajima stav pacienta ale vydelek a pokad se to té konkretni pojistovne nevyplati pacienta lecit tvz.vydělat na jeho nemoci pak jiz zminovanou nemoc nebudou lecit viz. příklad Amerika a jeji "velke" procento uspesnosti v leceni rakoviny.Konkurenceschopnost je největší výmysl židů ,který jim slouží jako obrana kapitalismu,stejen tak falesne a populisticke nazory socialismu,ovsem souhlasim se socialistama ve vedeni zdravotnictvi(příklad Francie a Kuba nejlevnější a zároveň nejvyšší uroven zdravotnictvi)
29. duben 2010, 16:23
68 | Strike210997
Hele, neni chyba v: Příští epizoda vyjde za 176 dní?
29. duben 2010, 16:36
69 | Šéf
Ježiši Kriste, konspirátoři už i tady!!!!

Emo-T, proč myslíš že na Kubě a ve Francii je nejlevnější zdravotnictví na světě? Protože to tvrdil demagog Michael Moore v tý svý slátanině lží a polopravd? To snad nemyslíš vážně.
A prej nejvyšší úroveň .. to už fakt musí bejt vtip. Na Kubě manipulujou svoje statistiky aby ve světě vypadali líp, a pokud jde konkrétně o tu nemocnici kam jel Moore v tý sračce Sicko, tak ta byla zrovna jen pro nejvyšší třídu, na Kubě pro běžný lidi absolutně nedostupná, Moore to měl předem zaplacený, a i tak se kvalita tý kliniky nedala srovnávat s obyčejnou nemocnicí v USA.


Strike210997: Není, oni mají zase přestávku v půlce sezóny.

29. duben 2010, 17:02
70 | muliku
Strike210997: proc by tam mela bejt chyba?
29. duben 2010, 17:45
71 | Krámy na chleba namazat
Vítám autorovu snahu vystoupit z davu brblačů u píva a pokusit se sám přispět k vyčištění české politické stoky. Stejně tak respektuji jeho právo o tom informovat na svých vlastních stránkách ve článku, který není nikdo nucen číst.

Malé strany volím ze zásady a SSO je spolu s piráty a dělníky kandidátem na můj hlas. O dělnících přes všechny jejich chyby uvažuji právě proto, že je vládnoucí oligarchie zakázala a hlas pro ně by byl potestem proti tomu, aby mi někdo určoval co si mám myslet a koho můžu volit.

Každopádně největší chybou je, jak v článku správně poukázáno, volit zdiskreditované parlamentní nebo médii propagované malé strany (Hop09, VV), protože "mají šanci na zvolení", případně "je to menší zlo".
To je chování ovce která bečí se stádem či přizdisráčů typu kam vítr tam plášť. Takoví lidé, kteří volí ty samé bastardy stále dokola z důvodu, že ostatní ovce je volí taky, mají plnou zodpovědnost za to v jakém stavu se naše demokratůra nachází a nemají nárok si na nic stěžovat.

29. duben 2010, 18:00
72 | Krámy na chleba namazat
Ještě doplním, že pokud někoho zajímají informace od novináře, který jako jeden z mála jde proti proudu (podobně jako mezi politiky náš prezident), tak doporučuji články Adama B. Bartoše na serveru prvnizpravy.cz
29. duben 2010, 18:11
73 | Šéf
Na zákazu strany DS je vidět, jak je u nás pokřivená spravedlnost. Zakázali ji údajně kvůli prosazování politiky směřující k potlačení lidských práv, což se ale dá říct že prosazujou i parlamentní strany, obzvlášť ČSSD a KSČM, ale ani ODS, TOP09 nebo SZ v tomhle směru nejsou čistý, takže by je měli zakázat taky :).

Ale zrovna DS(SS) není moc dobrá volba, sice v televizi nebo na lžiDnes furt tvrděj jak je ta strana strašně extrémně radikálně krajně ultrapravicová, přitom její program je samej zákaz (např. pornografie), omezení, posílení pravomoci policie, upřednostňování družstevního vlastnictví před soukromým, stavění zájmu společnosti nad zájem jednotlivce atd. atd. To nejsou zrovna pravicový teze. Nebo je ta strana stočená tak radikálně doprava, až je vlevo.

DSSS podle mě existuje akorát od toho, aby prostě existovala a potvrzovala tak právo na svobodu slova a politickou svobodu - s čímž zrovna u nás máme trochu problémy - viz rozpuštění DS. Ale není tu od toho, aby ji někdo soudnej volil, program tý strany má až moc blízko k národnímu socialismu a o to snad nikdo nemůže stát.

V USA například existuje nacistická strana a veřejně prezentuje svoje radikální názory, ale nikdo ji nezakazuje, protože by to bylo v rozporu s prvním dodatkem ústavy. Stejně ji volí tak málo lidí, že je ta strana prakticky neškodná.
A s DS je to u nás podobně, až na tu svobodu slova ...

29. duben 2010, 18:46
74 | Drom
Nigel Farage je vyborny politik a podporuje stranu Svobodni. Nicmene se obavam, ze tato strana nema moc sanci. To by musela uplacet lidi 30ti korunama jako Paroubek a spol.
29. duben 2010, 18:50
75 | Drom
btw. na webu neni jedina reklama (nebo o ni nevim, takze jako by nebyla), tak nevidim duvod, proc by si autor webu nemohl nejakou decentni reklamu (navic na vlastni osobu) na web hodit? Prijde mi to fer.. dela to zadarmo a koho to nezajima, tak to cist nemusi.
29. duben 2010, 19:05
76 | ja11
DS- je nejhorší možná volba a snad jí můžou volit jen poblázněn čeští neonacisté!

I přez můj odpor k DS bylo její zrušení na základě ohrožování demokracie a prosazování neonacismu nemístné a ironické, tak demokracie nemůže fungovat.!!!KAŽDÁ STRANA MÁ PRÁVO PREZENTOVAT SE LIDU!!! zrušena měla být na základě krádeže hlasů České republikánské straně!

29. duben 2010, 19:22
77 | ja11
Šéf: svoboda volby a slova je dobrá věc, ale je tu otázka potencionální nebezpečnosti této strany, a jak daleko má od slov k činům, dnes mluvý o ,,očištění českého bílého lidu,,, ale nerad bych se dočkal až s tím opravdu začnou!!!

V USA například existuje nacistická strana......je prakticky neškodná!
???????????????????
A kolik má na svědomí vražd amerického barevného abyvatelsva, to tě asi nezajímá!!!

29. duben 2010, 19:32
78 | djuj
Nejsem také dvakrát nadšený Shadowovou propagací své pol. strany na těchto stránkách, ale někdo to lidem opravdu říct musí. Volit mezi ČSSD a ODS a doufat, že vyhraje "menší zlo" je to, co přesně tyto dvě strany čekají. Proto si mohou dovolit dosadit na post předsedy Parbouky, Topolánky a Nečase.
Všechny snahy jsou ale marné, nevěřím, že by lid tady byl natolik inteligentní, nebo alespoň patriotistický, aby dokázal nezvolit to,v čem má jakousi jistotu - taková ta jistota - no, líp už nebude, ale o moc hůř snad taky ne, vždyť už tady jsou pár let a nic špatnýho se neděje, tak je zvolím znovu a zase to na pár let odvrátím...
To je absurdní. Důležité je, aby si člověk vybral stranu, která mu sedí a když ne úplně, alespoň natolik, aby mohl jít k volbám, volit a říct - možná nevyhrají, ale volil jsem stranu, kterou respektuji a které si dokonce mohu vážit! Pokud je člověk, který tohle může říct o dnešní ODS, nebo dokonce o ČSSD, tak je to absolutní hlupák. Já Svobodné volit nebudu, moc si mě nezískali, ale je mi osmnáct, takže moje první volby a já hodlám volit ČPS - českou pirátskou stranu. Ano, je jasné, že nevyhrají, ano, je velmi pravděpodobné, že nezískají ani jediné křeslo, ale za pokus to stojí a je to strana, jejíž názory se mi líbí.
Kdyby tohle udělal KAŽDÝ v ČR, tak pokud se to tu nehemží jen samými debily, bylo by na světě hned lépe. Je jedno, jestli by vyhrála TOP09, Svobodní, VV, nebo jiní... Ale ty strany, které teď "ví", že mají navrch a že to mají vyhráno - ty by se konečně třeba alespoň začaly snažit.

LIDI, udělejte proboha něco pro tenhle stát. Vzpomeňte si na porevoluční republiku, vzpomeňte si na léta, kdy byl Klaus ministr financí - jak to tu vypadalo a jak to tu vypadá teď! Nebýt Klause jako prezidenta, také bych byl nejspíš českou politikoku zhnusen.
Já jen doufám, že se stane zázrak.

29. duben 2010, 19:49
79 | djuj
A ještě bych se chtěl zeptat - v otázkách a odpovědích jsem našel, že byste snížili sociální dávky pro nezaměstnané.
Jak by se to mělo se sociálními dávkami pro tělesně postižené a pro důchodce, nebo jinak pracovně indisponované osoby?
Z roku 2009 na rok 2010 se snížily přijmy pro postižené a důchodce, hodlá vaše strana zachovat stejné příspěvky, zvýšit (alespoň na hodnoty z roku 2009), nebo naopak také snížit?

29. duben 2010, 20:08
80 | Strike210997
muliku: je to dlouho
29. duben 2010, 20:33
81 | Šéf
ja11: Jak daleko mají takový strany od slov k činům nevím, ale dokud nezískaj většinu v parlamentu, jako strana jsou neškodný.
To že mluvěj o očistě, s tim se nedá nic dělat. Až spáchaj nějakou násilnou trestnou činnost, potom můžeš stíhat jednotlivý členy, který jsou za to zodpovědný, případně celou stranu, pokud se jednalo o organizovanej zločin. Ale dokud jen kecaj, tak ať si klidně kecaj, protože je stejně nikdo nebude poslouchat.

A kolik maj na svědomí vražd z rasovýho důvodu členové neonacistický strany v USA - to nevím, odhaduju že žádnou, politická strana si nemůže jen tak dovolit páchat vraždy, protože pak už by skutečně porušili zákon a zrušili by je (hlavně by nejspíš zrušili ty členy co ty vraždy páchali, a to doslova).
Za tímhle bych spíš hledal White Power skiny nebo členy Ku-Klux-Klanu co jednaj na vlastní pěst, ale ve skutečný politice se neangažujou.

29. duben 2010, 20:36
82 | Emo-T
Šéf: to neni pravda co ty říkaš kubánské doktory posílají na mise všude po Světě a jsou to normalni doktori na rozdil od americkych, nejsem priznivec techto nihilistickyh nazoru o Kube a podobnych statů,ano i v absolutnim bordelu se občas najdou perli.To neni jenom od pana Moora ale tento nazor jsem si potvril u sveho znameho ktery si poranil prst cekal na normalni vysetreni pet hodin v nemocnici nez ho vzali a jeste s tim mel problemy kvuli pojistovne!Není to problém jenom ve zdravotnictvi cely kapitalismus je od zarodku prohnily je to zatim nejduvtipnejsi lez kterou jsem kdy slysel a to pocitam i socialismus.Ano v kapitalismu schopnejsi lide maji vice penez clovek by rekl ale jakou sanci ma clovek v africe kde mu znicila firma Shell zivotni prostredi,zamorila ropou kvuli americkemu a kanadskemu monopolu tam v Africe nekolik desitek neli stovek tisicu lidi umira na rakovinu a podobne sracky kvuli neustalemu paleni plynu ktery by se dal vyuzit protoze se tam nachazi v skoro citem stavu ale kvuli nesmyslnemu monipolu se musi palit,getha na predmesti ve velkych mestech ani stanová mesta v USA take uz neutaji nedelam si zadne iluze o Americe jako zemi svobody!
29. duben 2010, 21:01
83 | ShadoW
djuj: Ve volebním programu to je stručně zmíněno v části XI., 3. a 4. bod. Jednoduše řečeno se zasazujeme o zpřísnění podmínek pro získání nároku na invalidní důvod a, co se starobního důchodu týče, přejít na jiné způsoby zabezpečení ve stáří.
29. duben 2010, 21:05
84 | Janus
Erathia knight napsal:
Janus, omlouvám se za přímou reakci, ale snad to tolik nevadí, ostatně tu jsou většinou lidi relativně na úrovni, co jsou schopní normálně komunikovat :) Já chtěl říct, že to volení loserů JE pokrok, je to minimální posun, ale pořád radši pomalý a nejistý posun NĚKAM, než jistý a rychlý posun tam kde už beztak jsme - to totiž znamená likvidaci vývoje, a to zatím podle mě není úplně žádoucí :)
____
Ptal jsem se rodiny a známých, koho budou volit. Z 20 dotázaných bylo 100% odpovědí buď ve smyslu "volí jen voli", nebo "Paroubka nechci tak půjdu do ODS"...
Nevím jestli je to zaostalost, nebo lidé prostě chtějí zvolit tým který vyhraje...

Právě proto jsem musel zvolit tuto strategii. Když budu volit malou stranu, která mě zaujala, hlas propadne. Zvláště díky nevoličům... Ale když se víc lidí domluví na jedné straně, je tu reálná možnost jí tam protlačit a ukázal ostatním že čr se netočí jen kolem ods a čssd. A když nesplní svoje sliby, dohodneme se pro jinou. That works!

Idea demokracie, kdy každý volí svobodně neovlivněn propagandou je nádherný sen a věřím, že jednou to tak skutečně bude. Ale zatím je potřeba tato náhražka, dokud se zbytek národa neprobere...

29. duben 2010, 21:12
85 | ShadoW
Janus: Možná bys to mohl svým příbuzným a známým vysvětlit a snažit se je přesvědčit. Já zastávám princip „think locally, act locally“, tedy začínej jednat vždycky u sebe a svých nejbližších. To s tím propadnutím hlasu jsem doufám už dostatečně vysvětlil v článku který komentuješ -- četl jsi ho vůbec?
29. duben 2010, 21:25
86 | Šéf
Pro Emo-T:
To že posílaj doktory po celým světě znamená možná tak že maj dobrý kapacity v oboru, ale to ještě neznamená že maj dobrý zdravotnictví, tam jde i o kvalitu nemocnic, hygienu, technický vybavení, a v tomhle směru opravdu pochybuju že je na tom Kuba tak dobře.

Shell.
Za prvý, Shell je britsko-nizozemská společnost takže o jakým americko-kanadským monopolu se tu bavíš?
Za druhý, monopol nemá v kapitalismu co dělat, v kapitalismu je důležitá konkurence.
Za třetí, že na některejch ropnejch polích v africe nikdo netěží, to není vinou kapitalismu, to je vinou lidí který maj možnost těžbu zahájit, ale neudělaj to.

A ohledně ghett a stanových měst v USA. To jako má bejt taky vina kapitalismu? Nebo spíš vina lidí, který nehnou prstem, aby nějak zlepšili svoji životní úroveň?
To se má stát starat o lidi, který ač by se o sebe dokázali postarat sami, tak to nedělaj? Takhle se nikam nepohneme, protože lidstvo akorát zlenoší a bude si myslet že však "oni" to nějak vyřešej.

To co říkáš nedává vůbec žádnej smysl, tvůj způsob debaty mi přijde mi to asi jako řeč toho třináctiletýho dítěte, co mluví na summitu OSN o globálním oteplování. Jakou váhu asi může jeho názor mít, co?

Přijdeš mi jako někdo co prostě cíleně vyhledává zápory kapitalismu a zaujatě s nima argumentuje. Určitě nějaký jsou, to nepopírám, ale oproti záporům ostatních systémů nejsou to ještě není tak hrozný, a zase je potřeba zohledňovat i klady. V žádným jiným systému se zatím nedosáhlo takových úspěchů na poli ekonomie, vědy a techniky, jako v kapitalismu.

Mimochodem, když teda ne kapitalismus, tak co teda? Zatím akorát haníš systém, ale nic lepšího jsi nenavrhl.

29. duben 2010, 21:36
87 | Carloscz
Perfektní článek, zastávám totožný názor, ostatně jako většina lidí, co sleduje politiku jinak, než prostřednictvím mainstream medií.
29. duben 2010, 23:50
88 | Kerberos
Ten, co zabil Kennyho:

Psal jsi, že by sem neměl ten článek dávat. Psal bys stejně i v případě, že by podporoval nějakou levicovou liberální stranu, která by ti narozdíl od svobodných vyhovovala?

JInak to že se svět spojuje neznamená, že si sem musíme natahat všechno možný. Nevidim důvod někomu zakazovat tady bydlet, když veškerý zkušenosti svědčej o tom, že když tady ten někdo bude ve větším množství, tak to tady půjde do kytek. Je to úplně stejný jak v přírodě. Stát je jako ekosystém. Když do něj nataháš cizí druhy, tak se změní a pokud to budou nějaký opravdu škodlivý druhy, tak ho to může i zničit, což samozřejmě odnesou všichni účastníci daného ekosystému.

29. duben 2010, 23:56
89 | Kerberos
Ten, co zabil Kennyho:

Jo, jentak mimochodem - nejde dohromady bránit islám a zároveň bránit homosexuály. Udělej si v tom trošku pořádek :)

30. duben 2010, 01:53
90 | kultx
ShadoW: Tento web sleduji již několik dlouhých měsíců, ale k registraci mě "vyprovokoval" až tento tvůj článek. V podstatě nemám žádnou otázku, jen jsem chtěl říct, že určitě není nutno se za zveřejnění omlouvat. Jednak je to svaté právo autorů webu a především pak: South Park je mnohdy političtější, než cokoliv jiného v televizi :)

Závěrem snad jen popřeji hodně štěstí, a to nejen Svobodným, ale v podstatě nám všem. Žiji nedaleko Brna, studuju, je mi 23 let a od osmnácti jsem nevynechal jediné volby. Dlouhodobě jsem volil ODS, ale v současnosti nejvíce tíhnu k programu Konzervativní strany, případně Svobodných, i když - a to tě asi nepotěším - ani nad ODS jsem ještě pořád nezlomil hůl.

Nicméně, z toho, že pouhý měsíc před volbami nejsem stále rozhodnut, žádnou velkou radost nemám. Asi to vyřeším tak, že někdy v půlce května pročtu programy výše zmíněných stran a zvolím podle aktuální nálady. Není to sice můj styl, ale vzhledem k nedostatku času a znechucení českou politickou scénou budu rád, když vůbec něco vyberu.

30. duben 2010, 07:25
91 | Lenny
Som zo Slovenska a chcem povedať že tu máme úplne rovnaký problém. 35-40% hlasov má na konte smer a o zbytok voličov sa bije ostatných 7 strán ktoré sa držia tesne nad hranicou zvolitelnosti... Teda ľudia ktorý práve nemajú v láske nášho milovaného premiera Fica sa snažia za každú cenu presadiť menšie zlo tým že dajú svoj hlas inej strane ktorá má v preferenciach 5%+. Aj tak ale je velké percento nevoličov ktorý síce nadávajú na terajšiu vládu, no nič sa s tým nesnažia robiť.... WTF?!?
V každom prípade na našu politickú scénu prišla nová strana SaS (Sloboda a solidarita ... mimochodom podobný názov ako vaša strana) ktorá už teraz ukazuje 8-12% podporu voličov. Keby som mal o rok viac určite si urobím čas a prídem k volebným urnám.
Myslím si že politické strany by sa mali každé volebné obdobie meniť vo vláde a nenechať geriatriu ktorú zaujíma iba ich dôchodok.. (nie náš, ako to spomínajú v predvolebných kampaniach) nahrabať si iba pre to že nie je koho voliť. VŽDY JE KOHO VOLIŤ! Predsa na slovensku je viac ako 8 strán!

30. duben 2010, 15:59
92 | ten, co zabil Kennyho
Kerberos: Já nejsem levičák a reagoval bych stejně i kdyby sem ShadoW hodil odkaz na stranu kterou chci volit. tohle je prostě stránka o south parku. Co se týče těch homosexuálů a islámu: Já neříkám, že souhlasím s islámem. Ale prost si nemyslím, že je správný podporovat lidi jako je Geert Wilders, podporovat myšlenky toho, že se musíme separovat a dát si pozor než nás někdo zničí. Musíme předcházet problémům, to ano, ale nějak normálně. říct si, že oni se množej rychleji než my (což je pravda) a často jsou radikálnější ve svých názorech (což může být taky pravda) je důvod proč se uzavřít a nepustit je sem, my prostě přijde krátkozraké. jak říkám..musíš mít pravidla..musíš mít zásady, aby se tady nezačli uznávat nějaký zákony a zásady, který s naší kultorou nemají nic společnýho. ale musíme být taky otevření světu. jsme v 21. století ty jo...no a jak říkám..to že podporuju tuhle myšlenku toho, že není dobrý razit tuhle..no řekněme lehkou nevraživost neznamená, že souhlasim s mnohoženstvím, zahalováním, nesouhlasem s homosexualitou a jinýma věcma. Já podpouju, že by měl každý mít právo na to být jaký chce. a tím, že začnu někoho tvrdě odsuzovat za to, že to vidí jinak než já bych byl dost pokritec nemyslíš...ale neznamená to, že mám tím pádem jeho názor...takže myslím, že pořádek by sis v tom měl udělat hlavně ty...myslím, že teď sem to napsal tak, že musíš chápat jak sem to myslel...(popravdě myslím, žes to musel chápat už předtím, ale chápat si to nechtěl..)
30. duben 2010, 16:09
93 | ten, co zabil Kennyho
no každopádně bych rád dodal: Shadowe, já proti tobě nic nemám a ani proti tomu, že lidi budou volti tvojí stranu..nerad bych aby došlo k nepochopení... To že se politicky angažuješ je super a to že podporuješ pravicový strany taky... south park je sice politickej seriál, ale to je něco jinýho než tady řešit politiku naší. Tenhle web je podle mě výhradně o south parku.. ale vůbec tím nechci útočit na tvou osobu..jen sem prostě chtěl vyjádřit, to jak tyhle stránky vnímám já a že není dobrý ( jenpodle mě samozřejmě) vkládat naší napjatou politickou situaci už i sem. A ta polemika s vašimi body..prostě jestliže uznáváš demokratický myšlenky (jakože jasně že uznáváš), tak si musel čekat nějakej ten protiargument. A zas nemyslim si, že by to ode mě byli jen nějaký plky fanatickýho odpůrce nebo tak (myšleno, že to nebylo právě to zmíněný : svobodní smrdí... protože to já si ani nemyslim.)..takže tak no..
30. duben 2010, 20:46
94 | djuj
ShadoW:
Aha, děkuji,
ale co např. v případě hrazení kompenzačních pomůcek pro tělesně postižené? I zde se strhávalo, což vidím celkem negativně, jelikož spousta handicapovaných potřebuje kompenzační pomůcku, ale nemá možnost si ji zaplatit, protože cena se pohybuje v řádech sta tisíc.
Stát to asi ale také stojí nemalé peníze, jaké kroky byste učinili v této situaci?

30. duben 2010, 21:14
95 | ShadoW
djuj: Zrovna v tomhle případě si nemyslím, že by mělo dojít k výraznému snížení. Problém není ve výši příspěvku, problém je v tom, že hodně lidí zneužívá současný stav. Invalidní důchody dneska dostává kdekdo, na úkor lidí, kteří finanční pomoc opravdu potřebují (např. jak ty říkáš na kompenzační pomůcky).
30. duben 2010, 21:22
96 | ja003
O politiku se nezajímám a ani se zajímat nehodlám...možná proto, že jsem ještě tak mladý. Třeba za pár let změním názor a budu moci nějak na tento článek reagovat (dokonce jsem ho celý přečetl...i pár komentářů).
Někdo si tu stěžoval, že tu takový článek nemá co dělat....tak to je asi slepej, protože hned první věta:'Upozornění: tento článek se netýká přímo South Parku, proto jej není nutné vůbec číst a zabývat se jím.' to jasně vysvětluje.

Proč sem vlastně píšu....chtěl jsem se jen ShadoW zeptat, jak jsi se proboha dostal na svá mladá kolena na politickou dráhu?...četl jsem v tvém životopise, že studuješ, vyučuješ a bůhví co ještě. Jak se to všechno dá stíhat?...co vlastně tvá kandidátská činnost obnáší?

30. duben 2010, 21:43
97 | ShadoW
ja003: To je dobrá otázka. Tuhle stranu jsem objevil celkem pozdě, tuším v květnu 2009, a protože se mi líbilo její zaměření, rozhodl jsem se někdy na konci minulého roku stát registrovaným příznivcem. Trvalo mi to asi půl roku, než jsem se k tomu kroku odhodlal; chtěl jsem si být jistý, že to myslí vážně a že se nejedná o nějakou jednorázovou nadšeneckou akci.

Nejsem členem strany, takže nechodím na schůze, ani se aktivně neúčastním sněmů či interních hlasování. Jak jsem psal v článku, je to hlavně z důvodů časového zaneprázdnění jinými věcmi. Navíc, jak to tak znám, tyhle věci bývají dost otravné. Radši veškeré dění sleduju zpovzdálí a dělám si na věci vlastní názor. Možná se časem stanu plnoprávným členem, ale zatím k tomu nemám důvod. Moje kandidátní činnost obnáší přesvědčování svých blízkých a dalších lidí, aby šli k volbám a případně tam vhodili lístek s mým jménem.

30. duben 2010, 22:49
98 | ja003
A třeba když budeš mít nejvíce hlasů ze všech Svobodných kandidátů, znamená to nějaké 'povýšení' či co?

A když nejsi člen strany máš třeba možnost dávat návrhy řekněme na nějaká pravidla strany?

30. duben 2010, 23:01
99 | Max1987
volte českou pirátskou stranu ! :-)

http://www.ceskapiratskastrana.cz/pages/ceska-piratska-strana/volebni-program-2010.php

30. duben 2010, 23:08
100 | Max1987
"94 | djuj"

už jsi někdy viděl lvici která se stará o nemocného potomka já ne ona ho sežere aby měla mléko pro své zdravé jedince

30. duben 2010, 23:34
101 | ShadoW
ja003: Ne, pořadí na kandidátní listině Svobodných je chronologické, tedy ten, kdo se přihlásil na kandidátku jako poslední, je na konci (můj případ). Pořadí a preferenční hlasy jsou k tomu, aby se v případě úspěchu podle nich stanovilo, kdo půjde do parlamentu. Jak už jsem psal, jako nečlen nemám možnost zasahovat do strany zvnitřku, ale zatím jsem s prací ostatních členů spokojený, takže pro to nemám důvod. Časem to možná bude jinak.
01. květen 2010, 02:44
102 | bressanutti
Díky za aktivní přístup a hodně štěstí!

A částí diskutérů, která se tu projevila jako č....i, se nenech rozhodit, holt má web velkou návštěvnost, takže (bohužel) přirozená a neodstranitelná podmnožina dementů, přítomná v každý skupině lidí, čítá už na tomhle plácku víc kusů :-)

Za sebe mohu říci – budu volit SSO. Ačkoliv nesouhlasim uplně se všim, co maj v programu, je toho nesouhlasení míň, než u jinejch stran.

01. květen 2010, 12:58
103 | Kerberos
ten, co zabil Kennyho:
Proč pořád zmiňuješ, že jsme v 21. století? To snad má znamenat, že my děláme něco líp než někdo, kdo to dělal před náma? Představuješ ukázkovou víru v pokrok, ale tady žádnej pokrok není. Pokud si nedáme na ně bacha a pustíme si sem všechno možný, tak nás prostě za chvíli přemnožej a i seberozumnější zákony nám budou k prdu, protože oni je prostě změněj. Probuď se už proboha, svět není růžová pohádka, ve který se všichni budou na konci držet za ručičky a zpívat haleluja...A jestli si připadáš jako pokrytec, když uznáváš cizí právo na volbu, tak mám pro tebe skvělé řešení. Podporuj identitu. Jejich identitu na jejich území, naši na našem. To je koneckonců i pravá multikultura. TA může existovat jen tak, že jednotlivé kultury zůstanou zachovány, ne že se smíchá vše se vším do multietnickýho guláše...A mimochodem - to, že uznávám něčí právo na názor neznamená, že s ním musim i souhlasit a nemůžu se před ním chránit, pokud se jím cítím ohrožen. A pokud prostě vidím, že čím víc tady budeme mít muslimů, tím to pro naši svobodu slova a západní kulturu bude horší, tak je prostě v rámci pudu sebezáchovy tady u nás podporovat nebudu. A přesně proto budu s radostí podporovat i Wilderse.

01. květen 2010, 13:52
104 | SuViCZ
Přečetl jsem si internetový stránky svobodnejch občanů a souhlasim s nima,hlavně to s tim státnim dluhem se mi líbí,některý změny jsou sice podle mě až moc fatální,ale myšlěnku maj dobrou a lidi jako takový jsou v pohodě,ale radši dám hlas VV,taky chtěj tuhle zemi oddlužit a maj i dobrou podporu na to,aby mohli něco změnit,takový SSO se do sněmovny zatim stejně ani nedostanou....A s tim,že na tenhle web nepatří politika nesouhlasim - vemte si,kolik lidí se na to mrkne a řekne si,že to má logiku a pujde volit - a o to přesně jde,týhle zemi vládnou neschopný hovada a díky tomu to s náma jde pěkně z kopce a je důležitý to změnit,takže oceňuju propagaci lidí,který to třeba budou dělat líp a jednou se díky tomu možná přiblížej 5ti % a potom budou mít i muj hlas.Zatim držim palce
01. květen 2010, 21:29
105 | Al-Ahmad
Sakra Hájku máš recht, budu Tě volit a ještě se stanu členem!
02. květen 2010, 00:25
106 | Nikdo
Internetové stránky o stranách nečtu, protože v nich píšou samé hezké věci, co tak nemyslí (a i kdyby mysleli, tak je to přejde).
Můj otec má jistý nižší post v KDU-ČSL, takže mě pořád topí tím, jak TOP 09 podvody ovlivňuje lidi, aby "jeho stranu" vyšachovali. S důkazy, které má, s ním musím souhlasit, ale to zmiňuji jen proto, že politika je "mnohem" větší špína.
Sám momentálně už pár let pracuji na politickém systému příliš složitém na krátkém vysvětlení, ale strana Svobodni je mu rozhodně blíž, než kterákoliv jiná.

02. květen 2010, 01:33
107 | NihilihiN
čupr.... jsem jedna z těch kapek, která volí neparlamentní strany, byl jsem u voleb již třikrát a víte co, neztrácím naději

Kerberos :D tak je nám líto, pravdu měli Mormoni

02. květen 2010, 02:05
108 | Kazu
Sakra, shadowe, ze začátku mi to připadalo přehnaný propagovat tu svoji politickou stranu, kterou mimochodem budu volit, ale když jsem se tu dočetl pár příspěvků od "pro lidi" zaměřených jedinců jako ten, co zabil Kennyho nebo vhoo, řikam si dobře si udělal, lidi se aspoň něčemu přiučej (vážně to potřebujou).
02. květen 2010, 21:11
109 | ten, co zabil Kennyho
hmm..tak jako koukám, tak sem za kokota už jen proto, že si myslim, že by lidi měli hledat spíš smír než rozpor..hmhm..tak asi nic..no hlavně ať to tady teda nevyhraje paroubek a komáři..v tom se naštěstí asi shodneme..
02. květen 2010, 21:26
110 | ten, co zabil Kennyho
Kerbereos: hele myslim, že naše diskuse je už zbytečná..mě přijde, že překrucuješ to co sem napsal, abys mi na to mohl odepsat po svém.. už tady jen plkáme to samé pořád dokola... A krom toho..vzhledem k tvým názorům na multikulturalismus sem pochopil, že my dva společnou řeč najít fakt nemůžeme. Tak příjemný zbytek života v Tvém bílém světě...
03. květen 2010, 00:06
111 | Šéf
Multikulturalismus je hlavně problém proto, že se snaží zařídit soužití v bezprostřední blízkosti dvou a více naprosto odlišných kultur, který si v názorech radikálně odporují.
Z toho od začátku kouká pořádnej průser, mírový soužití prostě z principu nemůže dlouho vydržet, jednou se kultury chtě nechtě musej střetnout, a logicky vyhraje ta silnější, což je právě v Evropě problém. Evropani se štítěj jakýhokoli boje, třeba i obrannýho, jako čert kříže. Aby to nebylo tak zjevný, tak se tu pro jistotu zavedl jistej newspeak - připosranosti se říká pacifismus, neochotě bránit se silou se říká humanismus, a naopak ochotě bránit se silou se teď moderně říká válečný štvaní.
No a aby tu někoho náhodou nenapadal nějakej ideozločin, například že se bude v případě nutnosti bránit sám, tak organizace jako EUSSR, OSN, IANSA apod. účinně šíří různý zákazy držení zbraní, aby někdo od ideozločinu nepřešel rovnou k válečnýmu štvaní, v lepším případě aby na všechny ideozločiny rovnou zapoměl a byl poslušnej pacifista a humanista jako všichni moderní lidi 21. století ...

03. květen 2010, 12:17
112 | ShadoW
Šéf: Já ti nevím. Rozhodně nemíním proti komukoliv bojovat, i když se mi multikulturalismus nelíbí. Lidé, kteří se sem stěhují odjinud, bývají většinou ti schopnější z jejich země. To, že jsou z jiné kultury, neznamená, že se časem nemohou přizpůsobit a začlenit do normálního evropského života. Jenom to občas trochu trvá. Vezmi si třeba početnou vietnamskou menšinu tady -- už tu jsou celou generaci, a mezitím se rozhodně stali přínosnými. Nebýt jich, jsem asi hlady -- o víkendech se stravuju výhradně v jednom malém asijském bistru u nás ve čtvrti, protože ostatní restaurace nejsou schopny nabídnout za stejnou cenu stejně kvalitní jídlo. Nebo mám spolužáka, který má příjmení Nguyen (zdravím!), a přesto mluví perfektně česky a je schopnější student informatiky než jsem já sám. Oproti tomu jsem například proti stavění mešit (a vlastně i proti stavění kostelů, ale to je jiné téma) a proti ustupování vlivů cizích kultur, či proti jejich zvýhodňování, ale nejsem proti tomu, aby zde arabští (nebo jiní) přistěhovalci žili. Nebo vůči nim dokonce nějakým způsobem bojoval.

Každopádně děkuji všem, kteří se ke článku vyjádřili, ať už pozitivně nebo negativně. Je zajímavé přečíst si politické názory fanoušků tohoto seriálu. Nečekal jsem, že budou natolik různorodé.

03. květen 2010, 14:51
113 | Kerberos
ten, co zabil Kennyho:

Nic nepřekrucuju, nicméně v jedný věci máš pravdu. My společnej názor nenajdeme, protože ty věříš v multikulturalistickou utopii, já ne. Já za multikulturu považuju více kultur fungujících vedle sebe, autonomních a vzájemně se respektujících a obohacujících, ne ten drogama a etnickou kriminalitou prosáklej bordel bez hranic, kterej tady vytvářej současní vesměs levicoví liberálové a lidé jim podobní...

03. květen 2010, 14:52
114 | Kerberos
Šéf:

Nádherně vystiženo.

03. květen 2010, 14:57
115 | Kerberos
Shadow:

Ona ta multikultura je o počtech. Pokud sem z jakýhokoliv etnika pustíme příliš lidí a zároveň nebudeme opravdu tvrdě tlačit na jejich integraci a přijetí našich hodnot, tak nám to časem přeroste přes hlavu. Jak říká kámoš - čínská restaurace je příjemné kulturní zpestření, čínská čtvrť s vlastními pravidly je problém. Další věc je pak ta, že i do západní Evropy nejdříve přijeli "ti slušnější a schopnější", ale jsou to vesměs jejich děcka, kdo dělá problém a totálně západ odmítá se vším všudy a naopak prosazuje cizí kultury. Jak těch se zbavit? My jsme v tomhle ještě v pohodě relativně, ale díky multikulti čeká lidi na západ od nás zatraceně těžká doba....

03. květen 2010, 15:01
116 | Šéf
Ale já si jsem docela jistej.
Tvůj spolužák nebo personál vietnamský restaurace o který mluvíš jsou právě jedni z těch, co si sem nepřivezli svoji kulturu (snad kromě toho jídla, to je ale spíš způsob obchodu než kultura), ale začlenili se do tý naší, říděj se našima pravidlama, a ne svými vlastními.
Problémy který některý vietnamci způsobujou jako pěstování trávy, to je záležitost policie, nelegální prodej textilií je záležitostí ČOI, mě se to přímo netýká, proti tomu bojuju maximálně tak že si to zboží od nich nekoupím.

Ale když mi příjde nějakej cizokulturní jedinec k autu nebo k domu a v rámci lepšího multikulturního soužití mi ho hodlá zapálit, jako se to dělo v Paříži, tak tohle teda ne. V takovým případě je potřeba vzít zbraň do ruky a bránit svůj majetek, nebo i holej život hrubou silou.

03. květen 2010, 16:30
117 | ShadoW
Kerberos: Naopak, jejich děti jsou ti, kteří nemají vazbu na původní společnost, protože tam nežili.

Šéf: Ano, přesně o tom píšu a souhlasím s tím. Integrování a začleňování přistěhovalců ano, podpora cizích kultur ne. Pokud naučíme ty lidi ctít naše hodnoty a právo, nevidím jediný důvod, proč by mělo dojít k takovým střetům jako ve Francii. To pěstování trávy nebo nelegální prodej jsou už jenom takové drobnosti, které ovšem provádí i jiní občané našeho státu.

03. květen 2010, 20:25
118 | cutedevil
Počkat..ShadoW = Ing. Pavel Krajsa? No nene
03. květen 2010, 22:07
119 | Kerberos
Shadow:

To nesedí, protože jsou to často právě děti přistěhovalců, kdo dělá největší bordel.

03. květen 2010, 22:22
120 | ShadoW
cutedevil: Ne, jsem Bc. Pavel Dvořák.
04. květen 2010, 01:11
121 | Krámy na chleba namazat
"to jsou jenom takové drobnosti"

Lidé chtějí zřídit domobranu kvůli Vietnamcům

04. květen 2010, 01:21
122 | Krámy na chleba namazat
04. květen 2010, 09:43
123 | ShadoW
Krámy na chleba namazat: To je naprosto irelevantní, mohl bych ti poslat tisíce odkazů týkajících se trestných činů jiných etnik.
04. květen 2010, 11:04
124 | Krámy na chleba namazat
A to je omlouvá? Protože jiná etnika to dělají taky, tak teda vlastně nevadí že všude kde se vyskytují vietnamské komunity je obrovský nárust trestné činnosti? Tak ať si to dělají ve své zemi!
04. květen 2010, 11:08
125 | ShadoW
Všichni lidé patří do nějakého etnika, včetně mě a tebe.
04. květen 2010, 11:57
126 | Šéf
Ale tohle by jim rozhodně nikdo tolerovat neměl, etnikum neetnikum.
04. květen 2010, 12:20
127 | ShadoW
Ano, samozřejmě. Jenom jsem chtěl podotknout, že pár odkazů na články o jednotlivých případech kriminality vietnamské menšiny u nás nemá žádnou statistickou váhu. Tuhle tématiku bych radši uzavřel. Co se radši zaměřit třeba na řešení státního dluhu?
04. květen 2010, 12:26
128 | hchkrdytyny
Článek se mi líbil, na těchto stránkách mě nijak neiirituje, a pokud jde o volbu menšího zla, myslím si, že je to taková ta cesta lehčího přizdisráčství, což je celkem normální v této zemi. Pořád lepší volit VV než komunisty.
04. květen 2010, 19:49
129 | Ellesmérys
No tak nějak sem tedle článek přehlíd,ale nakonec sem rád,že jsem si ho přečetl.
Trochu jsi mi na to změnil názor...
Taky si řikam že chceš nálakat nový voliče kvý straně ae pokud to nevnucuješ tak v poho :-)

04. květen 2010, 19:58
130 | Shianae
No přečetla jsem si váš program, nebo spíše jen body co mě zajímaly jako například - školství, zdravotnictví.. a svobodné volit rozhodně nebudu..:D V ničem pro mě nevidím žádný prospěch.. Navíc prachy na to abych si platila vysokou vážně nemám, takže kdyby se na vysokých zavedlo školný, nevím kde bych na to vzala. Myslím, že stát platí mnohem více zbytečných věcí než vysoký..
Státní maturita se mě už netýká, a nechápu důvod zrušení 9. třídy a toho, že kdo na to bude mít může skončit školu kdy chce.. To jako pak půjde 11 letý dítě na střední? :D Asi jsem to špatně pochopila..

Já budu volit ČPS..:D Zatím pro mě nejsympatičtější stranu..:)

04. květen 2010, 20:28
131 | CB. CTOKOKOTOB
Pokud vyhrajou socani v čele s Paroubkem, tak za to budou moc vděční všem Svobodným Suverenitám, jimž není nikdy nic dost pravicové.
04. květen 2010, 21:04
132 | ShadoW
Shianae: Svobodní mají v oblasti internetu a autorských práv podobný program jako piráti, jenom se zabývají i jinými věcmi, nejenom tím. Co se týče oblasti školství, devátá třída je opravdu pakárna a omezovat tvůrčímu rozletu talentovaným dětem by se rozhodně nemělo. Pokud je někdo psychicky vyspělý natolik, že má na to nastoupit na střední -- co já vím -- ze sedmé třídy, proč mu bránit? A zavedení školného na vysokých školách by samozřejmě šlo ruku v ruce s výhodnými půjčkami.

CB. CTOKOKOTOB: Ne, za to budou vděční voličům, kteří se nepoučili, a (opět) jim skočili na špek.

04. květen 2010, 22:08
133 | CB. CTOKOKOTOB
=> 132:
Jsem rád že si rozumíme.
Už dlouho se domnívám, že Svobodný Suverenní Libertas je socanský špek.
Akorát rozdělený na více špíčků. Co kdyby přece jen motyka spustila a všechny tyto strany dohromady získaly 5%.

04. květen 2010, 22:15
134 | CB. CTOKOKOTOB
Mimochodem, pane bakaláři, jak se díváte na Janouchovu iniciativu "defenestrace" (zaškrtávání kandidátů odspoda, aby tito lidé jako Vy nebo já vytlačily ty lumpy z předních míst)?
04. květen 2010, 22:26
135 | Metcheque
Docela mě mrzí, že se tady web primárně určený pro fandy South-parku využívá k propagandě (ultra)pravicové strany. Jako občan nižší střední vrstvy bych teda ve společnosti spravované Svobodnými žit nechtěl, můžu-li mluvit za sebe.
04. květen 2010, 22:38
136 | ShadoW
CB. CTOKOKOTOB: Myslím, že to co píšeš, nedává žádný smysl už z definice. Na zaškrtávání kandidátů odspoda, i když jsem sám na posledním místě kandidátky, nevidím nic inteligentního. Tak či tak dají hlas straně, se kterou nesouhlasí. Navíc není zaručeno, že ten, kdo je úplně naspodu, nebude větší grázl než ti nahoře.

Metcheque: A mě například mrzí, že si někdo myslí, že Svobodní jsou ultrapravice (i když u tebe jenom v závorce). V tom případě by komunisti museli být ultrasupermegagigalevicová strana a DSSS ultrahypermegahustokrutěpřísněbarbrastreisandovágigalevicová strana.

04. květen 2010, 23:08
137 | CB. CTOKOKOTOB
=> Mně liberální pravice docela sedne.
Ale jen málo věcí nemusím ještě více než Paroubka. Jednou z nich je náboženská pravice.

06. květen 2010, 16:16
138 | Kerberos
DSSS už není tak brutálně levicová jako bejvala dříve...
06. květen 2010, 19:50
139 | CB. CTOKOKOTOB
-> Kerberos: DSSS = Dělnická Strana Svobodné Suverenity?
06. květen 2010, 23:28
140 | ShadoW
Kerberos: Četl jsi program? Jsou možná méně brutálnější, ale stále jsou levicovější než komunisti.
08. květen 2010, 17:26
141 | Kerberos
Stokokotov:
Co to meleš?

Shadow:
Jo, četl, levicoví jsou, byť už ne tolik, ale pro mě je teď podstatně důležitější, že je všichni považujou za ultrapravici, takže jejich podpora fakticky bude podporou možnosti bavit se časem ve společnosti nějak o skutečné ultrapravici vůbec...

11. květen 2010, 22:58
142 | VierAsse
Svobodní mají můj hlas a pokud mohu posuzovat úroveň člověka podle kvality jím vykonané práce, pak vidím, že u tebe, Shadow, i ta politika může za něco stát.
12. květen 2010, 18:31
143 | CB. CTOKOKOTOB
JJ Shadow má místo ve sněmovné jisté :-)
A kdoví, třeba i tím premiérem bude

18. květen 2010, 11:14
144 | Satalin
Svobodné jsem volil při krajských volbách, po jejich neúspěchu jsem doufal, že se třeba dají dohromady s Bobošíkovou, že vytvoří anti-EU koalici, aby měli aspoň šanci na nějaký ten mandát, nicméně nikdo se k tomu neměl a preference obou stran spadly a už nerostou. O svobodných už skoro slyšet není a Bobošíková sem tam kvákne něco o Sudetech a to ja asi tak všechno. Bohužel mě to dost zklamalo a budu volit Topku, protože má mnohem větší šanci na úspěch a i názorově je mi bližší. Jinak ještě myslím v předminulým reflexu psali o paradoxu českého volebního systému, kdy mandát menších stran stojí mnohem víc hlasů, než větších, tudíž menší strana má proporcionálně menší zastoupení, než strany větší, i proto dám radši hlas tam, kde bude víc platnější proti našemu společnému tažení proti (pseudo)komunismu, na kterém se tu doufám všichni shodneme.
20. květen 2010, 00:41
145 | Kenny
Fajn, takže nejdřív si stěžuješ na neměnitelnost situace, pak nadáváš na nevoliče (Ja osobně nevolim, v tyhle zemi není strana, která by mi stála za to, zvednout mojí línou prdel a hodit list do urny...), a nakonec z toho vyleze hloupá agitka.
ne tyhle kecy, jako volte, volte mě, volte ty a ty sem nepatří.
Tohle je snad stránka south parku, ne?
Na takovýhle agitky je facebook...

20. květen 2010, 10:37
146 | ShadoW
Satalin: Věříš na předvolební preference? Nebo se jimi dokonce řídíš? Já ne. I tohohle tématu se týká tento článek.

Kenny: Možná ti to smysl nedává, ale vyznění článku je takovéto: sepsal jsem své zklamání z voličů, kteří stále dokola volí ty stejné strany, či případně nevolí vůbec, a pak se diví a jsou znechuceni současnou politikou a nadávají na ni. Dále jsem doporučil rozumnou alternativu, za kterou sám kandiduji. Můžeš to nazvat agitace, můžeš to nazvat i jinak. Protože jsi sám nevolič, článek se týká i tebe, takže chápu, že se tě to dotklo. Facebook je asi tak stejně vhodné médium jako south-park.cz. Nebo můžeš napsat nějaký jiný důvod, kromě toho, že „se to tam tak dělá“?

22. květen 2010, 14:54
147 | Darke
ShadoW: Do doby nez jsem si precetl ten clanek a hlavne tvoje reakce na nektere komentare, tak jsem te povazoval za rozumneho cloveka, to je nenavratne pryc.
22. květen 2010, 16:25
148 | ShadoW
Darke: Za svými názory si stojím. Co konkrétně ti na mně vadí?
26. květen 2010, 00:06
149 | nudimil
vim že do toho nikomu nic neni...nikomu to nervu,ale když už sem to čet tak to musim říct:OK sem rád "svobodnej" a doufam, že to tak zůstane,takže ste mě dostali- a proto taky dostanete můj první hlas...;)
26. květen 2010, 20:36
150 | ShadoW
Díky tobě i všem, kteří se rozhodli v pátek nebo v sobotu vhodit hlas Svobodným, či jiné straně, jejíž program si přečetli, souhlasí s ním a myslí si, že je to správná volba.
27. květen 2010, 21:58
151 | matusy
Ísť voliť = prdím nato ... všetci vedia že existujú zložité ekonomické a čo ja viem aké procesy....Ľud nechce prevziať zodpovednosť do vlastných rúk ale sa mať proste dobre... Ak chcete krajine pomôcť, tak pracujte na jej ekonomike... Pokiaľ budú ľudia voliť a cítiť sa slobodný, budú okrádaný...
27. květen 2010, 22:10
152 | matusy
a ešte :) ... Ked zvolíš aj Stranu lásky, pokoja a blahobytu a budeš vo funkcií zastávať svoj slogan skvelými rozhodnutiami a skvelým vedením štátu... proste ECB a MMF aj tak jedného pekného dňa zmení politiku a žiadna Strana lásky, pokoja a blahobytu ani žiadna iná strana s tým nič nespraví...čím viac nacionalistických miliardárov krajina vypestuje, tým sa bude mať lepšie... pretože sú to šikovný ľudia, podnikatelia, inestory, kto tvorí HDP, nie politické strany...
29. květen 2010, 17:42
153 | ShadoW
Díky za všechny přednostní hlasy. Svobodní sice ve volbách obdrželi jenom něco málo přes 0,7 %, přesto mě potěšilo, že tzv. velké strany dostaly méně hlasů než se předpovídalo.
31. květen 2010, 21:32
154 | CB. CTOKOKOTOB
No jo, necelého 3/4 docenta.
To zas bude Dfens držkovat

26. srpen 2010, 10:36
155 | JK
to: ŠÉF
naprosto stebou souhlasim, teda korm naseho (Santy) Klause


Pro přidání komentáře musíte být přihlášeni. Pokud ještě nemáte své přihlašovací údaje, registrujte se prosím.

busy